Homola na belgickom Spa-Francorchamps druhý

Utorok, 21 jún 2022

Šieste preteky seriálu TCR Europe priniesli úspech slovenskému automobilovému pretekárovi Matejovi Homolovu, keď na belgickom okruhu Spa-Francorchamps prešiel cieľom na krásnom druhom mieste.

homola

Už tréningy ukázali, že Homola je na okruhu v Spa rýchly. V prvom tréningu zajazdil štvrtý najrýchlejší čas. Jeho pretekársky tím Hyundai Janík Motorsport a aj samotný jazdec verili v úspech v nedeľňajších pretekoch.

Rýchlosť Homolovi nechýbala ani v kvalifikácii, v ktorej obsadil ôsmu priečku, čo znamenalo štart do druhých pretekov z tretieho miesta, vďaka obrátenému poradiu na štarte

Prvé preteky nedopadli pre Homolu dobre, keď hneď po štarte sa v prvej zákrute dostal do poriadneho balíka a dostal rany z každej strany, čo spôsobilo poškodenie vozidla a náš jazdec musel po pár kolách odstúpiť.

Potom Homolov tím sústredil svoje úsilie na druhé preteky. Po perfektnom štarte sa Homola ešte pred prvou zákrutou dostal na druhé miesto pred skúseného Toma Coronela a s istotou došiel do cieľa na druhom mieste, čo je Homolu i slovenský tím parádny výsledok.

"Bolo to perfektné, aj štart sa mi vydaril. Nedali sme s tímovým partnerom Coronelom nikomu šancu, mali sme veľmi rýchle tempo a situáciu kontrolovali až do konca pretekov. Som veľmi šťastný, že po toľkých nedokončených pretekoch som to nielen ja, ale celý tím neskutočne potreboval. Okruh v Spa bude asi naveky jeden z mojich najobľúbenejších okruhov," povedal šťastný Homola po pretekoch.

(janGold)
Foto: Homola
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.