Konôpka na 12hodinovke v Mugello

Štvrtok, 19 marec 2015

Počas víkendu štartoval slovenský automobilový pretekár Miroslav Konôpka sa na 24hodinových pretekoch na talianskom okruhu Mugello.

Konôpka v Mugello
Na 12hodinovke v talianskom Mugello sa ambície Konôpku pre poruchu nenaplnili

Vo farbách nemeckého tímu Artthea Sport s automobilom Porsche chcel Miroslav Konôpka bojovať o popredné priečky v triede 997. Po 204 kolách Porsche posádky Miro Konôpka - JensFeucht – Klaus Werner postihla porucha prevodovky a tak musel z pretekov odstúpiť.

"Prijal som ponuku rodinného nemeckého tímu na štart v Mugelle. S týmto tímom som mal v pláne urobiť kvalitný výsledok v seriáli 24HSeries" - povedal slovenský jazdec po pretekoch. V Dubaji na začiatku roka sa mu v 24-hodinovke podarilo skončiť na 5. mieste v triede 997 a na tento výsledok chcel nadviazať aj v Mugelle.

Trochu som doplatil na výber tímu – posťažoval si Konôpka po pretekoch. Staršie Porsche 997 nestačilo na novšiu generáciu 991. Do prvého striedania jazdil Konôpka na 6. priečke. Postupne sa však začali prejavovať nedostatky v technike auta a po ôsmich hodinách tím z pretekov odstúpil a z víťazstva sa prekvapujúco tešil nemecký tím Herberth Motorsport s Porsche 997 GT3 R s posádkou Allemann-Renauer-Bohn-Renauer.

Autor: jGold
Foto: Petr Frýba
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."