King of Europe na Slovakia Ringu

Sobota, 19 október 2013

Slovakia Ring patrí tento víkend záverečnému podujatiu šampionátu Monster Energy King of Europe. Predstavia sa na ňom najlepší z najlepších v umení kontrolovaného šmyku. Svoje umenia v driftingu predvedú aj najlepší slovenskí jazdci.

SlovRing drift
Na Slovakia Ringu sa predstavia jazdci, ktorí najviac využívajú jazdu šmykom

Medzi najlepších slovenských jazdcov, ktorých uvidia diváci na Slovakia Ringu bude patriť minuloročný finalista King of Europe a tretí muž slovenského šampionátu King of Drift Slovakia 2013 Roman Kolesár z Košíc. Jeho modré BMW M3 E46 uvidia diváci spolu s množstvom ďalších pretekárov v sérii tréningov, kvalifikácii a potom vo finálových súbojoch.

Diváci sa môžu tešiť na top jazdcov z celej Európy. A keďže už mnohí z nich nemôžu zasiahnuť do celkového umiestnenia, pôjdu určite naplno. Diváci sa preto majú na čo tešiť, navyše trať v Orechovej Potôni je výnimočne rýchla. Pre všetkých jazdcov to bude veľká šanca predviesť tu svoje najlepšie výkony.

Voľné tréningy sú na programe túto sobotu medzi 9 až 15 hodinou. Následne ovládne zákulisie slávnostný ceremoniál odovzdávania cien King of Europe Spirit Trophies. Hlavný víkendový program bude v nedeľu. Po úvodnom zahrievacom "warm-upe" od 9 do 10 hodiny a potom na následnej kvalifikácii od 10 do 13 hodiny. Medzi 14 a 18 hodinou potom 32 najlepších jazdcov bude súperiť v dueloch. Z nich vzídu štyria finalisti, ktorí zabojujú o prvé a tretie miesto.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.