Homola vyhral na Salzburgringu

Piatok, 24 máj 2013

Na pretekoch seriálu ETCC na rakúskom Salzburgringu dosiahol ďalší skvelý výsledok osemnásťročný slovenský automobilový pretekár Matej Homola, keď v silnej medzinárodnej konkurencii vyhral preteky triedy S2000.

Matej Homola
Po Slovakia Ringu vyhral Matej Homola aj ďalšie preteky ETTC na rakúskom Salzburgrinu

Dramatická bola najmä prvá jazda. Išla sa za hustého dažďa, v ktorej jeden z najväčších favoritov, Čech Petr Fulín, havaroval. Preteky potom prerušili, takže jazdci mohli prezuť na mokré pneumatiky. V tejto jazde plnej dramatických a tvrdých súbojov bol slovenský reprezentant v cieli druhý tesne za Čechom Michalom Matějovským. Celkovým víťazom po dvoch jazdách sa stal Matej Homola.

Po pretekoch osemnásťročný slovenský jazdec povedal:"Som strašne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať preteky ETCC absolútne v mojej triede S2000. Po veľkých súbojoch, kde som dostal veľa rán, som nakoniec skončil prvý. Podarilo sa mi to ako prvému Slovákovi."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.