Motokros: Tomáš Kohút v Top 10 sveta

Utorok, 13 august 2013

Uplynulý víkend sa v českom Jiníne konali majstrovstvá sveta juniorov v motokrose "Monster Energy FIM Junior Motocross World Championship 2013". Slovenskú republiku reprezentovali traja jazdci tímu MX Slovakia. Tomáš Kohút v triede 85 cm³, Richard Šikyňa a Michal Novocký v triede 125 cm³, všetci na motocykloch KTM.

Tomáš Kohút
Mladý slovenský motokrosový jazdec Tomáš Kohút dosahuje trvale dobré výsledky, čo potvrdil aj na majstrovstvách sveta juniorov v českom Jiníne celkovým 9. miestom

Na výborne pripravenej trati sa stretlo v troch triedach 227 jazdcov zo 41 krajín sveta . Štartová listina bola nabitá juniorskou elitou nielen zo starého kontinentu, ale aj z USA, Kanady, Austrálie a Japonska.

Z kvalifikačných jázd postúpilo do hlavných pretekov v každej triede 40 jazdcov. Tomáš Kohút sa kvalifikoval z vynikajúceho 10. miesta v triede a zabezpečil si sľubnú pozíciu na štartovej rampe. Richardovi Šikyňovi a Michalovi Novockému sa to po technických problémoch podarilo až z Last Chance.

Tomáš Kohút si dobre viedol aj v hlavných pretekoch, keď mu po 12. mieste v prvej jazde a 9. mieste v druhej patrila celková vynikajúca 9. priečka. Michal Novocký si vyjazdil celkové 18. miesto (31. a 13.) a Richard Šikyňa 22. miesto (23. a 18.).

Tomáš Kohút Richard Šikyna Michal Novocký
Autor: jGold
Komentáre
Drzime palce, konecne MX talent. Nech mu to vydrzi !
Pridal Palo MX v stredu 14 augusta 2013 o 07:13
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."