IRC: Azorská rallye pre Brita Mikkelsena

Utorok, 28 február 2012

Rallye na Azorských ostrovoch v Atlantickom oceáne, ktorá otvárala seriál IRC (Intercontinental Rally Challenge), striedali počas troch dní daždivé podmienky s nádhernou slnečnou oblohou. Už od začiatku bolo zrejmé, že o prvenstvo sa pobijú piloti Fabie Super 2000 Brit Andreas Mikkelsen a Fín Juho Hänninen. V boji so sekundami bol nakoniec úspešnejší britský jazdec Mikkelsen a Hänninenovi pripadlo druhé miesto. Tretí skončil Francúz Bryan Bouffier. Dobrý výkon podal aj ďalší jazdec za volantom škodovky, Nemec Sepp Wiegand , ktorý bol v cieli štvrtý. Nedarilo sa Kopeckému ani Krestovi, ktorí skončili na 15. a 16. mieste. Seriál IRC pokračuje 15. - 17. marca na Kanárskych ostrovoch. Celý šampionát má tento rok 13 súťaží.

Azorská rallyeAzorská rallye
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.