Kanárska rallye: najrýchlejšie lietal Kopecký

Štvrtok, 22 marec 2012

Seriál IRC (Intercontinental Rally Challenge) pokračoval druhým dielom na Kanárskych ostrovoch. Po veľkej bitke na asfaltových cestách ostrova vyšiel víťazne český jazdec Jan Kopecký. Druhý skončil Brit Mikkelsen, obaja na Škode Fabia S2000.

Kopecký Dresler
Posádka Kopecký/Dresler na jednej z rýchlostných skúšok na Kanárskych ostrovoch

O prvenstvo zvádzali veľký boj dve Fabie S2000 – Mikkelsena a Kopeckého. Vyhrávali všetky rýchlostné skúšky a konkurentom nedávali žiadne šance. Po prvom dni viedol v priebežnom poradí Kopecký pred Mikklesenom. Druhý súťažný deň bol rýchlejší 22ročný Brit a prevzal vedenie.

Mierny náskok pred poslednou 14kilometrovou rýchlostnou skúškou Brit jasne avizoval, kto si z Kanárskych ostrovov, ak sa nič mimoriadne nestane, odnesie domov "palmu" víťazstva. A stalo sa. Motor Mikkelsenovej Fabie stratil výkon a cieľom tohto posledného meraného úseku prešiel až na ôsmom mieste. Prišiel tak o vedenie i celkové víťazstvo.

Tretie miesto si vybojoval Nemec M. Fuster na Porsche 911 GT3, štvrtý skončil Španiel L. Monzón na Peugeote 207 S2000 a piaty ďalší Španiel S. Vallejo, ktorý sedlal Porsche 911 GT3.

Jan Kopecký v cieli neskýval spokojnosť: "Kanárska rally patrí medzi moje obľúbené súťaže, asfalt tu má dobrý grip a trate sú nádherné. Bol to neľútostný súboj, ktorého rozuzlenie priniesla až posledná z rýchlostných skúšok."

Seriál IRC pokračuje treťou súťažou 6. – 8. apríla na britských ostrovoch Írskou rallye. Celý šampionát má 13 súťaží.

Výsledky Rallye Kanárskych ostrovov

Poradie posádok

1. J. Kopecký/P. DreslerŠkoda Fabia S20002:21:46,5 hod
2. A. Mikkelsen/O. FloeneŠkoda Fabia S2000+28,3 s
3. M. Fuster/I. AvianoPorsche 911 GT3+2:25,3 min
4. L. Monzón/J. DénizPeugeot 207 S2000+3:13,6
5. S. Vallejo/R. Lopez MartinPorsche 911 GT3+3:25,2
6. S. Wiegand/T. GottschalkŠkoda Fabia S2000+4:32,0

Priebežné poradie jazdcov (po 3. podujatí)

1. Mikkelsen Andreas43
2. Kopecký Jan25
3. Wiegand Sepp24
4. Hänninen Juho18
5. Monzon Luis15
5. Bouffier Bryan15

Kopecký Dresler Kopecký Dresler
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.