Králi driftu na Slovakia Ringu

Streda, 10 október 2012

Počas víkendu zažilo približne šesťtisíc divákov na Slovakia Ringu kúzlo drifterského umenia v podobe finále seriálu HELL King of Europe. Fanúšikovia motoristickej zábavy si mohli vychutnať umenie jazdy v šmyku najlepších jazdcov pomerne mladej disciplíny zvanej drift.

Drift King of Europe
Drift prilákal na Slovakia Ring množstvo divákov, ktorí videli napínavé podujatie

Záver cieľovej rovinky a sériu rýchlych a tiahlych zákrut dokázali viacerí z 80 jazdcov absolvovať v permanentnom drifte a s nekončiacim dymom. Premenlivé počasie si v nedeľu od majstrov volantu vyžiadalo ešte precíznejšie manévrovanie, keďže sa vo finálových rozjazdách zapojila do hry aj prietrž mračien. Aj bez mokrej trate si štrkové výbehové zóny vyžiadali svoje "obete" a viacerí súťaž nedokončili.

Po prerušení kvôli prietrži súťaž predsa dojazdili. Zvíťazil Poliak Marcin Carzasty pred Japoncom Daigom Saitom a tretie miesto so do Maďarska odniesol Ádám Kerényi. Celkovým víťazom tohtoročného seriálu HELL King of Europe je maďarský jazdec Kerényi. Za ním druhý skončil Talian Francesco Conti a tretí Roman Kolesár zo Slovenska.

Okrem majstrov driftu videli diváci aj preteky Vizio Porsche Cup a preteky motocyklových veteránov v podujatí medzinárodných majstrovstiev Slovenska kategórie Vintage.

Drift King of Europe Drift King of Europe Drift King of Europe Drift King of Europe
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.