Motokros: Šikyňa znovu v kolotoči ME

Piatok, 05 jún 2015

Anglický Matterley Basin bol dejiskom siedmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta v motokrose tried MX GP a MX 2. Súčasťou podujatia boli aj štvrté tohtoročné preteky seriálu majstrovstiev Európy v triedach 125 a 250 cm³.

1 Richard Šikyna
Po zranení sa 17ročný Richard Šikyňa vrátil do seriálu ME a štartoval v Anglicku

Preteky v Anglicku sa konali na tradičnej trati v Matterley Basin. Početnú divácku kulisu potešili svojimi výkonmi nielen najlepší jazdci sveta v MX GP a MX2, či predstaviteľky nežnejšieho pohlavia , ale aj silná európska elita v triedach EMX 125 a EMX 250. Richard Šikyňa ako jediný Slovák zúčastnil pretekov v triede EMX 125 na motocykli KTM 125 SX.

Do seriálu sa po zranení vrátil slovenský junior, 17-ročný Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia. Po vyliečení zranení ramena z prvých pretekov európskej série v Taliansku sa znovu predstavil v triede EMX 125. Po úspešnej kvalifikácii sa dokázal presadiť aj v hlavných pretekoch.

2 Richrad Šikyna
Richard Šikyňa v prestávke pretekov európskej série v anglickom Matterley Basin

V prvej jazde sa po nevydarenom štarte prebojovával postupne dopredu a cieľom prešiel 15. Štart druhej jazdy nebol tiež ideálne, nakoniec sa prebojoval na 11. miesto, ale po penalizácii anglického jazdca sa posunul na 10. priečku a so ziskom 17 bodov obsadil 12. priečku v celkovom hodnotení.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.