Homola na belgickom Spa-Francorchamps druhý

Utorok, 21 jún 2022

Šieste preteky seriálu TCR Europe priniesli úspech slovenskému automobilovému pretekárovi Matejovi Homolovu, keď na belgickom okruhu Spa-Francorchamps prešiel cieľom na krásnom druhom mieste.

homola

Už tréningy ukázali, že Homola je na okruhu v Spa rýchly. V prvom tréningu zajazdil štvrtý najrýchlejší čas. Jeho pretekársky tím Hyundai Janík Motorsport a aj samotný jazdec verili v úspech v nedeľňajších pretekoch.

Rýchlosť Homolovi nechýbala ani v kvalifikácii, v ktorej obsadil ôsmu priečku, čo znamenalo štart do druhých pretekov z tretieho miesta, vďaka obrátenému poradiu na štarte

Prvé preteky nedopadli pre Homolu dobre, keď hneď po štarte sa v prvej zákrute dostal do poriadneho balíka a dostal rany z každej strany, čo spôsobilo poškodenie vozidla a náš jazdec musel po pár kolách odstúpiť.

Potom Homolov tím sústredil svoje úsilie na druhé preteky. Po perfektnom štarte sa Homola ešte pred prvou zákrutou dostal na druhé miesto pred skúseného Toma Coronela a s istotou došiel do cieľa na druhom mieste, čo je Homolu i slovenský tím parádny výsledok.

"Bolo to perfektné, aj štart sa mi vydaril. Nedali sme s tímovým partnerom Coronelom nikomu šancu, mali sme veľmi rýchle tempo a situáciu kontrolovali až do konca pretekov. Som veľmi šťastný, že po toľkých nedokončených pretekoch som to nielen ja, ale celý tím neskutočne potreboval. Okruh v Spa bude asi naveky jeden z mojich najobľúbenejších okruhov," povedal šťastný Homola po pretekoch.

(janGold)
Foto: Homola
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.