Maco Racing na 24hodinovke v Bol d'Or

Pondelok, 18 september 2017

Vo francúzskom Le Castellet sa uskutočnilo prvé podujatie novej sezóny vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, 81. ročník 24-hodinových pretekov Bol d'Or.

1 Maco Racing v Bol dOr

S cieľom vybojovať si umiestnenie v top 10 odchádzal do Francúzska slovenský tím Maco Racing, pre ktorý je nadchádzajúca sezóna už šestnástou v tomto šampionáte.

Slovenský tím, ktorý v predchádzajúcom ročníku skončil v konečnom hodnotení na vynikajúcom šiestom mieste, navyše ako najúspešnejší súkromný tím, štartoval na okruhu Paula Ricarda s trojicou pretekárov Greg Junod (Švajčiarsko), Anthony Dos Santos a Louis Bulle (obaja Francúzsko). Náhradníkom bol slovenský jazdec Tomáš Svitok.

V kvalifikáciách sme si vyjazdili 14. pozíciu a po štarte sa náš tím prepracoval do prvej desiatky. Postup za dobrým výsledkom nám zastavila technická porucha, ktorá po šiestich hodinách znamenala definitívny koniec nádejam na dobré umiestnenie.

"Všetko sme naplánovali do najmenších detailov. Spočiatku to vychádzalo, ale potom prišiel technický problém. S jazdcami sme sa však dohodli, že skúsime aj napriek tomu ísť ďalej a keď to bude nebezpečné, potom odstúpime. To sa nakoniec aj stalo a z Francúzska sme odchádzali bez bodov. Aj taký vie byť šport," konštatoval po pretekoch majiteľ tímu Maco Racing Martin Kuzma.

Druhé podujatie svetového šampionátu bude v apríli 2018 ako 24hodinové preteky v Le Mans.

1 Maco Racing v Bol dOr 2 Maco Racing v Bol dOr 3 Maco Racing v Bol dOr 4 Maco Racing v Bol dOr
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.