Lukáš Jasenský v Rijeke druhý

Streda, 29 jún 2011

Slovenský motocyklový pretekár Lukáš Jasenský štartoval cez víkend na ďalšom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria v chorvátskej Rijeke. Po skvelom víťazstve na Slovakia Ringu čakal tentoraz na 19-ročného pilota tímu JLT-motoracing v triede Superstock 600 pre neho celkom neznámy okruh.

Lukáš Jasenský
Lukáš Jasenský predviedol v Rijeke skvelý výkon a na neznámom okruhu skončil druhý

Lukáš aj tentoraz dokázal, že sa vie veľmi rýchlo prispôsobiť novým podmienkam a v kvalifikácii dosiahol čas 1:33,5, ktorý ho zaradil na piate miesto štartového roštu. V nedeľnom zahrievacom tréningu opäť zrýchlil a do samotných pretekov odštartoval s cieľom zaútočiť na pódiové umiestnenie. To sa mu aj podarilo naplniť, keď obsadil tretie miesto za Talianom Tomassinim a Slovincom Dečkom.

Slovinec bol neskôr pre nepovolené úpravy motocykla diskvalifikovaný a Lukáš si tak za druhé miesto pripísal ďalších dvadsať bodov do priebežného hodnotenia seriálu Alpen Adria Cup. Zvýšil tak svoj náskok na čele šampionátu na 34 bodov. V pretekoch navyše opäť zlepšil svoj najlepší čas takmer o sekundu oproti kvalifikácii na hodnotu 1:32,6 min.

"V piatok ma čakali tri tréningy," – rozhovoril sa k svojmu účinkovaniu na okruhu v Rijeke. "Ale pre poruchu na elektronike som sa v prvých dvoch nezviezol a mohol som absolvovať až tretí, keď sa nám podarilo problém odstrániť. Musel som sa predovšetkým učiť pre mňa novú trať a moje prvé pocity z nej boli hrozné, keďže je tam veľmi nekvalitný povrch. V sobotu sa mi napriek tomu v kvalifikácii darilo, s dosiahnutým časom som bol pri svojom prvom účinkovaní na okruhu spokojný."

Lukáš Jasenský
Po úspechu na Slovakia Ringu sa Lukáš Jasenský predviedol v tom najlepšom aj v Rijeke

Vo Warm Upe sa zlepšil, o pol sekundy zrýchlil, takže si pred pretekmi veril. Podarilo sa mu výborne odštartovať a držal sa v tesnom závese za svojimi súpermi. Postupne začal mať problém so zadným tlmičom, na výjazde zo zákrut sa mu motocykel dostával do šmyku, takže jazdil na istotu. V cieli bol spokojný s tretím miestom, ktoré mu vylepšila diskvalifikácia Dečka a postúpil tak na druhú priečku a domov odchádzal spokojný.

Autor: gld, rkarnok
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.