Pestrý motocyklový víkend

Streda, 25 apríl 2012

Slovenskí motocykloví pretekári bojovali uplynulý víkend na viacerých frontoch – Jakub Jantulík a Lukáš Jasenský na Veľkej cene Slovenskej republiky v rámci seriálu Alpe Adria Championship, Tomáš Krajčí a Tomáš Svitok v holandskom Essene v majstrovstvách Európy cestných motocyklov v triede Superstoch 600, resp. Superstock 1000.

Jantulik
Mladý 17ročný Jakub Jantulík v pretekoch na Slovakia Ringu si zvykal na novú triedu

Jantulíkova premiéra v novej triede

Veľkou cenou Slovenskej republiky na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni odštartovala cez víkend nová sezóna medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship. Na podujatí sa predstavil aj slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík. Sedemnásťročný Kysučan po rokoch strávených v triede 125 cm³ štartoval po prvýkrát s motocyklom so štvortaktným motorom v kategórii Superstock 600. S motocyklom Yamaha R6 odštartoval spomedzi troch desiatok jazdcov do pretekov zo 14. pozície a v cieli mu patrilo pekné 11. miesto.

Problémy Lukáša Jasenského s motormi

Na okruhu Slovakia Ring v triede Supersport sa predstavil aj vlaňajší šampión triedy Superstock 600 Slovák Lukáš Jasenský z tímu JLT-motoracing. Dvadsaťročný slovenský jazdec chcel na domácom okruhu nadviazať na vlaňajšie úspech, keď tu dokázal v pretekoch tohto medzinárodného seriálu zvíťaziť. V tréningu sa mu pokazili dva motory a tak s požičaným starším motorom nakoniec bol v cieli veľmi nespokojný s desiatym miestom.

Lukáš Jasensky
Lukáš Jasenský na Slovakia Ringu obsadil v triede Superstock 600 10. miesto

Tomáš Krajčí v Holandsku nebodoval

Ďalší slovenský pretekár, 20-ročný Tomáš Krajčí, absolvoval počas víkendu v holandskom Assene druhé kolo majstrovstiev Európy cestných motocyklov v triede Superstock 600. Príliš sa mu nedarilo, na body nedosiahol a skončil na 17. mieste.

Do pretekov štartoval z piateho radu. Po dobrom štarte slovenský pretekár dlho nemohol prekonať jedného z pomalších súperov a tak vedúca skupina bojujúca o body mu ušla. V posledných kolách sa potom nedokázal ku skupine priblížiť natoľko, aby sa zapojil do boja o popredné umiestnenie a skončil na 17. mieste. Z víkendu v Essene je sklamaný, verí však, že na najbližších pretekoch v Monze to bude lepšie.

Tomáš Krajčí
Tomáš Krajčí bojoval v holandskom Essene v triede Superstock 600 a obsadil 17. miesto

Tomáša Svitka zradil motor

V holandskom Assene popri podujatí majstrovstiev sveta Superbikov sa konali aj druhé preteky svetového pohára cestných motocyklov kategórie Superstock 1000. Slovenský reprezentant Tomáš Svitok chcel nadviazať na výborné deviate miesto spred troch týždňov z talianskej Imoly. V kvalifikácii si vyjazdil 15. štartovú pozíciu, jeho tímový kolega Talian Marco Bussolotti štartoval z ôsmeho miesta. Tomáša však už v zahrievacom kole zradil motor a do pretekov tak ani neodštartoval. Bussolotti obsadil deviate miesto.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok štartoval podobne ako Krajčí v Essene, kde ho vyradila porucha motora

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.