Konôpka na 12hodinovke v Mugello

Štvrtok, 19 marec 2015

Počas víkendu štartoval slovenský automobilový pretekár Miroslav Konôpka sa na 24hodinových pretekoch na talianskom okruhu Mugello.

Konôpka v Mugello
Na 12hodinovke v talianskom Mugello sa ambície Konôpku pre poruchu nenaplnili

Vo farbách nemeckého tímu Artthea Sport s automobilom Porsche chcel Miroslav Konôpka bojovať o popredné priečky v triede 997. Po 204 kolách Porsche posádky Miro Konôpka - JensFeucht – Klaus Werner postihla porucha prevodovky a tak musel z pretekov odstúpiť.

"Prijal som ponuku rodinného nemeckého tímu na štart v Mugelle. S týmto tímom som mal v pláne urobiť kvalitný výsledok v seriáli 24HSeries" - povedal slovenský jazdec po pretekoch. V Dubaji na začiatku roka sa mu v 24-hodinovke podarilo skončiť na 5. mieste v triede 997 a na tento výsledok chcel nadviazať aj v Mugelle.

Trochu som doplatil na výber tímu – posťažoval si Konôpka po pretekoch. Staršie Porsche 997 nestačilo na novšiu generáciu 991. Do prvého striedania jazdil Konôpka na 6. priečke. Postupne sa však začali prejavovať nedostatky v technike auta a po ôsmich hodinách tím z pretekov odstúpil a z víťazstva sa prekvapujúco tešil nemecký tím Herberth Motorsport s Porsche 997 GT3 R s posádkou Allemann-Renauer-Bohn-Renauer.

Autor: jGold
Foto: Petr Frýba
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring