IRC: Azorská rallye pre Brita Mikkelsena

Utorok, 28 február 2012

Rallye na Azorských ostrovoch v Atlantickom oceáne, ktorá otvárala seriál IRC (Intercontinental Rally Challenge), striedali počas troch dní daždivé podmienky s nádhernou slnečnou oblohou. Už od začiatku bolo zrejmé, že o prvenstvo sa pobijú piloti Fabie Super 2000 Brit Andreas Mikkelsen a Fín Juho Hänninen. V boji so sekundami bol nakoniec úspešnejší britský jazdec Mikkelsen a Hänninenovi pripadlo druhé miesto. Tretí skončil Francúz Bryan Bouffier. Dobrý výkon podal aj ďalší jazdec za volantom škodovky, Nemec Sepp Wiegand , ktorý bol v cieli štvrtý. Nedarilo sa Kopeckému ani Krestovi, ktorí skončili na 15. a 16. mieste. Seriál IRC pokračuje 15. - 17. marca na Kanárskych ostrovoch. Celý šampionát má tento rok 13 súťaží.

Azorská rallyeAzorská rallye
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.