Motocyklová Veľká cena už tento víkend

Piatok, 17 jún 2011

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni sa tento víkend uskutočnia preteky cestných motocyklov o Veľkú cenu Slovenskej republiky.

Lukáš Jasenský
Na Slovakia Ringu uvidíme aj talentovaného slovenského jazdca Lukáša Jasenského

V piatok 17. júna sú na programe voľné tréningy, v sobotu potom kvalifikácia na nedeľňajšie hlavné preteky. Pretekov sa, podľa športového riaditeľa Slovakia Ringu a viceprezidenta Slovenskej motocyklovej federácie pre preteky cestných motocyklov Ladislava Šnegoňa zúčastní viac než 200 jazdcov z rôznych európskych krajín.

Na Slovakia Ringu budú mať zastúpenie jazdci z Talianska, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, avšak najviac pretekárov príde na Slovakia Ring zo susedného Česka a Poľska. V šiestich kategóriách – 125 SP, 125 GP, Superstock 600 a Superstock 1000, ako aj v kráľovskej disciplíne Superbike – sa bude v Orechovej Potôni bojovať o body zabezpečujúce postup do finále ME 2011, ktoré sa pôjdu na záver sezóny v španielskom stredisku Albacete.

V triede 125 GP bude Slovensko reprezentovať aj jediná žena Barbora Jakubičková, ktorá súťaží s českou licenciou. V triede Superstock 600 uvidíme talentovaného slovenského jazdca Lukáša Jasenského, ktorý je objavom sezóny. Chýbať nebude ani držiteľ traťového rekordu Slovakia Ringu Michal Filla, ktorý sa predstaví v triede Superstock 1000.

Ak sa počas tohto víkendu rozhodnete pozrieť si hodnotné športové podujatie a rýchlych mužov na dvoch kolesách a prídete na Slovakia Ring aj so svojou rodinou s deťmi, organizátori pripravili pre nich sprievodný program. Tešiť sa môžu napríklad na večernú diskotéku, žrebovanie o atraktívne ceny, zvýhodnené kúpanie v neďalekom aquaparku so zabezpečenou kyvadlovou dopravou a ďalšími akciami.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.