Konôpka víťazne na Silverstone

Streda, 05 jún 2013

V druhom podujatí seriálu vytrvalostných pretekov Blancpain Endurance Series na britskom okruhu Silverstone zvíťazili v hodnotení kategórie Gentlemens Trophy Miroslav Konôpka a Ahmad Al Harthy (Omán) z tímu ARC Bratislava na Porsche 997 GT3 R.

Miroslav Konopka

Od začiatku trojhodinových pretekov bojovali o víťazstvo, čo sa im napokon aj podarilo. Výborne obsadené preteky s účasťou 57 áut dokončil slovenský tím s náskokom 28 sekúnd pred francúzskym tímom Sofrev Ferrari.

Tím ARC Bratislava potvrdil formu z prvého kola v Monze, kde celé dve hodiny bojoval o pódium, no porucha prevodovky ho napokon odsunula na 8. miesto. Vo Veľkej Británii však nechal za sebou všetkých súperov v kategórii Gentlemens Trophy. Pod stupňami víťazov v Blancpain Endurance Series stoja len víťazné autá z každej triedy. Auto so slovenskou vlajkou tu stálo vôbec po prvý raz v histórii pretekov kategórie.

Keď Miroslav Konôpka čakal na vyhlásenie výsledkov, spýtal sa jedného z organizátorov, či majú slovenskú hymnu a vlajku, ktorú tu nikdy predtým nepotrebovali. Na to mu ju britský organizátor ukázal a dodal: "Všetko je pripravené, a blahoželám!"

V priebežnom poradí kategórie GTR je slovenský tím ARC Bratislava na druhom mieste za francúzskym Sofrev ASP s Ferrari 458 Italia, ktorý bol tentoraz druhý. Pódium skompletizoval britský PGF-Kinfaun s vozidlom Aston Martin Vantage.

Seriál bude pokračovať 29. až 30. júna na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku.

Miroslav Konopka Konopka Konopka Silverstone
Autor: janGold
Foto: Petr Frýba
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.