Motokrosová mlaď v Čechách úspešná

Pondelok, 09 september 2013

Prvú septembrovú sobotu sa mladí motokrosoví jazdci stretli v českých Víceniciach na podujatí Inter mistrovství České republiky. Okrem českej a slovenskej špičky tu boli aj jazdci z Poľska, Rakúska a Francúzska. Slovenské farby hájili aj reprezentanti tímu MX Slovakia. V triede MX85 sa na štart postavili Jaroslav Antalič s Tomášom Kohútom a Richard Šikyňa pretekal v triede MX2 junior.

Richard Šikyna
Richard Šikyňa si z najsilnejšie obsadenej triedy odnášal na Slovensko 3. miesto

Jaroslav Antalič v oboch jazdách finišoval ako piaty, čo mu nakoniec vynieslo v celkovom hodnotení pretekov do 85 cm³ 4. miesto. Pódiové umiestnenie mu ušlo iba o kúsok, keď mu tri kolá pred koncom druhej jazdy potrebné body "vyfúkol" ďalší slovenský jazdec Šimon Jošt. Špecifikom týchto pretekov boli nefunkčné čipy časomiery v tréningoch a tiež v kvalifikačných jazdách.

"Bol som veľmi tesne od stupňa víťazov. No aj tak u mňa z celého dňa prevládajú pozitívne pocity. Mám radosť z jazdy a pomaly sa zlepšujem," prehlásil po pretekoch spokojný Jaroslav Antalič.

Jaroslav Antalic
Jaroslav Antalič skončil vo svojej triede na štvrtom mieste

Aj čip na motorke Tomáša Kohúta mal problémy so správnym fungovaním. Ku koncu kvalifikácie sa organizátorom podarilo problém vyriešiť a na štartovaciu rampu nastupoval so štvrtým najlepším časom. Po 2. a 3. mieste v jednotlivých jazdách nakoniec v celkovom hodnotení obsadil konečné 2. miesto.

Tretí v kategórii do 85 cm³ skončil Šimon Jošt, ďalší jazdec zo Slovenska.

"S celkovým umiestnením som samozrejme spokojný. Išlo sa mi výborne. Veľmi sa mi páčila trať, bola výborne pripravená. Jazdu som si skutočne užíval" – povedal v cieli Tomáš Kohút.

Tomáš Kohút
Tomáš Kohút bol z trojice MX Slovakia najúspešnejší

V kategórii Richarda Šikyňu sa na štart motocyklov s objemom do 125 cm³ postavilo 8 pretekárov spolu s ďalšími 14 jazdcami na štvortaktných 250-kách – všetci z absolútnej českej a slovenskej špičky. Mladý Šikyňa sa umiestnil na konečnom 3. mieste. Problémy s čipmi ho obišli, o to viac starostí mu narobila chybná zapaľovacia sviečka. Na trať sa stihol vrátiť v závere meraného tréningu a bol z toho 4. najlepší čas. Štvrtý v kategórii do 125 cm³ skončil ďalší Slovák Denis Poláš.

"S konečným umiestnením som spokojný. Veď v 125-kách vlastne iba začínam a je to túto sezónu moje prvé pódiové umiestnenie v Čechách. Vďačím za Petrovi Kolekovi, trénerovi Miroslavovi Kučírekovi a rodičom, bez podpory ktorých by som to robiť nemohol," pochvaľoval si mladý Šikyňa.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.