Homola prvým Slovákom vo WTCC

Štvrtok, 18 jún 2015

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola bude už tento víkend štartovať na Slovakia Ringu ako prvý Slovák v seriáli majstrovstiev sveta cestných automobilov WTCC.

Homola WTCC
Matej Homola bude na pretekoch na Slovakia Ringu jazdiť na Chevrolete RML Cruze TC1

Mladý Slovák sa na pretekárskom okruhu pri Orechovej Potôni predstaví v spoločnosti takých hviezd automobilového športu ako sú Sebastien Loeb, či majstri sveta Yvan Muller, Jose Maria Lopez, Gabriele Tarquini alebo Rob Huff. Jeho prítomnosť v štartovom poli dáva veľkú príležitosť ukázať svetu prostredníctvom priamych televíznych prenosov, že aj Slovensko má automobilového pretekára, ktorý môže konkurovať svetovej jazdeckej špičke.

"Je to pre mňa veľká šanca. Budem sa snažiť vyťažiť z tejto príležitosti maximum. Mám šancu predstaviť sa v prestížnom šampionáte, navyše pred slovenskými fanúšikmi na domácom okruhu Slovakia Ring. Chcem dosiahnuť dobrý výsledok. Som však realista a viem, že to bude veľmi ťažké," hodnotí svoje možnosti mladý slovenský jazdec Matej Homola, ktorý v minuloročnej sezóne skončil v nižšom seriáli ETCC v triede TC2T na 2. mieste.

Matej Homola dostane šancu ukázať svoj talent na najvyššej úrovni cestovných automobilových pretekov. Má v sebe veľký pretekársky potenciál. Takéto šance neprichádzajú každý deň. Nebude to mať ľahké, ale je v jeho silách využiť príležitosť a presvedčiť seba i možných sponzorov na Slovensku, ktorí by mu mohli pomôcť v ďalšom napredovaní.

Preteky WTCC na Slovakia Ringu sa budú konať od 19. do 21. júna.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1 Sikyna v Ottobiane
Jedenásty diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose MXGP sa jazdil na pieskovej trati neďaleko talianskeho mestečka Ottobiano. Horúčavy a čerstvo prerobená trať otestovala všetkých účastníkov, ktorí museli načrieť až na úplné dno svojich síl. Do nominácie medzi absolútnu svetovú elitu v MX2 sa tento rok už po druhýkrát dostal aj mladý slovenský reprezentant Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF. Pred tridsaťtritisíc divákmi si v nedeľnom ottobianskom pekle vyjazdil dvakrát 23. miesto."Richard je na piesku na tom oveľa lepšie ako v minulosti. Náročná mäkká a riadne rozbitá trať neodpustila nikomu nič a aj letné talianske horúčavy preverili naozaj všetkých. Aj keď Rišovi nemožno odoprieť snahu, tieto preteky nám jasne ukázali, čo je svet na piesku. Umiestniť sa na takýchto pretekoch dvakrát na 23. mieste je však viac ako slušný výsledok, aj keď Rišov výkon nebol v Ottobiane tým pravým orechovým," zhodnotil výkon svojho zverenca manažér Peter Kolek.
1 Šikyna ADAC Bielstein
Pravidelný účastník prestížneho nemeckého seriálu ADAC MX Masters v motokrose Richard Šikyňa absolvoval štvrté podujatie na prírodnej trati v Bielsteine. V triede Youngster (MX2) si slovenský reprezentant viedol dobre už v kvalifikácii, kde sa presadil tretím najrýchlejším časom. V prvej jazde pretekov mal nevydarený štart a nakoniec skončil desiaty. Presadil sa až v druhej jazde a postavil sa na stupeň víťazov. Tretia priečka mu patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu, keď na druhého Lotyša Thomasa Sileiku stráca len dva body. Vedúci jazdec seriálu Tom Koch (Nem.) si posilnil svoju pozíciu, keď si po 3. a 2. mieste pripísal 42 bodov. Celkovým víťazom pretekov v Bielsteine sa stal český jazdec Martin Krč za štvrté a prvé miesto.
1 Suzuki Swift
Na pripravované majstrovstvá sveta v džudo, ktoré budú na prelome augusta a septembra v budapeštianskej športovej aréne Lászlóa Pappa, legendu maďarského boxu, je pripravené pomôcť aj Suzuki. Prostredníctvom maďarskej korporácie automobilky Suzuki, najúspešnejším maďarským výrobcom automobilov, chce prispieť k úspešnej príprave a priebehu majstrovstiev sveta poskytnutím svojich vozidiel počas celých majstrovstiev. Maďarská korporácia Suzuki bude tak jedným z hlavných partnerov vrcholného svetového podujatia v džude. Naplní sa tak firemná filozofia a kultúra Suzuki, ktorá má veľa spoločného so zásadami džuda, ktoré vyžaduje sústredenosť, vytrvalosť a čestnosť v súťažení.Suzuki Swift novej generácie v premiére na autosalóne v Ženeve 2017