Jantulík v Moste na českom pódiu

Piatok, 29 júl 2011

Mladý slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík sa počas víkendu predstavil na podujatí alpsko-jadranského a českého šampionátu v triedy 125 cm³ v Moste v českom šampionáte skončil na stupni víťazov.

Jakub Jantulík
Jakub Jantulík sa predstavil v Moste, kde v českom šampionáte skončil na stupni víťazov

Preteky boli pre neho zároveň prípravou na Veľkú cenu ČR v Brne, kde sa 12. – 14. augusta predstaví s divokou kartou. Šestnásťročný pretekár, ktorý jazdí za AMK Brno Circuit Junior Team, obsadil po technických problémoch v kvalifikácii dvanástu pozíciu. V nedeľňajších pretekoch skončil na 10. mieste v rámci Alpe Adrie Cupu, ale do českého šampionátu si pripísal body za tretie miesto. Medzi juniormi skončil druhý.

"Preteky boli vypísané na desať kôl, čo je oproti nemeckému šampionátu málo. Vedel som, že všetko najdôležitejšie sa odohrá hneď na začiatku a potom už nebude čas napravovať chyby. Po štarte som sa sústredil na prvú veľmi ostrú zákrutu, aby do mňa nikto nenarazil. Z pódiového umiestnenia v českom šampionáte mám radosť" – povedal nádejný pretekár po skončení pretekov.

Autor: gold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.