Paddock Pezinok: King of Drift Slovakia

Piatok, 11 jún 2010

Druhé kolo seriálu MOL Dynamic – King of Drift Slovakia 2010 v driftovaní sa konalo na asfaltovej ploche Padocku pod Pezinskou Babou, kde sa v roku 2004 začala písať história kontrolovaných šmykov. Vtedy sa tu zišlo pár nadšencov s úmyslom nechať tam stopy zo svojich pneumatík pri prvých pokusoch o riadené šmyky. Dnes je Paddock najvhodnejším miestom na drift na Slovensku.

King of Drift Slovakia

Na sobotný popoludňajší tréning dorazilo 15 jazdcov vrátane všetkých favoritov. Potešením pre organizátorov i jazdcov bola účasť niekoľkých stoviek divákov, ktorí si parádne drifty vychutnávali v uvoľnenej atmosfére slnečného popoludnia.

Do pretekov sa v nedeľu zaregistroval rekordný počet 22 jazdcov, z toho štyria z ČR. Raritou bola slovenská premiéra novopostavenej Toyoty AE86 (len 130 koní), ktorá je legendárnym driftovým autom. Do Paddocku s ňou prišiel jazdec Robert Solga. So skromných 130 koní. Ťažil najmä z nízkej hmotnosti (800 kg) a úzkych pneumatík a bolo z toho 13.miesto v kvalifikácii.

Víťazom kvalifikácie sa stal Bratislavčan Marián Nikš na osemvalcovom BMW E36. Za ním skočili favoriti Baláž, Kolesár, Hučko a Kováčik. Marko Hučko mal v Paddocku premiéru s čerstvo dokončeným BMW E30 V8. Po dlhšom čase sa predviedol aj Košičan Roman Javorčík s BMW M3. Z 10. miesta postúpil iba 16ročný Timo Štikar – sedlal Nissan Skyline R34.

King of Drift Slovakia
Radosť na pódiu (zľava): J. Baláž (2.), R. Kolesár (1.) a N. Kováčik (3.)

Nedeľné podujatie sa jazdilo na mokrom asfalte, čo súbojom trochu ubralo na kráse. V urputných bojoch najlepšie obstál Košičan Roman Kolesár na BMW E46 M3, keď vo finále porazil minuloročného víťaza seriálu King od Drift Slovakia Jana Baláža a pripísal si tak prvé víťazstvo. Tretí skončil Noro Kováčik na požičanom BMW od Romana Kolesára, keď porazil Tomáša Ježka na Nissane S14.

Tretie kolo seriálu MOL Dynamic – King of Drift Slovakia 2010 sa uskutoční 26. júna na letisku v Piešťanoch.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.