Katriňák zvíťazil v Rumunsku

Streda, 28 apríl 2010

Jaroslav Katriňák, Roman Malovec a Radoslav Bubenko absolvovali uplynulý víkend extrémne navigačné preteky Hunt the Wolf 2010 (čo v preklade znamená "hon na vlka) v Rumunsku. Náš úspešný dlhoročný reprezentant Jaro Katriňák tu dosiahol prvé víťazstvo na takomto druhu pretekov v sedle štvorkolky.

Jaroslav Katriňák

Podujatie sa konalo v rumunských horách a jazdci sa na trati orientovali pomocou navigácie GPS. Hľadali sa skryté body, teda vlci. To všetko v ťažkých terénnych podmienkach a organizátori pripravili pre súťažiacich aj rôzne extrémne prekážky a skoky.

Všetko to vypuklo už v piatok, kedy sa hneď po technickom preberaní začala prvá trialová etapa. Hneď po nej, o deviatej večer, aj špeciálna nočná etapa. V sobotu dopoludnia sa jazdil znovu trial a popoludní sa potom hľadali checkpointy - teda kontrolné body v hustých rumunských lesoch podľa GPS. Dobrá orientácia v neznámom teréne bola teda rozhodne výhodou.

Jaro Katriňák jazdil kategóriu Extrem na štvrokolke Can-am Renegade 800. V záverečnom účtovaní sa predviedol ako najrýchlejší jazdec a zaknihoval si tak prvé víťazstvo tohto druhu na štyroch kolesách. Druhý slovenský jazdec, Roman Malovec, žiaľ preteky pre zranenie nedokončil. Podobne dopadol aj ďalší slovenský jazdec Radoslav Bubenko, ktorý mal nehodu len 500 metrov pred cieľom a pre zranenie preteky nedokončil.

Jaroslav Katriňák Jaroslav Katriňák Jaroslav Katriňák
Autor: Tomáš Hajduch
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.