Michal Búlik aj v Jereze v prvej päťke

Štvrtok, 04 november 2021

Mladý 15-ročný slovenský motocyklový jazdec Michal Búlik pokračuje v závere sezóny v skvelých výkonoch. Po pretekoch vo Valencii zopakoval skvelú jazdu aj v Jereze a bodoval rovnako na piatom mieste.

1-Bulik

Týždeň po Valencii, kde 15-ročný slovenský motocyklový jazdec Michal Búlik obsadil výborné piate miesto, sa v španielskom Jerez zúčastnil na poslednom podujatí medzinárodných majstrovstiev Španielska cestných motocyklových pretekov ESBK v triede do 600 cm3.

Slovenský reprezentant jazdiaci za český tím New2 Project potvrdil vzostupnú formu, a aj na týchto pretekoch dokázal získať umiestnenie v Top5. Piate miesto v triede supersport, so stratou len štyroch sekúnd na pódium, je najlepší výsledok talentovaného motocyklového pretekára Michala Búlika v ESBK.

Michal Búlik po pretekoch: "V daždivých a veterných podmienkach som patril k najrýchlejším na trati. Škoda pádu v kvalifikácii. V pretekoch som mohol štartovať z oveľa lepšieho miesta. V pretekoch som sa cítil skvelo a získal som až osem pozícií. Pódium bolo na dosah, ale aj siedme miesto v celkovom poradí a piate v mojej kategórii je veľkou odmenou."

1-Bulik 2-Bulik 3-Bulik
(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.