Jantulík v Moste na českom pódiu

Piatok, 29 júl 2011

Mladý slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík sa počas víkendu predstavil na podujatí alpsko-jadranského a českého šampionátu v triedy 125 cm³ v Moste v českom šampionáte skončil na stupni víťazov.

Jakub Jantulík
Jakub Jantulík sa predstavil v Moste, kde v českom šampionáte skončil na stupni víťazov

Preteky boli pre neho zároveň prípravou na Veľkú cenu ČR v Brne, kde sa 12. – 14. augusta predstaví s divokou kartou. Šestnásťročný pretekár, ktorý jazdí za AMK Brno Circuit Junior Team, obsadil po technických problémoch v kvalifikácii dvanástu pozíciu. V nedeľňajších pretekoch skončil na 10. mieste v rámci Alpe Adrie Cupu, ale do českého šampionátu si pripísal body za tretie miesto. Medzi juniormi skončil druhý.

"Preteky boli vypísané na desať kôl, čo je oproti nemeckému šampionátu málo. Vedel som, že všetko najdôležitejšie sa odohrá hneď na začiatku a potom už nebude čas napravovať chyby. Po štarte som sa sústredil na prvú veľmi ostrú zákrutu, aby do mňa nikto nenarazil. Z pódiového umiestnenia v českom šampionáte mám radosť" – povedal nádejný pretekár po skončení pretekov.

Autor: gold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.