Homola na belgickom Spa-Francorchamps druhý

Utorok, 21 jún 2022

Šieste preteky seriálu TCR Europe priniesli úspech slovenskému automobilovému pretekárovi Matejovi Homolovu, keď na belgickom okruhu Spa-Francorchamps prešiel cieľom na krásnom druhom mieste.

homola

Už tréningy ukázali, že Homola je na okruhu v Spa rýchly. V prvom tréningu zajazdil štvrtý najrýchlejší čas. Jeho pretekársky tím Hyundai Janík Motorsport a aj samotný jazdec verili v úspech v nedeľňajších pretekoch.

Rýchlosť Homolovi nechýbala ani v kvalifikácii, v ktorej obsadil ôsmu priečku, čo znamenalo štart do druhých pretekov z tretieho miesta, vďaka obrátenému poradiu na štarte

Prvé preteky nedopadli pre Homolu dobre, keď hneď po štarte sa v prvej zákrute dostal do poriadneho balíka a dostal rany z každej strany, čo spôsobilo poškodenie vozidla a náš jazdec musel po pár kolách odstúpiť.

Potom Homolov tím sústredil svoje úsilie na druhé preteky. Po perfektnom štarte sa Homola ešte pred prvou zákrutou dostal na druhé miesto pred skúseného Toma Coronela a s istotou došiel do cieľa na druhom mieste, čo je Homolu i slovenský tím parádny výsledok.

"Bolo to perfektné, aj štart sa mi vydaril. Nedali sme s tímovým partnerom Coronelom nikomu šancu, mali sme veľmi rýchle tempo a situáciu kontrolovali až do konca pretekov. Som veľmi šťastný, že po toľkých nedokončených pretekoch som to nielen ja, ale celý tím neskutočne potreboval. Okruh v Spa bude asi naveky jeden z mojich najobľúbenejších okruhov," povedal šťastný Homola po pretekoch.

(janGold)
Foto: Homola
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.