Homola exceloval na Slovakia Ringu

Piatok, 16 jún 2023

Slovenskému zástupcovi v automobilovom seriáli TCR Europe sa preteky na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni mimoriadne vydarili, keď v oboch pretekoch počas minulého víkendu zvíťazil. Víťazstvá ho potešili o to viac, že to bolo prvé double v tomto seriáli.

homola

Dvoma víťazstvami potešil slovenských fanúšikov, ktorých sa na domácom pretekárskom okruhu v Orechoveje Potôni zišlo vo veľkom počte.

Do prvých pretekov Homola štartoval z prvého radu po tom, ako si v kvalifikácii vybojoval druhé miesto za Nemcom Kircherom. Toho sa mu hneď v prvom kole podarilo predbehnúť a vyhrať tak prvé preteky.

Nemecký jazdec je aj Homolov najväčší súper v celom šampionáte a v hodnotení seriálu pred týmito pretekmi figuroval na priebežnom druhom mieste, hneď za Homolom.

Večer potom došlo k diskvalifikácii Kirchera pre nevyhovujúce technické predpisy jeho auta.

Do druhých pretekov si Homola vyžreboval štartové číslo 8, čo je pozícia na štarte, takže do pretekov štartoval z ôsmeho miesta.

Postupne sa dostal na druhú priečku, ktorú si bezpečne držal. Vedúci pretekár Ghermandi dostal 10 sekundovú penalizáciu za predčasný štart, Homolovi tak stačilo druhé miesto v cieli na to, aby bol víťazom. Zbytočne neriskoval, vyhral aj druhé preteky na Slovakia Ringu a naďalej je lídrom seriálu.

Matej Homola v cieli: "V poslednom kole som ho chcel ešte kvôli fanúšikom predbehnúť, no nechcel som riskovať stratu už istého víťazstva."

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.