Igor Drotár má slovenský i poľský titul

Utorok, 27 september 2016

Automobilový pretekár Igor Drotár sa uplynulý víkend stal naozajstnou legendou v slovenskom automobilovom športe, keď vo svojich 62 rokoch získal titul absolútneho majstra Slovenska i Poľska v pretekoch automobilov do vrchu.

1 Drotár a fabia
Igor Drotár sa so Škodou Fabia DTRi s výkonným motorom upraveným na vysoký výkon stal po pretekoch v Poľsku majstrov Slovenska i Poľska v pretekoch automobilov do vrchu

Drotár zvíťazil na posledných pretekoch sezóny v poľskej Korczyne. Body ktoré tu získal znamenali pre slovenského pretekára tituly majstra Slovenska i Poľska. Po úspechu v roku 2014 je to Drotárov druhý slovenský titul a prvý poľský. V dlhej histórii poľského šampionátu sa stal vôbec prvým cudzincom, ktorý tento titul získal.

Jazdec z Prešova sa tak zapísal aj do histórie poľského automobilového športu. Víťazstvo v Korczynesi vyjazdil na Škode Fabia DTRi. Pod kapotou má jeho fabia upravený motor zo súťažnej WRC naladený na výkon okolo 650 konských síl.

"Som nadšený a hrdý, že som v tvrdej konkurencii dosiahol takto veľký úspech. Podľa poľskej tlače možno v budúcnosti ešte nejaký cudzinec získa poľský titul, no určite nie v takomto veku. Podarilo sa mi suverénne vyhrať, čím som si potvrdil oba národné tituly. Určite ešte nekončím a teším sa na budúce úspechy," povedal po pretekoch v Poľsku.

2 Igor Drotár
Igor Drotár, legenda slovenského automobilového športu

Drotár si do pretekárskeho auta prvýkrát sadol ešte v roku 1973 a pretekal prevažne v národných a federálnych šampionátoch Československa v rallye. Získal množstvo víťazstiev a titulov majstra Slovenska tak v rallye ako aj v pretekov do vrchu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."