Na Slovakia Ringu Buurman s Bartelsom

Pondelok, 11 jún 2012

Víťazom štvrtých pretekov seriálu majstrovstiev sveta automobilov GT1 na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni sa stala posádka Yelmer Buurman a Michael Bartels na automobile BMW Z4 pred posádkami Frederic Makowiecki/Stef Dusseldorp (McLaren MP4-12C) a Marcus Winkelhock/Marc Basseng (Mercedes-Benz SLS AMG GT3).

GT1 Slovakia Ring
Víťazná holandsko-nemecká posádka Buurman/Bartels na trati Slovakia Ringu

Víťazná holandsko-nemecká posádka Buurman/Bartels sedlala automobil BMW Z4, druhí v cieli, francúzsko-nemecká posádka Makowiecki/Dusseldorp strácali na víťazov 2,95 sekundy a jazdili na McLarene MP4-12C a tretí, duo z Nemecka Winkelhock a Basseng strácali so svojim Mercedesom SLS AMG GT3 5,60 sekundy.

Na domácom okruhu sa v pretekoch seriálu GT1, ktoré sú zaradené do kalendára majstrovstiev sveta FIA, predstavil aj Slovák Štefan Rosina s tímovým kolegom Darrylom O'Youngom. Príliš šťastia táto dvojica nemala v kvalifikácii, kde skončili po defekte pneumatiky na 13. mieste, ani potom v pretekoch v nedeľu, kde znovu kvôli defektu pneumatiky v dobre rozbehnutých pretekoch skončili z osemnástich štartujúcich na 11. priečke.

Štvrtú priečku obsadili víťazi sobotňajšej kvalifikácie, český jazdec Filip Salaquarda s tímovým kolegom Tonim Vilanderon zo Švédska na Ferrari 458 Italia GT3. Druhý český jazdec Tomáš Enge odstúpil z pretekov už druhom kole.

Organizáciu pretekov majstrovstiev sveta GT1 na Slovakia Ringu chválili jazdci i šéfovia tímov. Pochvalu na slovenský okruh vyslovila aj legenda a bývalý jazdec F1 John Watson keď povedal, že Slovakia Ringu praje pravidelne organizovať takéto vrcholné podujatia. Podľa neho si to okruh jednoznačne zaslúži a patrí medzi najlepšie na svete.

"Boli to krásne preteky a úžasné podujatie. Teším sa, kedy prídem znovu a budem pokračovať v komentovaní prenosov GT1," – zhodnotil podujatie v Orechovej Potôni.

Výsledky pretekov GT1 na okruhu Slovakia Ring

1. Yelmer Buurman/Michael Bartels1:01:24,88 hod
2. Frederic Makowiecki/Stef Dusseldorp1:01:27,84
3. Marcus Winkelhock/Marc Basseng1:01:30,48
4. Filip Salaquarda/Toni Vilander1:01:42,15
5. Frank Stippler/Oliver Jarvis1:01:55,39
6. Stephane Ortelli/Laurens Vanthoor1:01:58,35
7. Mathias Lauda/Nikolaus Mayr-Melnhof1:02:03,40
8. Matt Halliday/Mike Parisy1:02:12,45
9. Enzo Ide/Francesco Castellacci1:02:15,67
10. Thomas Jäger/Nicky Pastorelli1:02:49,51
11. Stefan Rosina/Darryl O Young1:02:58,71

Priebežné poradie jazdcov (po 4 podujatiach)

1. Michael Bartels70 bodov
2. Yelmer Buurman70
3. Frederic Makowiecki64
4. Stef Dusseldorp64
5. Marcus Winkelhock57
6. Marc Basseng57
7. Laurens Vanthoor50
8. Stephane Ortelli50
9. Nicky Pastorelli47
10. Toni Vilander47
11. Thomas Jäger47
12. Filip Salaquarda47
...
19. Tomas Enge18

Priebežné poradie tímov

1. All-Inkl.com Münnich Motorsport104 bodov
2. Hexis Racing91
3. Belgian Audi Club Team WRT90
4. Vita4One Racing Team86
5. Exim Bank Team China37

GT1 Slovakia Ring GT1 Slovakia Ring GT1 Slovakia Ring
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.