Motocyklová Veľká cena už tento víkend

Piatok, 17 jún 2011

Na pretekárskom okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni sa tento víkend uskutočnia preteky cestných motocyklov o Veľkú cenu Slovenskej republiky.

Lukáš Jasenský
Na Slovakia Ringu uvidíme aj talentovaného slovenského jazdca Lukáša Jasenského

V piatok 17. júna sú na programe voľné tréningy, v sobotu potom kvalifikácia na nedeľňajšie hlavné preteky. Pretekov sa, podľa športového riaditeľa Slovakia Ringu a viceprezidenta Slovenskej motocyklovej federácie pre preteky cestných motocyklov Ladislava Šnegoňa zúčastní viac než 200 jazdcov z rôznych európskych krajín.

Na Slovakia Ringu budú mať zastúpenie jazdci z Talianska, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, avšak najviac pretekárov príde na Slovakia Ring zo susedného Česka a Poľska. V šiestich kategóriách – 125 SP, 125 GP, Superstock 600 a Superstock 1000, ako aj v kráľovskej disciplíne Superbike – sa bude v Orechovej Potôni bojovať o body zabezpečujúce postup do finále ME 2011, ktoré sa pôjdu na záver sezóny v španielskom stredisku Albacete.

V triede 125 GP bude Slovensko reprezentovať aj jediná žena Barbora Jakubičková, ktorá súťaží s českou licenciou. V triede Superstock 600 uvidíme talentovaného slovenského jazdca Lukáša Jasenského, ktorý je objavom sezóny. Chýbať nebude ani držiteľ traťového rekordu Slovakia Ringu Michal Filla, ktorý sa predstaví v triede Superstock 1000.

Ak sa počas tohto víkendu rozhodnete pozrieť si hodnotné športové podujatie a rýchlych mužov na dvoch kolesách a prídete na Slovakia Ring aj so svojou rodinou s deťmi, organizátori pripravili pre nich sprievodný program. Tešiť sa môžu napríklad na večernú diskotéku, žrebovanie o atraktívne ceny, zvýhodnené kúpanie v neďalekom aquaparku so zabezpečenou kyvadlovou dopravou a ďalšími akciami.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.