Maco Racing na 24hodinovke v Bol d'Or

Pondelok, 18 september 2017

Vo francúzskom Le Castellet sa uskutočnilo prvé podujatie novej sezóny vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, 81. ročník 24-hodinových pretekov Bol d'Or.

1 Maco Racing v Bol dOr

S cieľom vybojovať si umiestnenie v top 10 odchádzal do Francúzska slovenský tím Maco Racing, pre ktorý je nadchádzajúca sezóna už šestnástou v tomto šampionáte.

Slovenský tím, ktorý v predchádzajúcom ročníku skončil v konečnom hodnotení na vynikajúcom šiestom mieste, navyše ako najúspešnejší súkromný tím, štartoval na okruhu Paula Ricarda s trojicou pretekárov Greg Junod (Švajčiarsko), Anthony Dos Santos a Louis Bulle (obaja Francúzsko). Náhradníkom bol slovenský jazdec Tomáš Svitok.

V kvalifikáciách sme si vyjazdili 14. pozíciu a po štarte sa náš tím prepracoval do prvej desiatky. Postup za dobrým výsledkom nám zastavila technická porucha, ktorá po šiestich hodinách znamenala definitívny koniec nádejam na dobré umiestnenie.

"Všetko sme naplánovali do najmenších detailov. Spočiatku to vychádzalo, ale potom prišiel technický problém. S jazdcami sme sa však dohodli, že skúsime aj napriek tomu ísť ďalej a keď to bude nebezpečné, potom odstúpime. To sa nakoniec aj stalo a z Francúzska sme odchádzali bez bodov. Aj taký vie byť šport," konštatoval po pretekoch majiteľ tímu Maco Racing Martin Kuzma.

Druhé podujatie svetového šampionátu bude v apríli 2018 ako 24hodinové preteky v Le Mans.

1 Maco Racing v Bol dOr 2 Maco Racing v Bol dOr 3 Maco Racing v Bol dOr 4 Maco Racing v Bol dOr
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.