Konôpka víťazne na Silverstone

Streda, 05 jún 2013

V druhom podujatí seriálu vytrvalostných pretekov Blancpain Endurance Series na britskom okruhu Silverstone zvíťazili v hodnotení kategórie Gentlemens Trophy Miroslav Konôpka a Ahmad Al Harthy (Omán) z tímu ARC Bratislava na Porsche 997 GT3 R.

Miroslav Konopka

Od začiatku trojhodinových pretekov bojovali o víťazstvo, čo sa im napokon aj podarilo. Výborne obsadené preteky s účasťou 57 áut dokončil slovenský tím s náskokom 28 sekúnd pred francúzskym tímom Sofrev Ferrari.

Tím ARC Bratislava potvrdil formu z prvého kola v Monze, kde celé dve hodiny bojoval o pódium, no porucha prevodovky ho napokon odsunula na 8. miesto. Vo Veľkej Británii však nechal za sebou všetkých súperov v kategórii Gentlemens Trophy. Pod stupňami víťazov v Blancpain Endurance Series stoja len víťazné autá z každej triedy. Auto so slovenskou vlajkou tu stálo vôbec po prvý raz v histórii pretekov kategórie.

Keď Miroslav Konôpka čakal na vyhlásenie výsledkov, spýtal sa jedného z organizátorov, či majú slovenskú hymnu a vlajku, ktorú tu nikdy predtým nepotrebovali. Na to mu ju britský organizátor ukázal a dodal: "Všetko je pripravené, a blahoželám!"

V priebežnom poradí kategórie GTR je slovenský tím ARC Bratislava na druhom mieste za francúzskym Sofrev ASP s Ferrari 458 Italia, ktorý bol tentoraz druhý. Pódium skompletizoval britský PGF-Kinfaun s vozidlom Aston Martin Vantage.

Seriál bude pokračovať 29. až 30. júna na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku.

Miroslav Konopka Konopka Konopka Silverstone
Autor: janGold
Foto: Petr Frýba
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.