Paddock Pezinok: King of Drift Slovakia

Piatok, 11 jún 2010

Druhé kolo seriálu MOL Dynamic – King of Drift Slovakia 2010 v driftovaní sa konalo na asfaltovej ploche Padocku pod Pezinskou Babou, kde sa v roku 2004 začala písať história kontrolovaných šmykov. Vtedy sa tu zišlo pár nadšencov s úmyslom nechať tam stopy zo svojich pneumatík pri prvých pokusoch o riadené šmyky. Dnes je Paddock najvhodnejším miestom na drift na Slovensku.

King of Drift Slovakia

Na sobotný popoludňajší tréning dorazilo 15 jazdcov vrátane všetkých favoritov. Potešením pre organizátorov i jazdcov bola účasť niekoľkých stoviek divákov, ktorí si parádne drifty vychutnávali v uvoľnenej atmosfére slnečného popoludnia.

Do pretekov sa v nedeľu zaregistroval rekordný počet 22 jazdcov, z toho štyria z ČR. Raritou bola slovenská premiéra novopostavenej Toyoty AE86 (len 130 koní), ktorá je legendárnym driftovým autom. Do Paddocku s ňou prišiel jazdec Robert Solga. So skromných 130 koní. Ťažil najmä z nízkej hmotnosti (800 kg) a úzkych pneumatík a bolo z toho 13.miesto v kvalifikácii.

Víťazom kvalifikácie sa stal Bratislavčan Marián Nikš na osemvalcovom BMW E36. Za ním skočili favoriti Baláž, Kolesár, Hučko a Kováčik. Marko Hučko mal v Paddocku premiéru s čerstvo dokončeným BMW E30 V8. Po dlhšom čase sa predviedol aj Košičan Roman Javorčík s BMW M3. Z 10. miesta postúpil iba 16ročný Timo Štikar – sedlal Nissan Skyline R34.

King of Drift Slovakia
Radosť na pódiu (zľava): J. Baláž (2.), R. Kolesár (1.) a N. Kováčik (3.)

Nedeľné podujatie sa jazdilo na mokrom asfalte, čo súbojom trochu ubralo na kráse. V urputných bojoch najlepšie obstál Košičan Roman Kolesár na BMW E46 M3, keď vo finále porazil minuloročného víťaza seriálu King od Drift Slovakia Jana Baláža a pripísal si tak prvé víťazstvo. Tretí skončil Noro Kováčik na požičanom BMW od Romana Kolesára, keď porazil Tomáša Ježka na Nissane S14.

Tretie kolo seriálu MOL Dynamic – King of Drift Slovakia 2010 sa uskutoční 26. júna na letisku v Piešťanoch.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.