Homola vyhral na Salzburgringu

Piatok, 24 máj 2013

Na pretekoch seriálu ETCC na rakúskom Salzburgringu dosiahol ďalší skvelý výsledok osemnásťročný slovenský automobilový pretekár Matej Homola, keď v silnej medzinárodnej konkurencii vyhral preteky triedy S2000.

Matej Homola
Po Slovakia Ringu vyhral Matej Homola aj ďalšie preteky ETTC na rakúskom Salzburgrinu

Dramatická bola najmä prvá jazda. Išla sa za hustého dažďa, v ktorej jeden z najväčších favoritov, Čech Petr Fulín, havaroval. Preteky potom prerušili, takže jazdci mohli prezuť na mokré pneumatiky. V tejto jazde plnej dramatických a tvrdých súbojov bol slovenský reprezentant v cieli druhý tesne za Čechom Michalom Matějovským. Celkovým víťazom po dvoch jazdách sa stal Matej Homola.

Po pretekoch osemnásťročný slovenský jazdec povedal:"Som strašne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať preteky ETCC absolútne v mojej triede S2000. Po veľkých súbojoch, kde som dostal veľa rán, som nakoniec skončil prvý. Podarilo sa mi to ako prvému Slovákovi."

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."