Králi driftu na Slovakia Ringu

Streda, 10 október 2012

Počas víkendu zažilo približne šesťtisíc divákov na Slovakia Ringu kúzlo drifterského umenia v podobe finále seriálu HELL King of Europe. Fanúšikovia motoristickej zábavy si mohli vychutnať umenie jazdy v šmyku najlepších jazdcov pomerne mladej disciplíny zvanej drift.

Drift King of Europe
Drift prilákal na Slovakia Ring množstvo divákov, ktorí videli napínavé podujatie

Záver cieľovej rovinky a sériu rýchlych a tiahlych zákrut dokázali viacerí z 80 jazdcov absolvovať v permanentnom drifte a s nekončiacim dymom. Premenlivé počasie si v nedeľu od majstrov volantu vyžiadalo ešte precíznejšie manévrovanie, keďže sa vo finálových rozjazdách zapojila do hry aj prietrž mračien. Aj bez mokrej trate si štrkové výbehové zóny vyžiadali svoje "obete" a viacerí súťaž nedokončili.

Po prerušení kvôli prietrži súťaž predsa dojazdili. Zvíťazil Poliak Marcin Carzasty pred Japoncom Daigom Saitom a tretie miesto so do Maďarska odniesol Ádám Kerényi. Celkovým víťazom tohtoročného seriálu HELL King of Europe je maďarský jazdec Kerényi. Za ním druhý skončil Talian Francesco Conti a tretí Roman Kolesár zo Slovenska.

Okrem majstrov driftu videli diváci aj preteky Vizio Porsche Cup a preteky motocyklových veteránov v podujatí medzinárodných majstrovstiev Slovenska kategórie Vintage.

Drift King of Europe Drift King of Europe Drift King of Europe Drift King of Europe
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.