Motokros: Slovák po siedmich rokoch medzi svetovou špičkou

Piatok, 17 jún 2016

Vo Veľkej Británii na trati Matterley Basin neďaleko Winchestru sa počas nadchádzajúceho víkendu uskutoční 11. podujatie seriálu majstrovstiev sveta v motokrose kategóriách MXGP a MX2. Po dlhých siedmych rokoch pôstu bude mať na tomto vrcholovom podujatí zastúpenie aj Slovensko.

1 Richard Šikyna
Slovenská motokrosová nádej Richard Šikyňa zažije premiéru medzi mužmi na majstrovstvách sveta v motokrose v Anglicku počas tohto víkendu neďaleko Winchestru

Do štyridsiatky najlepších jazdcov sveta v triede MX2 je nominovaný aj mladý iba 18 ročný slovenský jazdec Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia, ktorý sedlá motocykel KTM 250 SXF. Richard Šikyňa po tom, čo v minulom roku skončil šiesty na majstrovstvách sveta juniorov v španielskom El Molare v triede MX125, vstupuje teraz po prvý raz medzi mužskú svetovú motokrosovú špičku.

"Tento víkend ma čakajú moje prvé majstrovstvá sveta v triede MX2 medzi mužmi. Splní sa mi tak jeden z mojich veľkých snov. Veľmi sa teším, ako si zajazdím s najrýchlejšími jazdcami sveta, a to ešte na mojej obľúbenej trati. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon. Určite si to užijem naplno," povedal k svojej premiérovej účasti Richard Šikyňa.

2 Richard Šikyna
Richard Šikyňa vo farbách svojho klubu MX Slovakia

"O Richarda sa spolu s ostatnými členmi tímu starám už piaty rok. Vždy som bol presvedčený, že Rišo má v sebe niečo, čo by ho raz mohlo dostať medzi absolútnu svetovú špičku. Je to hlavne skromnosť, nesmierna pracovitosť a húževnatosť a tiež ochota všetko podriadiť tomu, aby mohol byť raz jeden z tých najlepších. To je dnes medzi mladými vzácnosť a teším sa z toho, že z oravského chlapca je dnes mladý muž, ktorý ide stále za svojim detským snom", povedal o nádejnom jazdcovi jeho manažér a šéf tímu MX Slovakia Peter Kolek.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.