Jantulík v Moste na českom pódiu

Piatok, 29 júl 2011

Mladý slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík sa počas víkendu predstavil na podujatí alpsko-jadranského a českého šampionátu v triedy 125 cm³ v Moste v českom šampionáte skončil na stupni víťazov.

Jakub Jantulík
Jakub Jantulík sa predstavil v Moste, kde v českom šampionáte skončil na stupni víťazov

Preteky boli pre neho zároveň prípravou na Veľkú cenu ČR v Brne, kde sa 12. – 14. augusta predstaví s divokou kartou. Šestnásťročný pretekár, ktorý jazdí za AMK Brno Circuit Junior Team, obsadil po technických problémoch v kvalifikácii dvanástu pozíciu. V nedeľňajších pretekoch skončil na 10. mieste v rámci Alpe Adrie Cupu, ale do českého šampionátu si pripísal body za tretie miesto. Medzi juniormi skončil druhý.

"Preteky boli vypísané na desať kôl, čo je oproti nemeckému šampionátu málo. Vedel som, že všetko najdôležitejšie sa odohrá hneď na začiatku a potom už nebude čas napravovať chyby. Po štarte som sa sústredil na prvú veľmi ostrú zákrutu, aby do mňa nikto nenarazil. Z pódiového umiestnenia v českom šampionáte mám radosť" – povedal nádejný pretekár po skončení pretekov.

Autor: gold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."