Honda do WTCC s Castrolom

Streda, 27 marec 2013

Honda a Castrol sa dohodli a výrobca špičkových mazív sa stal hlavným sponzorom továrenského tímu Honda v seriály WTCC, majstrovstiev sveta cestných automobilov FIA. Dohoda zároveň mení názov pretekárskeho tímu na Castrol Honda World Touring Car Team a jej súčasťou je i atraktívny zeleno-bielo-červený lak automobilu Civic WTCC.

Honda WTCC
Honda Civic WTCC vyzerá v nových farbách skvele a potešiť by mala aj výsledkami

Ďalším sponzorom okrem značky Castrol bude medzinárodný dodávateľ automobilových dielov, firma Brose Group. Nové štýlové farby tímu 2013 majú za cieľ zdôrazniť línie novej Hondy Civic a zároveň odrážajú firemné farby značky Castrol – červenú a zelenú na bielom pozadí. Farebná schéma obsahuje aj farby značky Honda, ale aj farby z talianskej a portugalskej vlajky, ktoré odkazujú na pôvod firmy J.A.S. Motorsport a jazdcov Tarquiniho a Monteira.

"Teší nás, že sa spoločnosť Castrol stala hlavným sponzorom nášho tímu. Podobne ako Honda, aj značka Castrol má dlhoročnú a významnú tradíciu vo svete motoristického športu a jej nadšenie a vášeň pre preteky sú zhodné s našimi. Teším sa na naše partnerstvo v roku 2013 a na dosiahnutie čo najlepších výsledkov, ktoré sme si všetci stanovili ako cieľ," povedal Alessandro Mariani, riaditeľ tímu Castrol Honda World Touring Car Team.

V podobnom duchu zhodnotil spoluprácu spoločností Honda a Castrol aj globálny marketingový manažér firmy Castrol Donald Smith keď povedal, že "vzhľadom na spoločné hodnoty a lásku k motoristickému športu je tím Honda WTCC pre propagáciu značky Castrol ideálnym partnerom."

Seriál WTCC odštartoval 24. marca pretekmi v talianskej Monze a záver seriálu sa skončí po dvadsiatich štyroch pretekoch 17. novembra 2013 v Macau.

Honda WTCC Honda - Tarquini a Monteira Honda WTCC
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.