Motocykle na Slovakia Ringu

Utorok, 29 máj 2012

Tretie podujatie Slovenského pohára cestovných motocyklov sa jazdilo uplynulý víkend na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. O ďalšie majstrovské body sa v štyroch triedach: do 125 cm³, do 600cm³, nad 600 cm³ a nad 600 cm³ Veteran. V každej triede si pretekári odjazdili sedem kôl.

Cestné moto SR
Na Slovakia Ringu sa tvrdo bojovalo o majstrovské body do Slovenského pohára

Medzi pretekármi najmenšej triedy do 125 cm³ vynikla Barbora Jakubičková, ktorá so svojou Hondou dala zabrať aj mužským kolegom. Najlepšia slovenská jazdkyňa má oproti ostatným jazdcom bohatšie skúsenosti s pretekaním. S najlepším časom na kolo sa v celkovom hodnotení dostala aj pred mnohých jazdcov vyšších tried. Z pretekov však po štyroch kolách odstúpila, aby nebrala body menej skúseným jazdcom, pre ktorých je Slovenský pohár jediným miestom na pretekanie. V pretekoch tak zvíťazil Pavol Skovajsa.

V kategórií do 600 sa po štarte vytvorilo niekoľko skupiniek, v ktorých sa tvrdo bojovalo o každú pozíciu. V ostrej zákrute junior Pavol Michalkovič prebrzdil zadné koleso svojej Yamahy a vyšiel mimo trať. Našťastie sa nezranil, ale o to smutnejší si potom prezeral so svojím tímom havarovaný motocykel. Víťaz Martin Durdík je držiteľom A licencie a preto nebol hodnotený. Prvé miesto tak patrilo Romanovi Kudlíkovi

V kráľovskej kategórií nad 600 cm³ po trochu neusporiadanom štarte, kde niektorí jazdci zdanlivo vyštartovali predčasne, sa preteky niesli v znamení tvrdých súbojov. Ladislav Miklánek mohol zvíťaziť, obul však príliš mäkké pneumatiky, takže tesne pred cieľom sa tesne pred neho dostal maďarský jazdec Rékasi.

Preteky v peknom slnečnom počasí bezplatne sledovalo približne 300 divákov. Šampionát o Slovenský pohár sa najbližším štvrtým podujatím vracia do Maďarska na známy Hungaroring. Na preteky sa jazdci môžu registrovať na stránke www.slovakiaracing.sk kde nájdu viac informácií.

Výsledky tretieho kola Slovenského pohára

Trieda 125 cm³

1. Pavol SkovajsaSR18:54,196 min
2. Róbert MalíkSR19:15,066
3. Vladimír PetrovičSR20:01,102

Trieda do 600 cm³

1. Roman KudlíkSR16:16,944 min
2. Tamás BencsikMaď.16:18,640
3. György PelyheMaď16:19,528

Trieda nad 600 cm³

1. Szabolcs RékasiMaď.15:36,548 min
2. Ladislav MiklánekSR15:40,031
3. Radoslav DulíkSR16:03,299

Trieda nad 600 cm³ Veteran

1. Jaroslav KamenickýSVK16:09,837 min
2. Gábor KapetzMaď.16:13,176
3. Gábor FenyvesiMaď.16:18,554
Cestné moto SR Cestné moto SR Cestné moto SR Cestné moto SR
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.