Motokros: V Beckove sa rozdávali tituly

Utorok, 08 október 2013

V Beckove sa na posledných pretekoch seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov rozhodovalo o celkovom poradí v sezóne a nových majstroch Slovenska v mládežníckych kategóriách na rok 2013.

Tonáš Kohút
Tomáš Kohút (vľavo) je vicenajstrom ČR i vicemajstrov Slovenska v triede MX 85

Úspešne sa medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky skončili pre mladých jazdcov tímu MX Slovakia. V kategórii MX Junior sa stal vicemajstrom Slovenska Richard Šikyňa. Michal Novocký aj pre neúčasť na týchto pretekoch kvôli zraneniu skončil v celkovom poradí tretí. Tomáš Kohút si v triede MX 85 po zisku titulu vicemajstra Českej republiky zaknihoval aj titul vicemajstra Slovenska a Jaroslav Antalič obsadil v medzinárodných majstrovstvách SR celkové tretie miesto.

Výsledky pretekov v Beckove (po dvoch jazdách)

Trieda Class MX 85

1. Pavil RepcákSR/KTM 85 SX47 bodov
2. JaroslavAntaličSR/KTM 85 SX42
3. Kamil OsieleniecPol./KTM36
4. Jaroslav DubócziSR/KTM 85 SX36
5. Samuel StrukSR/KTM30
6. Tomáš KohútSR/KTM 85 SX25

Trieda Class MX Junior

1. Richard ŠikynaSR/KTM 125 SX50 bodov
2. Denis PolášSR/KTM 125 SX44
3. Tomáš OndriaSR/Honda CRF 25040
4. Dávid SvitokSR/-34
5. Ákos RozgonyiMaď./KTM32
6. Marek ZimolkaČR/Kawasaki 25031

Konečné výsledky medzinárodných majstrovstiev SR

Trieda Class MX Junior

1. Denis PolášSR269 bodov
2. Richard ŠikyňaSR258
3. Michal NovockýSR206
4. Marek ZimolkaČR166
5. Filip RepčákSR148
6. Marek BrečkaSR140

Trieda Class MX 85

1. Pavol RepcákSR239 bodov
2. Tomáš KohútSR203
3. Jaroslav AntalicSR187
4. Šimon JoštSR145
5. Jaroslav DubócziSR119
6. Jozef PosluchSR109

Tomáš Kohút Jaroslav Antalič Michal Novocký Richard Šikyňa
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.