Motokros: Šikyňa znovu v kolotoči ME

Piatok, 05 jún 2015

Anglický Matterley Basin bol dejiskom siedmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta v motokrose tried MX GP a MX 2. Súčasťou podujatia boli aj štvrté tohtoročné preteky seriálu majstrovstiev Európy v triedach 125 a 250 cm³.

1 Richard Šikyna
Po zranení sa 17ročný Richard Šikyňa vrátil do seriálu ME a štartoval v Anglicku

Preteky v Anglicku sa konali na tradičnej trati v Matterley Basin. Početnú divácku kulisu potešili svojimi výkonmi nielen najlepší jazdci sveta v MX GP a MX2, či predstaviteľky nežnejšieho pohlavia , ale aj silná európska elita v triedach EMX 125 a EMX 250. Richard Šikyňa ako jediný Slovák zúčastnil pretekov v triede EMX 125 na motocykli KTM 125 SX.

Do seriálu sa po zranení vrátil slovenský junior, 17-ročný Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia. Po vyliečení zranení ramena z prvých pretekov európskej série v Taliansku sa znovu predstavil v triede EMX 125. Po úspešnej kvalifikácii sa dokázal presadiť aj v hlavných pretekoch.

2 Richrad Šikyna
Richard Šikyňa v prestávke pretekov európskej série v anglickom Matterley Basin

V prvej jazde sa po nevydarenom štarte prebojovával postupne dopredu a cieľom prešiel 15. Štart druhej jazdy nebol tiež ideálne, nakoniec sa prebojoval na 11. miesto, ale po penalizácii anglického jazdca sa posunul na 10. priečku a so ziskom 17 bodov obsadil 12. priečku v celkovom hodnotení.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.