Motokrosová mlaď v Čechách úspešná

Pondelok, 09 september 2013

Prvú septembrovú sobotu sa mladí motokrosoví jazdci stretli v českých Víceniciach na podujatí Inter mistrovství České republiky. Okrem českej a slovenskej špičky tu boli aj jazdci z Poľska, Rakúska a Francúzska. Slovenské farby hájili aj reprezentanti tímu MX Slovakia. V triede MX85 sa na štart postavili Jaroslav Antalič s Tomášom Kohútom a Richard Šikyňa pretekal v triede MX2 junior.

Richard Šikyna
Richard Šikyňa si z najsilnejšie obsadenej triedy odnášal na Slovensko 3. miesto

Jaroslav Antalič v oboch jazdách finišoval ako piaty, čo mu nakoniec vynieslo v celkovom hodnotení pretekov do 85 cm³ 4. miesto. Pódiové umiestnenie mu ušlo iba o kúsok, keď mu tri kolá pred koncom druhej jazdy potrebné body "vyfúkol" ďalší slovenský jazdec Šimon Jošt. Špecifikom týchto pretekov boli nefunkčné čipy časomiery v tréningoch a tiež v kvalifikačných jazdách.

"Bol som veľmi tesne od stupňa víťazov. No aj tak u mňa z celého dňa prevládajú pozitívne pocity. Mám radosť z jazdy a pomaly sa zlepšujem," prehlásil po pretekoch spokojný Jaroslav Antalič.

Jaroslav Antalic
Jaroslav Antalič skončil vo svojej triede na štvrtom mieste

Aj čip na motorke Tomáša Kohúta mal problémy so správnym fungovaním. Ku koncu kvalifikácie sa organizátorom podarilo problém vyriešiť a na štartovaciu rampu nastupoval so štvrtým najlepším časom. Po 2. a 3. mieste v jednotlivých jazdách nakoniec v celkovom hodnotení obsadil konečné 2. miesto.

Tretí v kategórii do 85 cm³ skončil Šimon Jošt, ďalší jazdec zo Slovenska.

"S celkovým umiestnením som samozrejme spokojný. Išlo sa mi výborne. Veľmi sa mi páčila trať, bola výborne pripravená. Jazdu som si skutočne užíval" – povedal v cieli Tomáš Kohút.

Tomáš Kohút
Tomáš Kohút bol z trojice MX Slovakia najúspešnejší

V kategórii Richarda Šikyňu sa na štart motocyklov s objemom do 125 cm³ postavilo 8 pretekárov spolu s ďalšími 14 jazdcami na štvortaktných 250-kách – všetci z absolútnej českej a slovenskej špičky. Mladý Šikyňa sa umiestnil na konečnom 3. mieste. Problémy s čipmi ho obišli, o to viac starostí mu narobila chybná zapaľovacia sviečka. Na trať sa stihol vrátiť v závere meraného tréningu a bol z toho 4. najlepší čas. Štvrtý v kategórii do 125 cm³ skončil ďalší Slovák Denis Poláš.

"S konečným umiestnením som spokojný. Veď v 125-kách vlastne iba začínam a je to túto sezónu moje prvé pódiové umiestnenie v Čechách. Vďačím za Petrovi Kolekovi, trénerovi Miroslavovi Kučírekovi a rodičom, bez podpory ktorých by som to robiť nemohol," pochvaľoval si mladý Šikyňa.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.