Pestrý motocyklový víkend

Streda, 25 apríl 2012

Slovenskí motocykloví pretekári bojovali uplynulý víkend na viacerých frontoch – Jakub Jantulík a Lukáš Jasenský na Veľkej cene Slovenskej republiky v rámci seriálu Alpe Adria Championship, Tomáš Krajčí a Tomáš Svitok v holandskom Essene v majstrovstvách Európy cestných motocyklov v triede Superstoch 600, resp. Superstock 1000.

Jantulik
Mladý 17ročný Jakub Jantulík v pretekoch na Slovakia Ringu si zvykal na novú triedu

Jantulíkova premiéra v novej triede

Veľkou cenou Slovenskej republiky na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni odštartovala cez víkend nová sezóna medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship. Na podujatí sa predstavil aj slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík. Sedemnásťročný Kysučan po rokoch strávených v triede 125 cm³ štartoval po prvýkrát s motocyklom so štvortaktným motorom v kategórii Superstock 600. S motocyklom Yamaha R6 odštartoval spomedzi troch desiatok jazdcov do pretekov zo 14. pozície a v cieli mu patrilo pekné 11. miesto.

Problémy Lukáša Jasenského s motormi

Na okruhu Slovakia Ring v triede Supersport sa predstavil aj vlaňajší šampión triedy Superstock 600 Slovák Lukáš Jasenský z tímu JLT-motoracing. Dvadsaťročný slovenský jazdec chcel na domácom okruhu nadviazať na vlaňajšie úspech, keď tu dokázal v pretekoch tohto medzinárodného seriálu zvíťaziť. V tréningu sa mu pokazili dva motory a tak s požičaným starším motorom nakoniec bol v cieli veľmi nespokojný s desiatym miestom.

Lukáš Jasensky
Lukáš Jasenský na Slovakia Ringu obsadil v triede Superstock 600 10. miesto

Tomáš Krajčí v Holandsku nebodoval

Ďalší slovenský pretekár, 20-ročný Tomáš Krajčí, absolvoval počas víkendu v holandskom Assene druhé kolo majstrovstiev Európy cestných motocyklov v triede Superstock 600. Príliš sa mu nedarilo, na body nedosiahol a skončil na 17. mieste.

Do pretekov štartoval z piateho radu. Po dobrom štarte slovenský pretekár dlho nemohol prekonať jedného z pomalších súperov a tak vedúca skupina bojujúca o body mu ušla. V posledných kolách sa potom nedokázal ku skupine priblížiť natoľko, aby sa zapojil do boja o popredné umiestnenie a skončil na 17. mieste. Z víkendu v Essene je sklamaný, verí však, že na najbližších pretekoch v Monze to bude lepšie.

Tomáš Krajčí
Tomáš Krajčí bojoval v holandskom Essene v triede Superstock 600 a obsadil 17. miesto

Tomáša Svitka zradil motor

V holandskom Assene popri podujatí majstrovstiev sveta Superbikov sa konali aj druhé preteky svetového pohára cestných motocyklov kategórie Superstock 1000. Slovenský reprezentant Tomáš Svitok chcel nadviazať na výborné deviate miesto spred troch týždňov z talianskej Imoly. V kvalifikácii si vyjazdil 15. štartovú pozíciu, jeho tímový kolega Talian Marco Bussolotti štartoval z ôsmeho miesta. Tomáša však už v zahrievacom kole zradil motor a do pretekov tak ani neodštartoval. Bussolotti obsadil deviate miesto.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok štartoval podobne ako Krajčí v Essene, kde ho vyradila porucha motora

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."