Homola vyhral na Salzburgringu

Piatok, 24 máj 2013

Na pretekoch seriálu ETCC na rakúskom Salzburgringu dosiahol ďalší skvelý výsledok osemnásťročný slovenský automobilový pretekár Matej Homola, keď v silnej medzinárodnej konkurencii vyhral preteky triedy S2000.

Matej Homola
Po Slovakia Ringu vyhral Matej Homola aj ďalšie preteky ETTC na rakúskom Salzburgrinu

Dramatická bola najmä prvá jazda. Išla sa za hustého dažďa, v ktorej jeden z najväčších favoritov, Čech Petr Fulín, havaroval. Preteky potom prerušili, takže jazdci mohli prezuť na mokré pneumatiky. V tejto jazde plnej dramatických a tvrdých súbojov bol slovenský reprezentant v cieli druhý tesne za Čechom Michalom Matějovským. Celkovým víťazom po dvoch jazdách sa stal Matej Homola.

Po pretekoch osemnásťročný slovenský jazdec povedal:"Som strašne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať preteky ETCC absolútne v mojej triede S2000. Po veľkých súbojoch, kde som dostal veľa rán, som nakoniec skončil prvý. Podarilo sa mi to ako prvému Slovákovi."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.