Homola v prvých pretekoch s novým autom druhý

Utorok, 19 apríl 2022

Týždeň pred veľkonočnými sviatkami sa slovenský automobilový pretekár Matej Homola v predsezónnej príprave postavil s novým vozidlom Hyundai Elantra N TCR na štart prvých pretekov seriálu TCR Eastern Europe na maďarskom okruhu Hungaroring.

homola- hu-ring
Slovenský pretekár Matej Homola (biele auto) na Hungaroringu

Preteky TCR Eastern Europe, ktoré sa jazdili na Hungaroringu, majú trocha odlišný formát ako TCR Europe. Nemajú dva voľné tréningy ako TCR Europe, ale len jeden, no namiesto toho je k dispozícii celý testovací deň, ktorý český tím Hyundai Janík Motorsport využil na testovanie nových vozidiel.

Víkend sa tak začal celým testovacím dňom v piatok, v sobotu pokračoval jedným voľným tréningom a jednou kvalifikáciou, následne prvými pretekmi víkendu a v nedeľu to zakončili druhé preteky.

Testovanie bolo pre tím a jazdcov veľmi dôležité, keďže novinkou nie sú len autá, ale aj pneumatiky, ktoré pre túto sezónu dodáva kórejská značka Kumho.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo v krátkom čase, keďže nové autá dorazili do tímu len v stredu, pripraviť ich a dostať sa na Hungaroring. Dokázali sme najazdiť obrovskú porciu kilometrov a spoznať autá aj pneumatiky," pochvaľoval si Homola budapeštiansky víkend.

V kvalifikácii obsadil Homola tretiu priečku a z nej štartoval do prvých pretekov. Výbornou jazdou sa prepracoval na druhú priečku, na ktorej aj preteky dokončil.

Homola po prvých pretekoch: "Perfektne som si zajazdil, a je to super, že máme možnosť testovať aj v pretekárskom režime."

Do druhých pretekov štartoval z deviatej pozície, keďže sa na štarte otáčalo poradie prvých 10 z cieľa prvých pretekov. Štart bol výrazne lepší a onedlho sa pohyboval za vedúcim jazdcom.

"V technických pasážach som bol výrazne rýchlejší, no na rovinkách mi odchádzal. Preto som mu to tam "poslal" a on do mňa zatočil," opísal situáciu Homola . Došlo medzi nimi ku kontaktu a slovenský jazdec ho potom predbehol.

Po prejazde cieľom na prvom mieste však radosť netrvala dlho a komisári rozhodli o penalizácii 10 sekúnd pre slovenského pretekára. "Jasné, že ma to mrzí, som pretekár a chcem vyhrávať, ale beriem to viac ako testovanie, neprišli sme sem zbierať body," uzatvoril Homola.

Po krátkej prestávke bude ďalšie testovanie na Slovakia Ringu a na konci apríla prvé preteky TCR Europe v Portugalsku na okruhu Algarve.

(red-gold)
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.