Mladá Holanďanka víťazí so slovenským špeciálom

Pondelok, 08 august 2011

Len 16ročná Holanďanka Beitske Visser vyjazdila na novom slovenskom špeciálom Praga R4S pre tím Race4Slovakia senzačné víťazstvo v prestížnom seriáli Dutch Supercar Challenge(DSC), keď rozdielom triedy porazila všetkých ostrieľaných jazdcov na autách svetových značiek.

Praga R4S
Praga R4S a jazdecké schopnosti holandského dievčaťa boli v Assene k neporazeniu

Mladučká Beitske Visser bola doteraz známa len z pretekov motokár. Vo farbách Race4Slovakia nastúpila po prvý raz, rovnako po prvý raz sa predstavila vo vrcholnej divízii GT seriálu Dutch Supercar Challenge a okamžite vzbudila obrovskú pozornosť. Výborné výsledky dávala tušiť už kvalifikácia a tréningy, no to, čo predviedla v sobotňajších pretekoch, nečakal nikto. Hneď po štarte sa zo štvrtého miesta dostala na druhú priečku a potom už len udávala tempo a pravidelne jazdila najrýchlejšie kolá.

Situáciu za víťazstvom jej skomplikovali pravidlá DSC, podľa ktorých ako najrýchlejší jazdec dostala v polovici pretekov 25 sekundovú penalizáciu. Toto pravidlo sa používa na zamiešanie poradia a zvýšenie atraktivity pretekov. Beitske Visser na 790 kilogramov vážiacej 500 koňovej Prage R4S sa aj s touto stratou dokázala vyrovnať amladá pretekárka prišla do cieľa prvá s viac ako 13 sekundovým náskokom pred druhým Rogerom Grouwelsom na Corvette CR6.

Vo skvelých výkonoch pokračovala Beitske Visser aj v nedeľňajších pretekoch, kde rozdielom triedy porážala súperov najrýchlejšími kolami. V rozlete ju však zastavila v polovici pretekov porucha prevodovky a mladá Holanďanka preteky nedokončila.

Beitske Visser
Beitske Visser dokáže byť na pretekárskych okruhoch rýchlejšie ako hocktorý muž

"Je takmer radosť sledovať Beitske na trati. Za volantom pôsobí akoby sa už narodila s HANSou na krku. Je nám cťou, že takýto mladý supertalent jazdí za náš tím Race4Slovakia a môžeme s ňou počítať aj v budúcej sezóne," uviedol po pretekoch manažér tímu Dušan Malý.

Víkend v Assene ukázal, že o Beitske Visser budeme na európskych okruhoch ešte veľa počuť.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.