Homola na belgickom Spa-Francorchamps druhý

Utorok, 21 jún 2022

Šieste preteky seriálu TCR Europe priniesli úspech slovenskému automobilovému pretekárovi Matejovi Homolovu, keď na belgickom okruhu Spa-Francorchamps prešiel cieľom na krásnom druhom mieste.

homola

Už tréningy ukázali, že Homola je na okruhu v Spa rýchly. V prvom tréningu zajazdil štvrtý najrýchlejší čas. Jeho pretekársky tím Hyundai Janík Motorsport a aj samotný jazdec verili v úspech v nedeľňajších pretekoch.

Rýchlosť Homolovi nechýbala ani v kvalifikácii, v ktorej obsadil ôsmu priečku, čo znamenalo štart do druhých pretekov z tretieho miesta, vďaka obrátenému poradiu na štarte

Prvé preteky nedopadli pre Homolu dobre, keď hneď po štarte sa v prvej zákrute dostal do poriadneho balíka a dostal rany z každej strany, čo spôsobilo poškodenie vozidla a náš jazdec musel po pár kolách odstúpiť.

Potom Homolov tím sústredil svoje úsilie na druhé preteky. Po perfektnom štarte sa Homola ešte pred prvou zákrutou dostal na druhé miesto pred skúseného Toma Coronela a s istotou došiel do cieľa na druhom mieste, čo je Homolu i slovenský tím parádny výsledok.

"Bolo to perfektné, aj štart sa mi vydaril. Nedali sme s tímovým partnerom Coronelom nikomu šancu, mali sme veľmi rýchle tempo a situáciu kontrolovali až do konca pretekov. Som veľmi šťastný, že po toľkých nedokončených pretekoch som to nielen ja, ale celý tím neskutočne potreboval. Okruh v Spa bude asi naveky jeden z mojich najobľúbenejších okruhov," povedal šťastný Homola po pretekoch.

(janGold)
Foto: Homola
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.