Konôpka víťazne na Silverstone

Streda, 05 jún 2013

V druhom podujatí seriálu vytrvalostných pretekov Blancpain Endurance Series na britskom okruhu Silverstone zvíťazili v hodnotení kategórie Gentlemens Trophy Miroslav Konôpka a Ahmad Al Harthy (Omán) z tímu ARC Bratislava na Porsche 997 GT3 R.

Miroslav Konopka

Od začiatku trojhodinových pretekov bojovali o víťazstvo, čo sa im napokon aj podarilo. Výborne obsadené preteky s účasťou 57 áut dokončil slovenský tím s náskokom 28 sekúnd pred francúzskym tímom Sofrev Ferrari.

Tím ARC Bratislava potvrdil formu z prvého kola v Monze, kde celé dve hodiny bojoval o pódium, no porucha prevodovky ho napokon odsunula na 8. miesto. Vo Veľkej Británii však nechal za sebou všetkých súperov v kategórii Gentlemens Trophy. Pod stupňami víťazov v Blancpain Endurance Series stoja len víťazné autá z každej triedy. Auto so slovenskou vlajkou tu stálo vôbec po prvý raz v histórii pretekov kategórie.

Keď Miroslav Konôpka čakal na vyhlásenie výsledkov, spýtal sa jedného z organizátorov, či majú slovenskú hymnu a vlajku, ktorú tu nikdy predtým nepotrebovali. Na to mu ju britský organizátor ukázal a dodal: "Všetko je pripravené, a blahoželám!"

V priebežnom poradí kategórie GTR je slovenský tím ARC Bratislava na druhom mieste za francúzskym Sofrev ASP s Ferrari 458 Italia, ktorý bol tentoraz druhý. Pódium skompletizoval britský PGF-Kinfaun s vozidlom Aston Martin Vantage.

Seriál bude pokračovať 29. až 30. júna na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku.

Miroslav Konopka Konopka Konopka Silverstone
Autor: janGold
Foto: Petr Frýba
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring