Motokros: Richard Šikyňa po Taliansku v TOP 20

Streda, 09 september 2020

Motokrosové majstrovstvá sveta pokračovali po trojtýždňovej prestávke sériou troch pretekov v Taliansku, okruhom Faenza. Prvé sa uskutočnili v nedeľu tento víkend.

Šikyňa-Faenza

Slovák Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnax KTM RT) v triede MX2 na KTM 250 SXF si za 11. miesto v prvých pretekoch talianskeho okruhu pripísal 10 bodov. V druhých nedeľňajších pretekoch po páde nebodoval a v cieli bol na 20. mieste.

V priebežnom poradí si Šikyňa polepšil o tri priečky a so ziskom 36 bobov je teraz na dvadsiatom mieste. Ďalšie preteky MXGP sa na tejto trati uskutočnia už v dnes v stredu 9. septembra.

"V prvej jazde som mal dobrý štart a už v prvom kole som bol na 8. mieste. Urobil som ale pár chýb a prepadol sa na 11. miesto, na ktorom som jazdu dokončil. S jazdou som veľmi spokojný nebol, pretože som mal na to skončiť v TOP 10. V druhej jazde som pri predbiehaní na pokropenej trati urobil chybu a šiel cez riadidlá. Po páde som musel ešte zastaviť u mechanika a až potom som pokračoval v jazde. Na body to nestačilo," zhodnotil Richard Šikyňa svoje jazdy.

Manažér Peter Kolek: "Rišo odchádzal do Talianska s jasným cieľom napraviť si chuť a navýšiť svoj bodový zisk po posledných nevydarených pretekoch v Lotyšsku. Kvalifikácia mu nevyšla, ale v prvej jazde nenechal nikoho na pochybách, že patrí do kolotoča seriálu majstrovstiev sveta. V druhej jazde sa ale na štarte nedokázal presadiť tak ako v prvej a musel sa prebíjať dopredu až z 25. miesta. Dostal sa postupne do tempa , ale chyba a pád v dvanástom kole ho pripravili o ďalšie body."

(jGold)
Foto: R. Borák
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.