Motocyklová Veľká cena už tento víkend

Piatok, 17 jún 2011

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni sa tento víkend uskutočnia preteky cestných motocyklov o Veľkú cenu Slovenskej republiky.

Lukáš Jasenský
Na Slovakia Ringu uvidíme aj talentovaného slovenského jazdca Lukáša Jasenského

V piatok 17. júna sú na programe voľné tréningy, v sobotu potom kvalifikácia na nedeľňajšie hlavné preteky. Pretekov sa, podľa športového riaditeľa Slovakia Ringu a viceprezidenta Slovenskej motocyklovej federácie pre preteky cestných motocyklov Ladislava Šnegoňa zúčastní viac než 200 jazdcov z rôznych európskych krajín.

Na Slovakia Ringu budú mať zastúpenie jazdci z Talianska, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, avšak najviac pretekárov príde na Slovakia Ring zo susedného Česka a Poľska. V šiestich kategóriách – 125 SP, 125 GP, Superstock 600 a Superstock 1000, ako aj v kráľovskej disciplíne Superbike – sa bude v Orechovej Potôni bojovať o body zabezpečujúce postup do finále ME 2011, ktoré sa pôjdu na záver sezóny v španielskom stredisku Albacete.

V triede 125 GP bude Slovensko reprezentovať aj jediná žena Barbora Jakubičková, ktorá súťaží s českou licenciou. V triede Superstock 600 uvidíme talentovaného slovenského jazdca Lukáša Jasenského, ktorý je objavom sezóny. Chýbať nebude ani držiteľ traťového rekordu Slovakia Ringu Michal Filla, ktorý sa predstaví v triede Superstock 1000.

Ak sa počas tohto víkendu rozhodnete pozrieť si hodnotné športové podujatie a rýchlych mužov na dvoch kolesách a prídete na Slovakia Ring aj so svojou rodinou s deťmi, organizátori pripravili pre nich sprievodný program. Tešiť sa môžu napríklad na večernú diskotéku, žrebovanie o atraktívne ceny, zvýhodnené kúpanie v neďalekom aquaparku so zabezpečenou kyvadlovou dopravou a ďalšími akciami.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.