Homola exceloval na Slovakia Ringu

Piatok, 16 jún 2023

Slovenskému zástupcovi v automobilovom seriáli TCR Europe sa preteky na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni mimoriadne vydarili, keď v oboch pretekoch počas minulého víkendu zvíťazil. Víťazstvá ho potešili o to viac, že to bolo prvé double v tomto seriáli.

homola

Dvoma víťazstvami potešil slovenských fanúšikov, ktorých sa na domácom pretekárskom okruhu v Orechoveje Potôni zišlo vo veľkom počte.

Do prvých pretekov Homola štartoval z prvého radu po tom, ako si v kvalifikácii vybojoval druhé miesto za Nemcom Kircherom. Toho sa mu hneď v prvom kole podarilo predbehnúť a vyhrať tak prvé preteky.

Nemecký jazdec je aj Homolov najväčší súper v celom šampionáte a v hodnotení seriálu pred týmito pretekmi figuroval na priebežnom druhom mieste, hneď za Homolom.

Večer potom došlo k diskvalifikácii Kirchera pre nevyhovujúce technické predpisy jeho auta.

Do druhých pretekov si Homola vyžreboval štartové číslo 8, čo je pozícia na štarte, takže do pretekov štartoval z ôsmeho miesta.

Postupne sa dostal na druhú priečku, ktorú si bezpečne držal. Vedúci pretekár Ghermandi dostal 10 sekundovú penalizáciu za predčasný štart, Homolovi tak stačilo druhé miesto v cieli na to, aby bol víťazom. Zbytočne neriskoval, vyhral aj druhé preteky na Slovakia Ringu a naďalej je lídrom seriálu.

Matej Homola v cieli: "V poslednom kole som ho chcel ešte kvôli fanúšikom predbehnúť, no nechcel som riskovať stratu už istého víťazstva."

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.