King of Europe na Slovakia Ringu

Sobota, 19 október 2013

Slovakia Ring patrí tento víkend záverečnému podujatiu šampionátu Monster Energy King of Europe. Predstavia sa na ňom najlepší z najlepších v umení kontrolovaného šmyku. Svoje umenia v driftingu predvedú aj najlepší slovenskí jazdci.

SlovRing drift
Na Slovakia Ringu sa predstavia jazdci, ktorí najviac využívajú jazdu šmykom

Medzi najlepších slovenských jazdcov, ktorých uvidia diváci na Slovakia Ringu bude patriť minuloročný finalista King of Europe a tretí muž slovenského šampionátu King of Drift Slovakia 2013 Roman Kolesár z Košíc. Jeho modré BMW M3 E46 uvidia diváci spolu s množstvom ďalších pretekárov v sérii tréningov, kvalifikácii a potom vo finálových súbojoch.

Diváci sa môžu tešiť na top jazdcov z celej Európy. A keďže už mnohí z nich nemôžu zasiahnuť do celkového umiestnenia, pôjdu určite naplno. Diváci sa preto majú na čo tešiť, navyše trať v Orechovej Potôni je výnimočne rýchla. Pre všetkých jazdcov to bude veľká šanca predviesť tu svoje najlepšie výkony.

Voľné tréningy sú na programe túto sobotu medzi 9 až 15 hodinou. Následne ovládne zákulisie slávnostný ceremoniál odovzdávania cien King of Europe Spirit Trophies. Hlavný víkendový program bude v nedeľu. Po úvodnom zahrievacom "warm-upe" od 9 do 10 hodiny a potom na následnej kvalifikácii od 10 do 13 hodiny. Medzi 14 a 18 hodinou potom 32 najlepších jazdcov bude súperiť v dueloch. Z nich vzídu štyria finalisti, ktorí zabojujú o prvé a tretie miesto.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."