Konôpka víťazne na Silverstone

Streda, 05 jún 2013

V druhom podujatí seriálu vytrvalostných pretekov Blancpain Endurance Series na britskom okruhu Silverstone zvíťazili v hodnotení kategórie Gentlemens Trophy Miroslav Konôpka a Ahmad Al Harthy (Omán) z tímu ARC Bratislava na Porsche 997 GT3 R.

Miroslav Konopka

Od začiatku trojhodinových pretekov bojovali o víťazstvo, čo sa im napokon aj podarilo. Výborne obsadené preteky s účasťou 57 áut dokončil slovenský tím s náskokom 28 sekúnd pred francúzskym tímom Sofrev Ferrari.

Tím ARC Bratislava potvrdil formu z prvého kola v Monze, kde celé dve hodiny bojoval o pódium, no porucha prevodovky ho napokon odsunula na 8. miesto. Vo Veľkej Británii však nechal za sebou všetkých súperov v kategórii Gentlemens Trophy. Pod stupňami víťazov v Blancpain Endurance Series stoja len víťazné autá z každej triedy. Auto so slovenskou vlajkou tu stálo vôbec po prvý raz v histórii pretekov kategórie.

Keď Miroslav Konôpka čakal na vyhlásenie výsledkov, spýtal sa jedného z organizátorov, či majú slovenskú hymnu a vlajku, ktorú tu nikdy predtým nepotrebovali. Na to mu ju britský organizátor ukázal a dodal: "Všetko je pripravené, a blahoželám!"

V priebežnom poradí kategórie GTR je slovenský tím ARC Bratislava na druhom mieste za francúzskym Sofrev ASP s Ferrari 458 Italia, ktorý bol tentoraz druhý. Pódium skompletizoval britský PGF-Kinfaun s vozidlom Aston Martin Vantage.

Seriál bude pokračovať 29. až 30. júna na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku.

Miroslav Konopka Konopka Konopka Silverstone
Autor: janGold
Foto: Petr Frýba
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.