Homola na Red Bull Ringu štvrtý a tretí

Utorok, 23 máj 2023

Po štvrtom a treťom mieste na rakúskom Red Bull Ringu je slovenský automobilový pretekár Matej Homola po troch pretekochnaďalej na čele priebežného poradia seriálu TCR Europe .

homola

Už v prvých tréningoch sa ukázalo, že preteky budú veľmi náročné. Dve dlhé rovinky, z toho jedna do riadneho kopca, to nebolo veľmi vhodné pre Homolovo ťažké auto, keďže vozí v aute 40 kg závažia za úspech a prvé miesto z kvalifikácie z posledného pretekárskeho víkendu v Maďarsku. Napriek tomu dokázal v tréningu zajazdiť tretí najrýchlejší čas.

Homolovo ťažšie auto oproti konkurenčným sa ukázalo ako pomalšie oproti konkurenčných až v kvalifikácii, keď nestačilo na viac ako piate miesto. Piate miesto z kvalifikácie určilo Homolovu štartovú pozíciu do prvých pretekov.

Homolov štart do prvých pretekov nebol najvydarenejší, ale sa aspoň dokázal vyhnúť kontaktom v prvej zákrute a poskočil na tretiu pozíciu. Tú si však dlho neužil, zakrátko okolo neho prefrčalo francúzske auto, ktoré na rovinkách ide ako vystrelené z praku. Náš jazdec sa ocitol na štvrtej priečke, ktorú si potom udržal až do cieľa.

Nedeľňajšie preteky priniesli omnoho viac napínavých momentov a tiež lepší výsledok pre slovenského reprezentanta. Štartoval zo šiesteho miesta, odkiaľ sa musel predierať dopredu. Dokázal sa dostať na štvrtú pozíciu a potom na tretiu. V posledných troch okruhoch sa dotiahol na jazdcov pred ním, ale tých už nezdolal a v cieli bol tretí.

Homola po pretekoch: "Veľmi sa teším aj z tretieho miesta, bolo naozaj vydreté. Dnes pri mne stálo aj šťastíčko, ale mal som aj dobrý pocit zo svojej jazdy. Auto som žmýkal ako sa dalo, ale môjho "spolujazdca" v podobe 40 kg závažia, som veľmi cítil. Teší ma, že vďaka nevydarenej kvalifikácii by som mal byť na domácom okruhu Slovakia Ringu o dva týždne výrazne ľahší a aj výsledok ešte lepší."

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.