Legenda Loeb sa vracia na Slovakia Ring

Piatok, 09 máj 2014

Na významnom svetovom podujatí na Slovakia Ringu sa počas najbližších dvoch víkendových dní predstaví jedna z najväčších hviezd rallye športu, deväťnásobný majster sveta Sebastien Loeb. Tentoraz nie za volantom súťažného auta, ale cestného pretekárskeho Citroëna Elysée WTCC. Stretli sme sa s ním na tlačovej besede v príjemnom prostredí bratislavského hotela Kempinski.

1 Sebastien Loeb
Sebastiem Loeb po stretnutí s novinármi zapózoval pred svojim pretekárskym Citroënom

Prvá cesta Sebastiena Loeba na Slovensku z letiska vo Schwechate viedla do hotela Kempinski, kde na neho čakali novinári pred jeho dvojdňovým účinkovaním na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. Okruh už pozná z minulého roka, keď si tu zajazdil v pretekoch automobilov GT. Veľa si síce na ňom nezajazdil, keďže s pretekoch už krátko po štarte mu auto začalo horieť.

Teraz v seriáli zaradenom do majstrovstiev sveta by to malo byť iné. Preteky na Slovakia Ringu sú tretím dvojdňovým podujatím, teda piatymi a šiestymi v poradí po tých, ktoré boli vo Francúzsku a Maroku. Sebastien z doterajších pretekov vyhral v Marakeši a v priebežnom hodnotení je na treťom mieste.

Na bratislavskom stretnutí s novinármi hovoril aj o tom, prečo opustil seriál automobilových súťaží WRC. Vraj ho už zunovalo zdĺhavé cestovanie po svete, čím myslel na súťaže od Austrálie a Japonska až po južnú Ameriku. S formulou jeden, aj keď si ju pár razy vyskúšal, už nepočítal, pretože nemá dvadsať rokov. O novom účinkovaní v tíme pre WTCC sa vyjadril, že je rád keď v pretekárskej kariére môže pokračovať v tíme Citroën, za ktorý jazdil aj rallye. Pokiaľ ide o jazdenie na okruhoch, tak presadnúť zo štvorkolky na pohon predných kolies je úplne iný štýl jazdenia, ale problém s tým nemá, treba si vraj len zvyknúť.

2 Matej Homola
Na štart pretekov ETCC na Slovakia Ringu sa postaví aj slovenský jazdec Matej Homola

Súčasťou dvojdňových pretekov na Slovakia Ringu budú tiež preteky seriálu ETCC, čo sú obdobné preteky WTCC, ale len kontinentálneho charakteru. V nich má svoje zastúpenie aj Slovensko mladým pretekárom Matejom Homolom. Pred rokom tu jedny preteky vyhral, v druhých sa umiestnil na druhom mieste. Teraz by chcel vyhrať preteky po oba dni a vymazať tak neúspech z predchádzajúcich pretekov vo Francúzsku, kde preteky pre haváriu nedokončil.

1 Sebastien Loeb 2 Matej Homola 3 Loeb na Slovensku 4 Loeb na Slovensku 5 Loeb na Slovensku 6 Loeb na Slovensku 7 Loeb na Slovensku 8 Loeb na Slovensku 9 Loeb na Slovensku
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.