Homola v prvých pretekoch s novým autom druhý

Utorok, 19 apríl 2022

Týždeň pred veľkonočnými sviatkami sa slovenský automobilový pretekár Matej Homola v predsezónnej príprave postavil s novým vozidlom Hyundai Elantra N TCR na štart prvých pretekov seriálu TCR Eastern Europe na maďarskom okruhu Hungaroring.

homola- hu-ring
Slovenský pretekár Matej Homola (biele auto) na Hungaroringu

Preteky TCR Eastern Europe, ktoré sa jazdili na Hungaroringu, majú trocha odlišný formát ako TCR Europe. Nemajú dva voľné tréningy ako TCR Europe, ale len jeden, no namiesto toho je k dispozícii celý testovací deň, ktorý český tím Hyundai Janík Motorsport využil na testovanie nových vozidiel.

Víkend sa tak začal celým testovacím dňom v piatok, v sobotu pokračoval jedným voľným tréningom a jednou kvalifikáciou, následne prvými pretekmi víkendu a v nedeľu to zakončili druhé preteky.

Testovanie bolo pre tím a jazdcov veľmi dôležité, keďže novinkou nie sú len autá, ale aj pneumatiky, ktoré pre túto sezónu dodáva kórejská značka Kumho.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo v krátkom čase, keďže nové autá dorazili do tímu len v stredu, pripraviť ich a dostať sa na Hungaroring. Dokázali sme najazdiť obrovskú porciu kilometrov a spoznať autá aj pneumatiky," pochvaľoval si Homola budapeštiansky víkend.

V kvalifikácii obsadil Homola tretiu priečku a z nej štartoval do prvých pretekov. Výbornou jazdou sa prepracoval na druhú priečku, na ktorej aj preteky dokončil.

Homola po prvých pretekoch: "Perfektne som si zajazdil, a je to super, že máme možnosť testovať aj v pretekárskom režime."

Do druhých pretekov štartoval z deviatej pozície, keďže sa na štarte otáčalo poradie prvých 10 z cieľa prvých pretekov. Štart bol výrazne lepší a onedlho sa pohyboval za vedúcim jazdcom.

"V technických pasážach som bol výrazne rýchlejší, no na rovinkách mi odchádzal. Preto som mu to tam "poslal" a on do mňa zatočil," opísal situáciu Homola . Došlo medzi nimi ku kontaktu a slovenský jazdec ho potom predbehol.

Po prejazde cieľom na prvom mieste však radosť netrvala dlho a komisári rozhodli o penalizácii 10 sekúnd pre slovenského pretekára. "Jasné, že ma to mrzí, som pretekár a chcem vyhrávať, ale beriem to viac ako testovanie, neprišli sme sem zbierať body," uzatvoril Homola.

Po krátkej prestávke bude ďalšie testovanie na Slovakia Ringu a na konci apríla prvé preteky TCR Europe v Portugalsku na okruhu Algarve.

(red-gold)
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.