Motokros: Slovák po siedmich rokoch medzi svetovou špičkou

Piatok, 17 jún 2016

Vo Veľkej Británii na trati Matterley Basin neďaleko Winchestru sa počas nadchádzajúceho víkendu uskutoční 11. podujatie seriálu majstrovstiev sveta v motokrose kategóriách MXGP a MX2. Po dlhých siedmych rokoch pôstu bude mať na tomto vrcholovom podujatí zastúpenie aj Slovensko.

1 Richard Šikyna
Slovenská motokrosová nádej Richard Šikyňa zažije premiéru medzi mužmi na majstrovstvách sveta v motokrose v Anglicku počas tohto víkendu neďaleko Winchestru

Do štyridsiatky najlepších jazdcov sveta v triede MX2 je nominovaný aj mladý iba 18 ročný slovenský jazdec Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia, ktorý sedlá motocykel KTM 250 SXF. Richard Šikyňa po tom, čo v minulom roku skončil šiesty na majstrovstvách sveta juniorov v španielskom El Molare v triede MX125, vstupuje teraz po prvý raz medzi mužskú svetovú motokrosovú špičku.

"Tento víkend ma čakajú moje prvé majstrovstvá sveta v triede MX2 medzi mužmi. Splní sa mi tak jeden z mojich veľkých snov. Veľmi sa teším, ako si zajazdím s najrýchlejšími jazdcami sveta, a to ešte na mojej obľúbenej trati. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon. Určite si to užijem naplno," povedal k svojej premiérovej účasti Richard Šikyňa.

2 Richard Šikyna
Richard Šikyňa vo farbách svojho klubu MX Slovakia

"O Richarda sa spolu s ostatnými členmi tímu starám už piaty rok. Vždy som bol presvedčený, že Rišo má v sebe niečo, čo by ho raz mohlo dostať medzi absolútnu svetovú špičku. Je to hlavne skromnosť, nesmierna pracovitosť a húževnatosť a tiež ochota všetko podriadiť tomu, aby mohol byť raz jeden z tých najlepších. To je dnes medzi mladými vzácnosť a teším sa z toho, že z oravského chlapca je dnes mladý muž, ktorý ide stále za svojim detským snom", povedal o nádejnom jazdcovi jeho manažér a šéf tímu MX Slovakia Peter Kolek.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.