Motokros: Šikyňa znovu v kolotoči ME

Piatok, 05 jún 2015

Anglický Matterley Basin bol dejiskom siedmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta v motokrose tried MX GP a MX 2. Súčasťou podujatia boli aj štvrté tohtoročné preteky seriálu majstrovstiev Európy v triedach 125 a 250 cm³.

1 Richard Šikyna
Po zranení sa 17ročný Richard Šikyňa vrátil do seriálu ME a štartoval v Anglicku

Preteky v Anglicku sa konali na tradičnej trati v Matterley Basin. Početnú divácku kulisu potešili svojimi výkonmi nielen najlepší jazdci sveta v MX GP a MX2, či predstaviteľky nežnejšieho pohlavia , ale aj silná európska elita v triedach EMX 125 a EMX 250. Richard Šikyňa ako jediný Slovák zúčastnil pretekov v triede EMX 125 na motocykli KTM 125 SX.

Do seriálu sa po zranení vrátil slovenský junior, 17-ročný Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia. Po vyliečení zranení ramena z prvých pretekov európskej série v Taliansku sa znovu predstavil v triede EMX 125. Po úspešnej kvalifikácii sa dokázal presadiť aj v hlavných pretekoch.

2 Richrad Šikyna
Richard Šikyňa v prestávke pretekov európskej série v anglickom Matterley Basin

V prvej jazde sa po nevydarenom štarte prebojovával postupne dopredu a cieľom prešiel 15. Štart druhej jazdy nebol tiež ideálne, nakoniec sa prebojoval na 11. miesto, ale po penalizácii anglického jazdca sa posunul na 10. priečku a so ziskom 17 bodov obsadil 12. priečku v celkovom hodnotení.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.