Michal Búlik aj v Jereze v prvej päťke

Štvrtok, 04 november 2021

Mladý 15-ročný slovenský motocyklový jazdec Michal Búlik pokračuje v závere sezóny v skvelých výkonoch. Po pretekoch vo Valencii zopakoval skvelú jazdu aj v Jereze a bodoval rovnako na piatom mieste.

1-Bulik

Týždeň po Valencii, kde 15-ročný slovenský motocyklový jazdec Michal Búlik obsadil výborné piate miesto, sa v španielskom Jerez zúčastnil na poslednom podujatí medzinárodných majstrovstiev Španielska cestných motocyklových pretekov ESBK v triede do 600 cm3.

Slovenský reprezentant jazdiaci za český tím New2 Project potvrdil vzostupnú formu, a aj na týchto pretekoch dokázal získať umiestnenie v Top5. Piate miesto v triede supersport, so stratou len štyroch sekúnd na pódium, je najlepší výsledok talentovaného motocyklového pretekára Michala Búlika v ESBK.

Michal Búlik po pretekoch: "V daždivých a veterných podmienkach som patril k najrýchlejším na trati. Škoda pádu v kvalifikácii. V pretekoch som mohol štartovať z oveľa lepšieho miesta. V pretekoch som sa cítil skvelo a získal som až osem pozícií. Pódium bolo na dosah, ale aj siedme miesto v celkovom poradí a piate v mojej kategórii je veľkou odmenou."

1-Bulik 2-Bulik 3-Bulik
(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.