Mladý Šikyňa českým šampiónom

Pondelok, 24 september 2012

Pred týždňom si vybojoval Richard Šikyňa titul medzinárodného majstra Slovenska mládeže v motokrose v triede 85 cm³, teraz k nemu pridáva aj celkové víťazstvo v medzinárodných majstrovstvách Českej republiky.

Richard Šikyna
Mladý motokrosár Richard Šikyňa po titule zo Slovenska je aj majstrom Českej republiky

Predposledné podujatie seriálu sa konalo pri obci Horní Újezd, kam Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia prišiel s veľkým náskokom, ktoré mal pred svojimi súpermi. Štvrtým a druhým miestom v jednotlivých jazdách potvrdil titul šampióna a keďže má pred posledným podujatím už 51bodový náskok, nikto ho už nemôže ohroziť. Na pretekoch sa predstavil aj Tomáš Kohút, ktorý obsadil desiate a ôsme miesto. Tretí pretekár tímu Jaroslav Antalič pre zranenie neštartoval.

V októbri čaká ešte Richarda Šikyňu boj aj o ďalší český titul v šampionáte Českého svazu motocyklového sportu, kde je pred poslednými pretekmi so stratou len dvoch bodov druhý.

"Z celkového víťazstva mám obrovskú radosť a touto cestou chcem vyjadriť svoju veľkú vďaku rodičom a tímu MX Slovakia, bez ktorých by som to nikdy nedokázal," povedal Richard Šikyňa po pretekoch.

Tomáš Kohút odštartoval do prvej jazdy na štvrtom mieste, ale pre pád pred ním idúceho jazdca musel zastaviť a prepadol sa na posledné miesto. Nakoniec sa stihol prebojovať na desiatu priečku. V druhej jazde na vode a blate sa mu štart veľmi nevydaril a do cieľa prišiel ôsmy. Svoje účinkovanie v pretekoch zhodnotil takto:"Vcelku som s výkonom aj napriek ťažkostiam spokojný, aj trať sa mi páčila, aj keď bola dosť náročná."

Richard Šikyna Tomáš Kohút
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.