Paddock Pezinok: King of Drift Slovakia

Piatok, 11 jún 2010

Druhé kolo seriálu MOL Dynamic – King of Drift Slovakia 2010 v driftovaní sa konalo na asfaltovej ploche Padocku pod Pezinskou Babou, kde sa v roku 2004 začala písať história kontrolovaných šmykov. Vtedy sa tu zišlo pár nadšencov s úmyslom nechať tam stopy zo svojich pneumatík pri prvých pokusoch o riadené šmyky. Dnes je Paddock najvhodnejším miestom na drift na Slovensku.

King of Drift Slovakia

Na sobotný popoludňajší tréning dorazilo 15 jazdcov vrátane všetkých favoritov. Potešením pre organizátorov i jazdcov bola účasť niekoľkých stoviek divákov, ktorí si parádne drifty vychutnávali v uvoľnenej atmosfére slnečného popoludnia.

Do pretekov sa v nedeľu zaregistroval rekordný počet 22 jazdcov, z toho štyria z ČR. Raritou bola slovenská premiéra novopostavenej Toyoty AE86 (len 130 koní), ktorá je legendárnym driftovým autom. Do Paddocku s ňou prišiel jazdec Robert Solga. So skromných 130 koní. Ťažil najmä z nízkej hmotnosti (800 kg) a úzkych pneumatík a bolo z toho 13.miesto v kvalifikácii.

Víťazom kvalifikácie sa stal Bratislavčan Marián Nikš na osemvalcovom BMW E36. Za ním skočili favoriti Baláž, Kolesár, Hučko a Kováčik. Marko Hučko mal v Paddocku premiéru s čerstvo dokončeným BMW E30 V8. Po dlhšom čase sa predviedol aj Košičan Roman Javorčík s BMW M3. Z 10. miesta postúpil iba 16ročný Timo Štikar – sedlal Nissan Skyline R34.

King of Drift Slovakia
Radosť na pódiu (zľava): J. Baláž (2.), R. Kolesár (1.) a N. Kováčik (3.)

Nedeľné podujatie sa jazdilo na mokrom asfalte, čo súbojom trochu ubralo na kráse. V urputných bojoch najlepšie obstál Košičan Roman Kolesár na BMW E46 M3, keď vo finále porazil minuloročného víťaza seriálu King od Drift Slovakia Jana Baláža a pripísal si tak prvé víťazstvo. Tretí skončil Noro Kováčik na požičanom BMW od Romana Kolesára, keď porazil Tomáša Ježka na Nissane S14.

Tretie kolo seriálu MOL Dynamic – King of Drift Slovakia 2010 sa uskutoční 26. júna na letisku v Piešťanoch.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.