Motokros: Šikyňa v Čechách tretí

Utorok, 19 september 2017

Slovenský motokros dvíhajú mladí jazdci Richard Šikyňa a Tomáš Šimko, ktorí pravidelne jazdia najmä nemecké a české seriáli a dosahujú v silnej medzinárodnej konkurencii veľmi pekné úspechy. Úspešne reprezentovali Slovensko počas uplynulého víkendu aj na posledných pretekoch českého seriálu.

1 Šikyna - Vranov
Richard Šikyňa si na rozbahnenej trati vo Vranove pri Brne vyjazdil tretie miesto

Záver seriálu medzinárodných majstrovstiev ČR vo Vranove pri Brne za daždivého počasia, ktoré trať motokrosu premenilo na bahennú arénu, absolvoval aj mladý slovenský jazdec Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia v sedle KTM 250 SXF. Do cieľa prvej jazdy prišiel na treťom mieste a v hodnotení seriálu sa skončil na konečnej tretej priečke.

Pre neregulárne podmienky na trati druhú jazdu organizátori zrušili. Richard Šikyňa sa tak stal druhým vicemajstrom Českej republiky a po titule medzinárodného majstra Slovenska získal ďalší vynikajúci úspech vo svojej triede MX2.

2 Stupen vítazov MX2 seriál
Slovenský jazdec Richard Šikyňa (vpravo) na stupni víťazov za tretie miesto

V kráľovskej triede MX1 sa v celkovom hodnotení českého seriálu umiestnil na konečnom treťom mieste ďalší Slovák Tomáš Šimko, ktorému preteky pri Brne nevyšli podľa jeho predstáv a neudržal si priebežnú druhú priečku. Výkony oboch slovenských jazdcov si zaslúžia veľké uznanie a sú prísľubom pre budúcnosť motokrosu na Slovensku.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.