Motokros: Tomáš Kohút v Top 10 sveta

Utorok, 13 august 2013

Uplynulý víkend sa v českom Jiníne konali majstrovstvá sveta juniorov v motokrose "Monster Energy FIM Junior Motocross World Championship 2013". Slovenskú republiku reprezentovali traja jazdci tímu MX Slovakia. Tomáš Kohút v triede 85 cm³, Richard Šikyňa a Michal Novocký v triede 125 cm³, všetci na motocykloch KTM.

Tomáš Kohút
Mladý slovenský motokrosový jazdec Tomáš Kohút dosahuje trvale dobré výsledky, čo potvrdil aj na majstrovstvách sveta juniorov v českom Jiníne celkovým 9. miestom

Na výborne pripravenej trati sa stretlo v troch triedach 227 jazdcov zo 41 krajín sveta . Štartová listina bola nabitá juniorskou elitou nielen zo starého kontinentu, ale aj z USA, Kanady, Austrálie a Japonska.

Z kvalifikačných jázd postúpilo do hlavných pretekov v každej triede 40 jazdcov. Tomáš Kohút sa kvalifikoval z vynikajúceho 10. miesta v triede a zabezpečil si sľubnú pozíciu na štartovej rampe. Richardovi Šikyňovi a Michalovi Novockému sa to po technických problémoch podarilo až z Last Chance.

Tomáš Kohút si dobre viedol aj v hlavných pretekoch, keď mu po 12. mieste v prvej jazde a 9. mieste v druhej patrila celková vynikajúca 9. priečka. Michal Novocký si vyjazdil celkové 18. miesto (31. a 13.) a Richard Šikyňa 22. miesto (23. a 18.).

Tomáš Kohút Richard Šikyna Michal Novocký
Autor: jGold
Komentáre
Drzime palce, konecne MX talent. Nech mu to vydrzi !
Pridal Palo MX v stredu 14 augusta 2013 o 07:13
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.