Motokros: V Beckove sa rozdávali tituly

Utorok, 08 október 2013

V Beckove sa na posledných pretekoch seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov rozhodovalo o celkovom poradí v sezóne a nových majstroch Slovenska v mládežníckych kategóriách na rok 2013.

Tonáš Kohút
Tomáš Kohút (vľavo) je vicenajstrom ČR i vicemajstrov Slovenska v triede MX 85

Úspešne sa medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky skončili pre mladých jazdcov tímu MX Slovakia. V kategórii MX Junior sa stal vicemajstrom Slovenska Richard Šikyňa. Michal Novocký aj pre neúčasť na týchto pretekoch kvôli zraneniu skončil v celkovom poradí tretí. Tomáš Kohút si v triede MX 85 po zisku titulu vicemajstra Českej republiky zaknihoval aj titul vicemajstra Slovenska a Jaroslav Antalič obsadil v medzinárodných majstrovstvách SR celkové tretie miesto.

Výsledky pretekov v Beckove (po dvoch jazdách)

Trieda Class MX 85

1. Pavil RepcákSR/KTM 85 SX47 bodov
2. JaroslavAntaličSR/KTM 85 SX42
3. Kamil OsieleniecPol./KTM36
4. Jaroslav DubócziSR/KTM 85 SX36
5. Samuel StrukSR/KTM30
6. Tomáš KohútSR/KTM 85 SX25

Trieda Class MX Junior

1. Richard ŠikynaSR/KTM 125 SX50 bodov
2. Denis PolášSR/KTM 125 SX44
3. Tomáš OndriaSR/Honda CRF 25040
4. Dávid SvitokSR/-34
5. Ákos RozgonyiMaď./KTM32
6. Marek ZimolkaČR/Kawasaki 25031

Konečné výsledky medzinárodných majstrovstiev SR

Trieda Class MX Junior

1. Denis PolášSR269 bodov
2. Richard ŠikyňaSR258
3. Michal NovockýSR206
4. Marek ZimolkaČR166
5. Filip RepčákSR148
6. Marek BrečkaSR140

Trieda Class MX 85

1. Pavol RepcákSR239 bodov
2. Tomáš KohútSR203
3. Jaroslav AntalicSR187
4. Šimon JoštSR145
5. Jaroslav DubócziSR119
6. Jozef PosluchSR109

Tomáš Kohút Jaroslav Antalič Michal Novocký Richard Šikyňa
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.