Homola na Monze: deviaty v triede

Utorok, 26 marec 2013

Úvodné preteky automobilového seriálu ETCC otvorilo prvé podujatie v talianskej Monze. Ak je pravidlom, podujatie pozostávalo z dvoch pretekov, z ktorých sa obe hodnotia samostatne. Slovensko v tomto seriáli zastupuje mladý jazdec Matej Homola, ktorý štartuje s automobilom BMW.

Homola - Monza
Prvé preteky seriálu ETCC sa slovenskému jazdcovi M. Homolovi príliš nevydarili. Penalizácia a nefunkčná indukčná cievka spôsobili problémy a chýbalo aj trochu šťastia.

Do prvých pretekov seriálu ETCC na okruhu v talianskej Monze štartoval slovenský reprezentant kvôli penalizácii z kvalifikácie zo siedmeho miesta. Už pri príjazde na štartový rošt mal problém s motorom, ktorý išiel len na tri valce. A tak po podobných minuloročných problémoch s motorom auto radšej odstavil. V boxoch mechanici zistili, že problém bol len v indukčnej cievke, ktorú ihneď vymenili, ale tým sa prvé preteky slovenského jazdca skončili.

Druhé preteky odštartoval náš jazdec z predposlednej pozície. Keďže silne pršalo, štartovalo sa za safetycarom. Pomalší jazdci si nechávali veľké rozstupy a slovenský jazdec už v úvodnom kole kvôli tomu veľa stratil. Silným súperom bol aj naďalej výdatný dážď a tak to bolo na trati veľmi ťažké.

"Keď som za niekým išiel, nič som nevidel. Ale prebojovával som sa dopredu, snažil som sa posunúť o čo najviac priečok. V cieli som bol deviaty v mojej triede, čo bolo z predposledného miesta na štarte maximum," povedal v cieli.

Tento víkend bol pre mladého Slováka jednou veľkou školou. Po pretekoch mohol jazdec konštatovať že rýchlosť auto síce má, ale k úspechu chýbalo najmä šťastie.

Ďalšie pokračovanie seriálu ETCC sa bude konať o mesiac na Slovensku, na Slovakia Ringu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.