Motokros: V Beckove sa rozdávali tituly

Utorok, 08 október 2013

V Beckove sa na posledných pretekoch seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov rozhodovalo o celkovom poradí v sezóne a nových majstroch Slovenska v mládežníckych kategóriách na rok 2013.

Tonáš Kohút
Tomáš Kohút (vľavo) je vicenajstrom ČR i vicemajstrov Slovenska v triede MX 85

Úspešne sa medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky skončili pre mladých jazdcov tímu MX Slovakia. V kategórii MX Junior sa stal vicemajstrom Slovenska Richard Šikyňa. Michal Novocký aj pre neúčasť na týchto pretekoch kvôli zraneniu skončil v celkovom poradí tretí. Tomáš Kohút si v triede MX 85 po zisku titulu vicemajstra Českej republiky zaknihoval aj titul vicemajstra Slovenska a Jaroslav Antalič obsadil v medzinárodných majstrovstvách SR celkové tretie miesto.

Výsledky pretekov v Beckove (po dvoch jazdách)

Trieda Class MX 85

1. Pavil RepcákSR/KTM 85 SX47 bodov
2. JaroslavAntaličSR/KTM 85 SX42
3. Kamil OsieleniecPol./KTM36
4. Jaroslav DubócziSR/KTM 85 SX36
5. Samuel StrukSR/KTM30
6. Tomáš KohútSR/KTM 85 SX25

Trieda Class MX Junior

1. Richard ŠikynaSR/KTM 125 SX50 bodov
2. Denis PolášSR/KTM 125 SX44
3. Tomáš OndriaSR/Honda CRF 25040
4. Dávid SvitokSR/-34
5. Ákos RozgonyiMaď./KTM32
6. Marek ZimolkaČR/Kawasaki 25031

Konečné výsledky medzinárodných majstrovstiev SR

Trieda Class MX Junior

1. Denis PolášSR269 bodov
2. Richard ŠikyňaSR258
3. Michal NovockýSR206
4. Marek ZimolkaČR166
5. Filip RepčákSR148
6. Marek BrečkaSR140

Trieda Class MX 85

1. Pavol RepcákSR239 bodov
2. Tomáš KohútSR203
3. Jaroslav AntalicSR187
4. Šimon JoštSR145
5. Jaroslav DubócziSR119
6. Jozef PosluchSR109

Tomáš Kohút Jaroslav Antalič Michal Novocký Richard Šikyňa
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.