Legenda Loeb sa vracia na Slovakia Ring

Piatok, 09 máj 2014

Na významnom svetovom podujatí na Slovakia Ringu sa počas najbližších dvoch víkendových dní predstaví jedna z najväčších hviezd rallye športu, deväťnásobný majster sveta Sebastien Loeb. Tentoraz nie za volantom súťažného auta, ale cestného pretekárskeho Citroëna Elysée WTCC. Stretli sme sa s ním na tlačovej besede v príjemnom prostredí bratislavského hotela Kempinski.

1 Sebastien Loeb
Sebastiem Loeb po stretnutí s novinármi zapózoval pred svojim pretekárskym Citroënom

Prvá cesta Sebastiena Loeba na Slovensku z letiska vo Schwechate viedla do hotela Kempinski, kde na neho čakali novinári pred jeho dvojdňovým účinkovaním na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. Okruh už pozná z minulého roka, keď si tu zajazdil v pretekoch automobilov GT. Veľa si síce na ňom nezajazdil, keďže s pretekoch už krátko po štarte mu auto začalo horieť.

Teraz v seriáli zaradenom do majstrovstiev sveta by to malo byť iné. Preteky na Slovakia Ringu sú tretím dvojdňovým podujatím, teda piatymi a šiestymi v poradí po tých, ktoré boli vo Francúzsku a Maroku. Sebastien z doterajších pretekov vyhral v Marakeši a v priebežnom hodnotení je na treťom mieste.

Na bratislavskom stretnutí s novinármi hovoril aj o tom, prečo opustil seriál automobilových súťaží WRC. Vraj ho už zunovalo zdĺhavé cestovanie po svete, čím myslel na súťaže od Austrálie a Japonska až po južnú Ameriku. S formulou jeden, aj keď si ju pár razy vyskúšal, už nepočítal, pretože nemá dvadsať rokov. O novom účinkovaní v tíme pre WTCC sa vyjadril, že je rád keď v pretekárskej kariére môže pokračovať v tíme Citroën, za ktorý jazdil aj rallye. Pokiaľ ide o jazdenie na okruhoch, tak presadnúť zo štvorkolky na pohon predných kolies je úplne iný štýl jazdenia, ale problém s tým nemá, treba si vraj len zvyknúť.

2 Matej Homola
Na štart pretekov ETCC na Slovakia Ringu sa postaví aj slovenský jazdec Matej Homola

Súčasťou dvojdňových pretekov na Slovakia Ringu budú tiež preteky seriálu ETCC, čo sú obdobné preteky WTCC, ale len kontinentálneho charakteru. V nich má svoje zastúpenie aj Slovensko mladým pretekárom Matejom Homolom. Pred rokom tu jedny preteky vyhral, v druhých sa umiestnil na druhom mieste. Teraz by chcel vyhrať preteky po oba dni a vymazať tak neúspech z predchádzajúcich pretekov vo Francúzsku, kde preteky pre haváriu nedokončil.

1 Sebastien Loeb 2 Matej Homola 3 Loeb na Slovensku 4 Loeb na Slovensku 5 Loeb na Slovensku 6 Loeb na Slovensku 7 Loeb na Slovensku 8 Loeb na Slovensku 9 Loeb na Slovensku
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.