Konôpka na 12hodinovke v Mugello

Štvrtok, 19 marec 2015

Počas víkendu štartoval slovenský automobilový pretekár Miroslav Konôpka sa na 24hodinových pretekoch na talianskom okruhu Mugello.

Konôpka v Mugello
Na 12hodinovke v talianskom Mugello sa ambície Konôpku pre poruchu nenaplnili

Vo farbách nemeckého tímu Artthea Sport s automobilom Porsche chcel Miroslav Konôpka bojovať o popredné priečky v triede 997. Po 204 kolách Porsche posádky Miro Konôpka - JensFeucht – Klaus Werner postihla porucha prevodovky a tak musel z pretekov odstúpiť.

"Prijal som ponuku rodinného nemeckého tímu na štart v Mugelle. S týmto tímom som mal v pláne urobiť kvalitný výsledok v seriáli 24HSeries" - povedal slovenský jazdec po pretekoch. V Dubaji na začiatku roka sa mu v 24-hodinovke podarilo skončiť na 5. mieste v triede 997 a na tento výsledok chcel nadviazať aj v Mugelle.

Trochu som doplatil na výber tímu – posťažoval si Konôpka po pretekoch. Staršie Porsche 997 nestačilo na novšiu generáciu 991. Do prvého striedania jazdil Konôpka na 6. priečke. Postupne sa však začali prejavovať nedostatky v technike auta a po ôsmich hodinách tím z pretekov odstúpil a z víťazstva sa prekvapujúco tešil nemecký tím Herberth Motorsport s Porsche 997 GT3 R s posádkou Allemann-Renauer-Bohn-Renauer.

Autor: jGold
Foto: Petr Frýba
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.