Homola na Monze: deviaty v triede

Utorok, 26 marec 2013

Úvodné preteky automobilového seriálu ETCC otvorilo prvé podujatie v talianskej Monze. Ak je pravidlom, podujatie pozostávalo z dvoch pretekov, z ktorých sa obe hodnotia samostatne. Slovensko v tomto seriáli zastupuje mladý jazdec Matej Homola, ktorý štartuje s automobilom BMW.

Homola - Monza
Prvé preteky seriálu ETCC sa slovenskému jazdcovi M. Homolovi príliš nevydarili. Penalizácia a nefunkčná indukčná cievka spôsobili problémy a chýbalo aj trochu šťastia.

Do prvých pretekov seriálu ETCC na okruhu v talianskej Monze štartoval slovenský reprezentant kvôli penalizácii z kvalifikácie zo siedmeho miesta. Už pri príjazde na štartový rošt mal problém s motorom, ktorý išiel len na tri valce. A tak po podobných minuloročných problémoch s motorom auto radšej odstavil. V boxoch mechanici zistili, že problém bol len v indukčnej cievke, ktorú ihneď vymenili, ale tým sa prvé preteky slovenského jazdca skončili.

Druhé preteky odštartoval náš jazdec z predposlednej pozície. Keďže silne pršalo, štartovalo sa za safetycarom. Pomalší jazdci si nechávali veľké rozstupy a slovenský jazdec už v úvodnom kole kvôli tomu veľa stratil. Silným súperom bol aj naďalej výdatný dážď a tak to bolo na trati veľmi ťažké.

"Keď som za niekým išiel, nič som nevidel. Ale prebojovával som sa dopredu, snažil som sa posunúť o čo najviac priečok. V cieli som bol deviaty v mojej triede, čo bolo z predposledného miesta na štarte maximum," povedal v cieli.

Tento víkend bol pre mladého Slováka jednou veľkou školou. Po pretekoch mohol jazdec konštatovať že rýchlosť auto síce má, ale k úspechu chýbalo najmä šťastie.

Ďalšie pokračovanie seriálu ETCC sa bude konať o mesiac na Slovensku, na Slovakia Ringu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.