Katriňák na ostrú štvorkolku

Utorok, 02 marec 2010

Kto by si bol myslel, že Jaroslav Katriňák po strastiplných zážitkoch z Dakaru, no najmä po veľkých zdravotných problémoch odíde a motoristický šport zavesí na klinec, veľmi by sa mýlil. Bývalý majster sveta v enduro, víťaz etapy na dakarskej rallye a historicky náš najúspešnejší terénny motocyklový jazdec neskladá zbrane ani v tejto sezóne. Je ďalej plný nápadov a má vysoké ciele. Ostré štvorkolky si už s úspechom odskúšal v uplynulých sezónach, napríklad na Baja Hungaria, alebo pred necelými dvoma rokmi na Rally Transorientale z Leningradu do Pekingu dlhej desaťtisíc (!!!) kilometrov. Tentoraz bude jeho novým partnerom v Environ Imidjex Teamu Roman Ramon Malovec. Bude sa im dariť?

Roman Ramon Malovec

Začiatkom tohto roka sa pri debate o priebehu sezóny 2010 Jaro pohrával s myšlienkou sadnúť si na niečo ľahšie a vyskúšať zadokolku. Neznamená to však, že by zanevrel na Renegade R 800 X, s ktorým má plány štartovať na budúcoročnom Dakare. V týchto dňoch Jaro testuje na južnom Slovensku s druhým jazdcom Environ Imidjex Teamu Romanom Ramonom Malovcom rýchly Can Am DS 450 X mx. Ramon bude sedlať v tejto sezóne upravenú Can Am Renegade 800 R Xxc.

Rok 2010 má byť pre jazdcov novovzniknutého Environ Imidjex teamu skúškou, zocelením sa na najprestížnejšie svetové podujatie sezóny – Dakar 2011. Týmto sme prezradili ambície tímu zúčastniť sa rallye v Afrike a nemenej náročného tréningového programu v podobe európskych podujatí série Baja. Rozhodli sme sa zúčastniť sa štyroch podujatí. Prvé z nich sa začína v Taliansku (Baja Italia) 18.marca. S približne mesačným odstupom nasledujú po sebe Baja Polonia, Baja Hungaria a posledným podujatím by mala byť domáca Baja Slovakia, ktorá by sa jazdila na záhoráckych pieskoch.

Prípravu na Dakar sme sa rozhodli uskutočniť v Maroku, kde by mala prebehnúť generálka pred Dakarom. Okrem spomínaných podujatí tohtoročná sezóna pozostáva z regionálnych slovenských športových podujatí, ktoré tím plánuje odjazdiť v prípade, že jazdcom bude slúžiť zdravie a technika fungovať tak ako má.

S úspešnou sezónou kráča ruka v ruke dobrý zdravotný stav obidvoch jazdcov, ktorí sú pod dohľadom lekárov. Ich zdravotný stav je v súčasnosti bezproblémový. Najmä Jaro, ktorý sa podrobil pred rokom náročnej operácii, sa teší plnému zdraviu a pretekanie mu chutí tak, ako to u neho všetci dobre poznáme.

Jaroslav Katriňák

Bez dobrého realizačného tímu je ťažké zvládnuť celú mašinériu počnúc pilotmi, nákladným vybavením tímu i organizáciu celého projektu. Preto začiatkom tohto roka vznikol športový klub Environ Imidjex Team, ktorý zastrešuje celé fungovanie od prvotných úvah až po samotnú realizáciu. Obidve spoločnosti vkladajú do tímu všetky svoje skúsenosti – ENVIRON je dlhoročným partnerom a sponzorom Jara Katriňáka na Relly Dakar, Relly Transorientale a mnohých vo svete známych pretekov, ktoré tím mimoriadne zocelili a dávajú mu pocit istoty a presvedčenie, že sa nepúšťame do ničoho neznámeho.

Spoločnosť Imidjex je oficiálnym dovozcom Can Am na Slovensko a v tíme sa angažuje ako dodávateľ štvorkoliek a kompletnej technickej a servisnej podpory. Nikomu v tíme nechýba odvaha a entuziazmus pri napĺňaní týchto náročných cieľov. Dúfame, že sa nám s touto podporou a silnými sponzormi podarí absolvovať všetko to, čo sme si zaumienili a taktiež zviditeľniť Slovensko v silnej svetovej konkurencii.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."