Maco Racing na 24hodinovke v Bol d'Or

Pondelok, 18 september 2017

Vo francúzskom Le Castellet sa uskutočnilo prvé podujatie novej sezóny vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, 81. ročník 24-hodinových pretekov Bol d'Or.

1 Maco Racing v Bol dOr

S cieľom vybojovať si umiestnenie v top 10 odchádzal do Francúzska slovenský tím Maco Racing, pre ktorý je nadchádzajúca sezóna už šestnástou v tomto šampionáte.

Slovenský tím, ktorý v predchádzajúcom ročníku skončil v konečnom hodnotení na vynikajúcom šiestom mieste, navyše ako najúspešnejší súkromný tím, štartoval na okruhu Paula Ricarda s trojicou pretekárov Greg Junod (Švajčiarsko), Anthony Dos Santos a Louis Bulle (obaja Francúzsko). Náhradníkom bol slovenský jazdec Tomáš Svitok.

V kvalifikáciách sme si vyjazdili 14. pozíciu a po štarte sa náš tím prepracoval do prvej desiatky. Postup za dobrým výsledkom nám zastavila technická porucha, ktorá po šiestich hodinách znamenala definitívny koniec nádejam na dobré umiestnenie.

"Všetko sme naplánovali do najmenších detailov. Spočiatku to vychádzalo, ale potom prišiel technický problém. S jazdcami sme sa však dohodli, že skúsime aj napriek tomu ísť ďalej a keď to bude nebezpečné, potom odstúpime. To sa nakoniec aj stalo a z Francúzska sme odchádzali bez bodov. Aj taký vie byť šport," konštatoval po pretekoch majiteľ tímu Maco Racing Martin Kuzma.

Druhé podujatie svetového šampionátu bude v apríli 2018 ako 24hodinové preteky v Le Mans.

1 Maco Racing v Bol dOr 2 Maco Racing v Bol dOr 3 Maco Racing v Bol dOr 4 Maco Racing v Bol dOr
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.