Motocykle na Slovakia Ringu

Utorok, 29 máj 2012

Tretie podujatie Slovenského pohára cestovných motocyklov sa jazdilo uplynulý víkend na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni. O ďalšie majstrovské body sa v štyroch triedach: do 125 cm³, do 600cm³, nad 600 cm³ a nad 600 cm³ Veteran. V každej triede si pretekári odjazdili sedem kôl.

Cestné moto SR
Na Slovakia Ringu sa tvrdo bojovalo o majstrovské body do Slovenského pohára

Medzi pretekármi najmenšej triedy do 125 cm³ vynikla Barbora Jakubičková, ktorá so svojou Hondou dala zabrať aj mužským kolegom. Najlepšia slovenská jazdkyňa má oproti ostatným jazdcom bohatšie skúsenosti s pretekaním. S najlepším časom na kolo sa v celkovom hodnotení dostala aj pred mnohých jazdcov vyšších tried. Z pretekov však po štyroch kolách odstúpila, aby nebrala body menej skúseným jazdcom, pre ktorých je Slovenský pohár jediným miestom na pretekanie. V pretekoch tak zvíťazil Pavol Skovajsa.

V kategórií do 600 sa po štarte vytvorilo niekoľko skupiniek, v ktorých sa tvrdo bojovalo o každú pozíciu. V ostrej zákrute junior Pavol Michalkovič prebrzdil zadné koleso svojej Yamahy a vyšiel mimo trať. Našťastie sa nezranil, ale o to smutnejší si potom prezeral so svojím tímom havarovaný motocykel. Víťaz Martin Durdík je držiteľom A licencie a preto nebol hodnotený. Prvé miesto tak patrilo Romanovi Kudlíkovi

V kráľovskej kategórií nad 600 cm³ po trochu neusporiadanom štarte, kde niektorí jazdci zdanlivo vyštartovali predčasne, sa preteky niesli v znamení tvrdých súbojov. Ladislav Miklánek mohol zvíťaziť, obul však príliš mäkké pneumatiky, takže tesne pred cieľom sa tesne pred neho dostal maďarský jazdec Rékasi.

Preteky v peknom slnečnom počasí bezplatne sledovalo približne 300 divákov. Šampionát o Slovenský pohár sa najbližším štvrtým podujatím vracia do Maďarska na známy Hungaroring. Na preteky sa jazdci môžu registrovať na stránke www.slovakiaracing.sk kde nájdu viac informácií.

Výsledky tretieho kola Slovenského pohára

Trieda 125 cm³

1. Pavol SkovajsaSR18:54,196 min
2. Róbert MalíkSR19:15,066
3. Vladimír PetrovičSR20:01,102

Trieda do 600 cm³

1. Roman KudlíkSR16:16,944 min
2. Tamás BencsikMaď.16:18,640
3. György PelyheMaď16:19,528

Trieda nad 600 cm³

1. Szabolcs RékasiMaď.15:36,548 min
2. Ladislav MiklánekSR15:40,031
3. Radoslav DulíkSR16:03,299

Trieda nad 600 cm³ Veteran

1. Jaroslav KamenickýSVK16:09,837 min
2. Gábor KapetzMaď.16:13,176
3. Gábor FenyvesiMaď.16:18,554
Cestné moto SR Cestné moto SR Cestné moto SR Cestné moto SR
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.