Honda do WTCC s Castrolom

Streda, 27 marec 2013

Honda a Castrol sa dohodli a výrobca špičkových mazív sa stal hlavným sponzorom továrenského tímu Honda v seriály WTCC, majstrovstiev sveta cestných automobilov FIA. Dohoda zároveň mení názov pretekárskeho tímu na Castrol Honda World Touring Car Team a jej súčasťou je i atraktívny zeleno-bielo-červený lak automobilu Civic WTCC.

Honda WTCC
Honda Civic WTCC vyzerá v nových farbách skvele a potešiť by mala aj výsledkami

Ďalším sponzorom okrem značky Castrol bude medzinárodný dodávateľ automobilových dielov, firma Brose Group. Nové štýlové farby tímu 2013 majú za cieľ zdôrazniť línie novej Hondy Civic a zároveň odrážajú firemné farby značky Castrol – červenú a zelenú na bielom pozadí. Farebná schéma obsahuje aj farby značky Honda, ale aj farby z talianskej a portugalskej vlajky, ktoré odkazujú na pôvod firmy J.A.S. Motorsport a jazdcov Tarquiniho a Monteira.

"Teší nás, že sa spoločnosť Castrol stala hlavným sponzorom nášho tímu. Podobne ako Honda, aj značka Castrol má dlhoročnú a významnú tradíciu vo svete motoristického športu a jej nadšenie a vášeň pre preteky sú zhodné s našimi. Teším sa na naše partnerstvo v roku 2013 a na dosiahnutie čo najlepších výsledkov, ktoré sme si všetci stanovili ako cieľ," povedal Alessandro Mariani, riaditeľ tímu Castrol Honda World Touring Car Team.

V podobnom duchu zhodnotil spoluprácu spoločností Honda a Castrol aj globálny marketingový manažér firmy Castrol Donald Smith keď povedal, že "vzhľadom na spoločné hodnoty a lásku k motoristickému športu je tím Honda WTCC pre propagáciu značky Castrol ideálnym partnerom."

Seriál WTCC odštartoval 24. marca pretekmi v talianskej Monze a záver seriálu sa skončí po dvadsiatich štyroch pretekoch 17. novembra 2013 v Macau.

Honda WTCC Honda - Tarquini a Monteira Honda WTCC
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.