Motokrosová mlaď v Čechách úspešná

Pondelok, 09 september 2013

Prvú septembrovú sobotu sa mladí motokrosoví jazdci stretli v českých Víceniciach na podujatí Inter mistrovství České republiky. Okrem českej a slovenskej špičky tu boli aj jazdci z Poľska, Rakúska a Francúzska. Slovenské farby hájili aj reprezentanti tímu MX Slovakia. V triede MX85 sa na štart postavili Jaroslav Antalič s Tomášom Kohútom a Richard Šikyňa pretekal v triede MX2 junior.

Richard Šikyna
Richard Šikyňa si z najsilnejšie obsadenej triedy odnášal na Slovensko 3. miesto

Jaroslav Antalič v oboch jazdách finišoval ako piaty, čo mu nakoniec vynieslo v celkovom hodnotení pretekov do 85 cm³ 4. miesto. Pódiové umiestnenie mu ušlo iba o kúsok, keď mu tri kolá pred koncom druhej jazdy potrebné body "vyfúkol" ďalší slovenský jazdec Šimon Jošt. Špecifikom týchto pretekov boli nefunkčné čipy časomiery v tréningoch a tiež v kvalifikačných jazdách.

"Bol som veľmi tesne od stupňa víťazov. No aj tak u mňa z celého dňa prevládajú pozitívne pocity. Mám radosť z jazdy a pomaly sa zlepšujem," prehlásil po pretekoch spokojný Jaroslav Antalič.

Jaroslav Antalic
Jaroslav Antalič skončil vo svojej triede na štvrtom mieste

Aj čip na motorke Tomáša Kohúta mal problémy so správnym fungovaním. Ku koncu kvalifikácie sa organizátorom podarilo problém vyriešiť a na štartovaciu rampu nastupoval so štvrtým najlepším časom. Po 2. a 3. mieste v jednotlivých jazdách nakoniec v celkovom hodnotení obsadil konečné 2. miesto.

Tretí v kategórii do 85 cm³ skončil Šimon Jošt, ďalší jazdec zo Slovenska.

"S celkovým umiestnením som samozrejme spokojný. Išlo sa mi výborne. Veľmi sa mi páčila trať, bola výborne pripravená. Jazdu som si skutočne užíval" – povedal v cieli Tomáš Kohút.

Tomáš Kohút
Tomáš Kohút bol z trojice MX Slovakia najúspešnejší

V kategórii Richarda Šikyňu sa na štart motocyklov s objemom do 125 cm³ postavilo 8 pretekárov spolu s ďalšími 14 jazdcami na štvortaktných 250-kách – všetci z absolútnej českej a slovenskej špičky. Mladý Šikyňa sa umiestnil na konečnom 3. mieste. Problémy s čipmi ho obišli, o to viac starostí mu narobila chybná zapaľovacia sviečka. Na trať sa stihol vrátiť v závere meraného tréningu a bol z toho 4. najlepší čas. Štvrtý v kategórii do 125 cm³ skončil ďalší Slovák Denis Poláš.

"S konečným umiestnením som spokojný. Veď v 125-kách vlastne iba začínam a je to túto sezónu moje prvé pódiové umiestnenie v Čechách. Vďačím za Petrovi Kolekovi, trénerovi Miroslavovi Kučírekovi a rodičom, bez podpory ktorých by som to robiť nemohol," pochvaľoval si mladý Šikyňa.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.