Mladík Búlik (12 r) na Alpe Adrii dvakrát na pódiu

Pondelok, 06 august 2018

Stredoeurópsky šampionát Alpe Adria pokračoval neďaleko chorvátskeho mesta Rijeka, na tradičnom okruhu Grobnik. Štartoval tu aj slovenský tím Maco Racing, za ktorý jazdil aj dvanásťročný slovenský pretekár Michal Búlik.

1 Búlik
Michal Búlik triumfoval na pretekoch Alpe Adria v Chorvátskej Rijeke

Nádejný a talentovaný mladík zo Skalice, ešte len dvanásťročný slovenský pretekár Michal Búlik, ktorý už dva roky úspešne brázdi na svojom cestnom motocykli španielske pretekárske okruhy, mal s uznávaným tímom Maco Racing, ktorý si ho na tieto preteky "požičal", úspešný víkend.

Po úspešnej kvalifikácii pri svojej premiére na tejto trati bol v triede SSP 300 v sobotňajších pretekoch druhý o desatinu sekundy za víťazom. Také bolo poradie po tom, čo tri kolá pred koncom po páde jedného z jazdcov, predčasne ukončili. Nedeľňajšie preteky seriálu Alpe Adria Championship však mladíček zo Slovenska vyhral.

Po pretekoch povedal: "Pre mňa to bol úžasný víkend na krásnej novej trati, aj keď strašne horúci. V sobotu som sa cítil silný. Škoda predčasného konca pretekov, no druhé miesto všetkých v tíme potešilo. Nedeľa bola super. Jazdu som si užil a z prvého víťazstva mám obrovskú radosť. Víťazstvo venujem môjmu starému otcovi, ktorý pred tromi rokmi umrel."

1 Búlik 2 Búlik - Rijeka 3 Búlik
Autor: jGold
Wintercontact-ts-860
Zimné pneumatiky Continental aj tento rok preukázali svoje kvality. V testoch odborných médií a medzinárodných autoklubov získali skvelé hodnotenia a obsadili popredné miesta. Vo viacerých testoch hviezdila opakovane najmä pneumatika Continental WinterContact TS860. Redaktori vyzdvihovali jej vynikajúce vlastnosti na zasneženom aj mokrom povrchu, vyváženosť a bezpečnosť. Testovali sa aj celoročné pneumatiky. V jednom z testov bola pneumatika AllSeasonsContact ocenená najvyššou známkou "veľmi odporúčaná" a obsadila prvú priečku. Označili ju za Najlepšiu celoročnú pneumatiku na snehu.
Skoda Octavia G-TEC
Česká automobilka Škoda obohacuje svoju paletu ekologických vozidiel s pohonom na zemný plyn. Škoda Octavia G-TEC dostala nový silnejší motor 1,5 TSI s výkonom 96 kW (130 k). Model Octavia G-TEC je dostupná výhradne v karosárskej verzii kombi a v stupňoch výbavy Active, Ambition a Style. Teraz má s čistým a ekologickým pohonom na zemný plyn dojazd až 480 kilometrov. Na tento účel slúžia tri nádrže, do ktorých sa zmestí 17,7 kg CNG. Nádrž na 11,8 litra benzínu zabezpečí mobilitu aj v regiónoch bez plniacich staníc CNG.
Sikyna
V tureckom Efyone sa išlo ďalšie v poradí už 18. podujatie seriálu majstrovstiev sveta v motokrose. V triede MX2 jazdil aj jediný slovenský zástupca a pravidelný účastník seriálu Richard Šikyňa. Na motocykli KTM 250 SXF obsadil v dvoch jazdách 16. a 15. miesto a získal spolu ďalších jedenásť bodov do priebežného hodnotenia majstrovstiev sveta. Napriek tomu, ako to po pretekoch povedal, že jeho rýchlosť v pretekoch nebola taká, na akú má. Svoju bodovú zbierku si navýšil na 53 bodov a v hodnotení seriálu poskočil z 29. na 27. priečku. Najbližšie bude úspešný mladý motokrosár štartovať v Nemecku na pretekoch ADAC-u v Gaildorfe.