Králi driftu na Slovakia Ringu

Streda, 10 október 2012

Počas víkendu zažilo približne šesťtisíc divákov na Slovakia Ringu kúzlo drifterského umenia v podobe finále seriálu HELL King of Europe. Fanúšikovia motoristickej zábavy si mohli vychutnať umenie jazdy v šmyku najlepších jazdcov pomerne mladej disciplíny zvanej drift.

Drift King of Europe
Drift prilákal na Slovakia Ring množstvo divákov, ktorí videli napínavé podujatie

Záver cieľovej rovinky a sériu rýchlych a tiahlych zákrut dokázali viacerí z 80 jazdcov absolvovať v permanentnom drifte a s nekončiacim dymom. Premenlivé počasie si v nedeľu od majstrov volantu vyžiadalo ešte precíznejšie manévrovanie, keďže sa vo finálových rozjazdách zapojila do hry aj prietrž mračien. Aj bez mokrej trate si štrkové výbehové zóny vyžiadali svoje "obete" a viacerí súťaž nedokončili.

Po prerušení kvôli prietrži súťaž predsa dojazdili. Zvíťazil Poliak Marcin Carzasty pred Japoncom Daigom Saitom a tretie miesto so do Maďarska odniesol Ádám Kerényi. Celkovým víťazom tohtoročného seriálu HELL King of Europe je maďarský jazdec Kerényi. Za ním druhý skončil Talian Francesco Conti a tretí Roman Kolesár zo Slovenska.

Okrem majstrov driftu videli diváci aj preteky Vizio Porsche Cup a preteky motocyklových veteránov v podujatí medzinárodných majstrovstiev Slovenska kategórie Vintage.

Drift King of Europe Drift King of Europe Drift King of Europe Drift King of Europe
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.