Mladý Šikyňa českým šampiónom

Pondelok, 24 september 2012

Pred týždňom si vybojoval Richard Šikyňa titul medzinárodného majstra Slovenska mládeže v motokrose v triede 85 cm³, teraz k nemu pridáva aj celkové víťazstvo v medzinárodných majstrovstvách Českej republiky.

Richard Šikyna
Mladý motokrosár Richard Šikyňa po titule zo Slovenska je aj majstrom Českej republiky

Predposledné podujatie seriálu sa konalo pri obci Horní Újezd, kam Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia prišiel s veľkým náskokom, ktoré mal pred svojimi súpermi. Štvrtým a druhým miestom v jednotlivých jazdách potvrdil titul šampióna a keďže má pred posledným podujatím už 51bodový náskok, nikto ho už nemôže ohroziť. Na pretekoch sa predstavil aj Tomáš Kohút, ktorý obsadil desiate a ôsme miesto. Tretí pretekár tímu Jaroslav Antalič pre zranenie neštartoval.

V októbri čaká ešte Richarda Šikyňu boj aj o ďalší český titul v šampionáte Českého svazu motocyklového sportu, kde je pred poslednými pretekmi so stratou len dvoch bodov druhý.

"Z celkového víťazstva mám obrovskú radosť a touto cestou chcem vyjadriť svoju veľkú vďaku rodičom a tímu MX Slovakia, bez ktorých by som to nikdy nedokázal," povedal Richard Šikyňa po pretekoch.

Tomáš Kohút odštartoval do prvej jazdy na štvrtom mieste, ale pre pád pred ním idúceho jazdca musel zastaviť a prepadol sa na posledné miesto. Nakoniec sa stihol prebojovať na desiatu priečku. V druhej jazde na vode a blate sa mu štart veľmi nevydaril a do cieľa prišiel ôsmy. Svoje účinkovanie v pretekoch zhodnotil takto:"Vcelku som s výkonom aj napriek ťažkostiam spokojný, aj trať sa mi páčila, aj keď bola dosť náročná."

Richard Šikyna Tomáš Kohút
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.