Katriňák zvíťazil v Rumunsku

Streda, 28 apríl 2010

Jaroslav Katriňák, Roman Malovec a Radoslav Bubenko absolvovali uplynulý víkend extrémne navigačné preteky Hunt the Wolf 2010 (čo v preklade znamená "hon na vlka) v Rumunsku. Náš úspešný dlhoročný reprezentant Jaro Katriňák tu dosiahol prvé víťazstvo na takomto druhu pretekov v sedle štvorkolky.

Jaroslav Katriňák

Podujatie sa konalo v rumunských horách a jazdci sa na trati orientovali pomocou navigácie GPS. Hľadali sa skryté body, teda vlci. To všetko v ťažkých terénnych podmienkach a organizátori pripravili pre súťažiacich aj rôzne extrémne prekážky a skoky.

Všetko to vypuklo už v piatok, kedy sa hneď po technickom preberaní začala prvá trialová etapa. Hneď po nej, o deviatej večer, aj špeciálna nočná etapa. V sobotu dopoludnia sa jazdil znovu trial a popoludní sa potom hľadali checkpointy - teda kontrolné body v hustých rumunských lesoch podľa GPS. Dobrá orientácia v neznámom teréne bola teda rozhodne výhodou.

Jaro Katriňák jazdil kategóriu Extrem na štvrokolke Can-am Renegade 800. V záverečnom účtovaní sa predviedol ako najrýchlejší jazdec a zaknihoval si tak prvé víťazstvo tohto druhu na štyroch kolesách. Druhý slovenský jazdec, Roman Malovec, žiaľ preteky pre zranenie nedokončil. Podobne dopadol aj ďalší slovenský jazdec Radoslav Bubenko, ktorý mal nehodu len 500 metrov pred cieľom a pre zranenie preteky nedokončil.

Jaroslav Katriňák Jaroslav Katriňák Jaroslav Katriňák
Autor: Tomáš Hajduch
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."