Lukáš Jasenský v Rijeke druhý

Streda, 29 jún 2011

Slovenský motocyklový pretekár Lukáš Jasenský štartoval cez víkend na ďalšom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria v chorvátskej Rijeke. Po skvelom víťazstve na Slovakia Ringu čakal tentoraz na 19-ročného pilota tímu JLT-motoracing v triede Superstock 600 pre neho celkom neznámy okruh.

Lukáš Jasenský
Lukáš Jasenský predviedol v Rijeke skvelý výkon a na neznámom okruhu skončil druhý

Lukáš aj tentoraz dokázal, že sa vie veľmi rýchlo prispôsobiť novým podmienkam a v kvalifikácii dosiahol čas 1:33,5, ktorý ho zaradil na piate miesto štartového roštu. V nedeľnom zahrievacom tréningu opäť zrýchlil a do samotných pretekov odštartoval s cieľom zaútočiť na pódiové umiestnenie. To sa mu aj podarilo naplniť, keď obsadil tretie miesto za Talianom Tomassinim a Slovincom Dečkom.

Slovinec bol neskôr pre nepovolené úpravy motocykla diskvalifikovaný a Lukáš si tak za druhé miesto pripísal ďalších dvadsať bodov do priebežného hodnotenia seriálu Alpen Adria Cup. Zvýšil tak svoj náskok na čele šampionátu na 34 bodov. V pretekoch navyše opäť zlepšil svoj najlepší čas takmer o sekundu oproti kvalifikácii na hodnotu 1:32,6 min.

"V piatok ma čakali tri tréningy," – rozhovoril sa k svojmu účinkovaniu na okruhu v Rijeke. "Ale pre poruchu na elektronike som sa v prvých dvoch nezviezol a mohol som absolvovať až tretí, keď sa nám podarilo problém odstrániť. Musel som sa predovšetkým učiť pre mňa novú trať a moje prvé pocity z nej boli hrozné, keďže je tam veľmi nekvalitný povrch. V sobotu sa mi napriek tomu v kvalifikácii darilo, s dosiahnutým časom som bol pri svojom prvom účinkovaní na okruhu spokojný."

Lukáš Jasenský
Po úspechu na Slovakia Ringu sa Lukáš Jasenský predviedol v tom najlepšom aj v Rijeke

Vo Warm Upe sa zlepšil, o pol sekundy zrýchlil, takže si pred pretekmi veril. Podarilo sa mu výborne odštartovať a držal sa v tesnom závese za svojimi súpermi. Postupne začal mať problém so zadným tlmičom, na výjazde zo zákrut sa mu motocykel dostával do šmyku, takže jazdil na istotu. V cieli bol spokojný s tretím miestom, ktoré mu vylepšila diskvalifikácia Dečka a postúpil tak na druhú priečku a domov odchádzal spokojný.

Autor: gld, rkarnok
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.