Mladý Šikyňa českým šampiónom

Pondelok, 24 september 2012

Pred týždňom si vybojoval Richard Šikyňa titul medzinárodného majstra Slovenska mládeže v motokrose v triede 85 cm³, teraz k nemu pridáva aj celkové víťazstvo v medzinárodných majstrovstvách Českej republiky.

Richard Šikyna
Mladý motokrosár Richard Šikyňa po titule zo Slovenska je aj majstrom Českej republiky

Predposledné podujatie seriálu sa konalo pri obci Horní Újezd, kam Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia prišiel s veľkým náskokom, ktoré mal pred svojimi súpermi. Štvrtým a druhým miestom v jednotlivých jazdách potvrdil titul šampióna a keďže má pred posledným podujatím už 51bodový náskok, nikto ho už nemôže ohroziť. Na pretekoch sa predstavil aj Tomáš Kohút, ktorý obsadil desiate a ôsme miesto. Tretí pretekár tímu Jaroslav Antalič pre zranenie neštartoval.

V októbri čaká ešte Richarda Šikyňu boj aj o ďalší český titul v šampionáte Českého svazu motocyklového sportu, kde je pred poslednými pretekmi so stratou len dvoch bodov druhý.

"Z celkového víťazstva mám obrovskú radosť a touto cestou chcem vyjadriť svoju veľkú vďaku rodičom a tímu MX Slovakia, bez ktorých by som to nikdy nedokázal," povedal Richard Šikyňa po pretekoch.

Tomáš Kohút odštartoval do prvej jazdy na štvrtom mieste, ale pre pád pred ním idúceho jazdca musel zastaviť a prepadol sa na posledné miesto. Nakoniec sa stihol prebojovať na desiatu priečku. V druhej jazde na vode a blate sa mu štart veľmi nevydaril a do cieľa prišiel ôsmy. Svoje účinkovanie v pretekoch zhodnotil takto:"Vcelku som s výkonom aj napriek ťažkostiam spokojný, aj trať sa mi páčila, aj keď bola dosť náročná."

Richard Šikyna Tomáš Kohút
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.