Homola na Red Bull Ringu štvrtý a tretí

Utorok, 23 máj 2023

Po štvrtom a treťom mieste na rakúskom Red Bull Ringu je slovenský automobilový pretekár Matej Homola po troch pretekochnaďalej na čele priebežného poradia seriálu TCR Europe .

homola

Už v prvých tréningoch sa ukázalo, že preteky budú veľmi náročné. Dve dlhé rovinky, z toho jedna do riadneho kopca, to nebolo veľmi vhodné pre Homolovo ťažké auto, keďže vozí v aute 40 kg závažia za úspech a prvé miesto z kvalifikácie z posledného pretekárskeho víkendu v Maďarsku. Napriek tomu dokázal v tréningu zajazdiť tretí najrýchlejší čas.

Homolovo ťažšie auto oproti konkurenčným sa ukázalo ako pomalšie oproti konkurenčných až v kvalifikácii, keď nestačilo na viac ako piate miesto. Piate miesto z kvalifikácie určilo Homolovu štartovú pozíciu do prvých pretekov.

Homolov štart do prvých pretekov nebol najvydarenejší, ale sa aspoň dokázal vyhnúť kontaktom v prvej zákrute a poskočil na tretiu pozíciu. Tú si však dlho neužil, zakrátko okolo neho prefrčalo francúzske auto, ktoré na rovinkách ide ako vystrelené z praku. Náš jazdec sa ocitol na štvrtej priečke, ktorú si potom udržal až do cieľa.

Nedeľňajšie preteky priniesli omnoho viac napínavých momentov a tiež lepší výsledok pre slovenského reprezentanta. Štartoval zo šiesteho miesta, odkiaľ sa musel predierať dopredu. Dokázal sa dostať na štvrtú pozíciu a potom na tretiu. V posledných troch okruhoch sa dotiahol na jazdcov pred ním, ale tých už nezdolal a v cieli bol tretí.

Homola po pretekoch: "Veľmi sa teším aj z tretieho miesta, bolo naozaj vydreté. Dnes pri mne stálo aj šťastíčko, ale mal som aj dobrý pocit zo svojej jazdy. Auto som žmýkal ako sa dalo, ale môjho "spolujazdca" v podobe 40 kg závažia, som veľmi cítil. Teší ma, že vďaka nevydarenej kvalifikácii by som mal byť na domácom okruhu Slovakia Ringu o dva týždne výrazne ľahší a aj výsledok ešte lepší."

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.