Mladá Holanďanka víťazí so slovenským špeciálom

Pondelok, 08 august 2011

Len 16ročná Holanďanka Beitske Visser vyjazdila na novom slovenskom špeciálom Praga R4S pre tím Race4Slovakia senzačné víťazstvo v prestížnom seriáli Dutch Supercar Challenge(DSC), keď rozdielom triedy porazila všetkých ostrieľaných jazdcov na autách svetových značiek.

Praga R4S
Praga R4S a jazdecké schopnosti holandského dievčaťa boli v Assene k neporazeniu

Mladučká Beitske Visser bola doteraz známa len z pretekov motokár. Vo farbách Race4Slovakia nastúpila po prvý raz, rovnako po prvý raz sa predstavila vo vrcholnej divízii GT seriálu Dutch Supercar Challenge a okamžite vzbudila obrovskú pozornosť. Výborné výsledky dávala tušiť už kvalifikácia a tréningy, no to, čo predviedla v sobotňajších pretekoch, nečakal nikto. Hneď po štarte sa zo štvrtého miesta dostala na druhú priečku a potom už len udávala tempo a pravidelne jazdila najrýchlejšie kolá.

Situáciu za víťazstvom jej skomplikovali pravidlá DSC, podľa ktorých ako najrýchlejší jazdec dostala v polovici pretekov 25 sekundovú penalizáciu. Toto pravidlo sa používa na zamiešanie poradia a zvýšenie atraktivity pretekov. Beitske Visser na 790 kilogramov vážiacej 500 koňovej Prage R4S sa aj s touto stratou dokázala vyrovnať amladá pretekárka prišla do cieľa prvá s viac ako 13 sekundovým náskokom pred druhým Rogerom Grouwelsom na Corvette CR6.

Vo skvelých výkonoch pokračovala Beitske Visser aj v nedeľňajších pretekoch, kde rozdielom triedy porážala súperov najrýchlejšími kolami. V rozlete ju však zastavila v polovici pretekov porucha prevodovky a mladá Holanďanka preteky nedokončila.

Beitske Visser
Beitske Visser dokáže byť na pretekárskych okruhoch rýchlejšie ako hocktorý muž

"Je takmer radosť sledovať Beitske na trati. Za volantom pôsobí akoby sa už narodila s HANSou na krku. Je nám cťou, že takýto mladý supertalent jazdí za náš tím Race4Slovakia a môžeme s ňou počítať aj v budúcej sezóne," uviedol po pretekoch manažér tímu Dušan Malý.

Víkend v Assene ukázal, že o Beitske Visser budeme na európskych okruhoch ešte veľa počuť.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.