Homola vyhral na Salzburgringu

Piatok, 24 máj 2013

Na pretekoch seriálu ETCC na rakúskom Salzburgringu dosiahol ďalší skvelý výsledok osemnásťročný slovenský automobilový pretekár Matej Homola, keď v silnej medzinárodnej konkurencii vyhral preteky triedy S2000.

Matej Homola
Po Slovakia Ringu vyhral Matej Homola aj ďalšie preteky ETTC na rakúskom Salzburgrinu

Dramatická bola najmä prvá jazda. Išla sa za hustého dažďa, v ktorej jeden z najväčších favoritov, Čech Petr Fulín, havaroval. Preteky potom prerušili, takže jazdci mohli prezuť na mokré pneumatiky. V tejto jazde plnej dramatických a tvrdých súbojov bol slovenský reprezentant v cieli druhý tesne za Čechom Michalom Matějovským. Celkovým víťazom po dvoch jazdách sa stal Matej Homola.

Po pretekoch osemnásťročný slovenský jazdec povedal:"Som strašne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať preteky ETCC absolútne v mojej triede S2000. Po veľkých súbojoch, kde som dostal veľa rán, som nakoniec skončil prvý. Podarilo sa mi to ako prvému Slovákovi."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.