Pestrý motocyklový víkend

Streda, 25 apríl 2012

Slovenskí motocykloví pretekári bojovali uplynulý víkend na viacerých frontoch – Jakub Jantulík a Lukáš Jasenský na Veľkej cene Slovenskej republiky v rámci seriálu Alpe Adria Championship, Tomáš Krajčí a Tomáš Svitok v holandskom Essene v majstrovstvách Európy cestných motocyklov v triede Superstoch 600, resp. Superstock 1000.

Jantulik
Mladý 17ročný Jakub Jantulík v pretekoch na Slovakia Ringu si zvykal na novú triedu

Jantulíkova premiéra v novej triede

Veľkou cenou Slovenskej republiky na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni odštartovala cez víkend nová sezóna medzinárodného seriálu Alpe Adria Championship. Na podujatí sa predstavil aj slovenský motocyklový pretekár Jakub Jantulík. Sedemnásťročný Kysučan po rokoch strávených v triede 125 cm³ štartoval po prvýkrát s motocyklom so štvortaktným motorom v kategórii Superstock 600. S motocyklom Yamaha R6 odštartoval spomedzi troch desiatok jazdcov do pretekov zo 14. pozície a v cieli mu patrilo pekné 11. miesto.

Problémy Lukáša Jasenského s motormi

Na okruhu Slovakia Ring v triede Supersport sa predstavil aj vlaňajší šampión triedy Superstock 600 Slovák Lukáš Jasenský z tímu JLT-motoracing. Dvadsaťročný slovenský jazdec chcel na domácom okruhu nadviazať na vlaňajšie úspech, keď tu dokázal v pretekoch tohto medzinárodného seriálu zvíťaziť. V tréningu sa mu pokazili dva motory a tak s požičaným starším motorom nakoniec bol v cieli veľmi nespokojný s desiatym miestom.

Lukáš Jasensky
Lukáš Jasenský na Slovakia Ringu obsadil v triede Superstock 600 10. miesto

Tomáš Krajčí v Holandsku nebodoval

Ďalší slovenský pretekár, 20-ročný Tomáš Krajčí, absolvoval počas víkendu v holandskom Assene druhé kolo majstrovstiev Európy cestných motocyklov v triede Superstock 600. Príliš sa mu nedarilo, na body nedosiahol a skončil na 17. mieste.

Do pretekov štartoval z piateho radu. Po dobrom štarte slovenský pretekár dlho nemohol prekonať jedného z pomalších súperov a tak vedúca skupina bojujúca o body mu ušla. V posledných kolách sa potom nedokázal ku skupine priblížiť natoľko, aby sa zapojil do boja o popredné umiestnenie a skončil na 17. mieste. Z víkendu v Essene je sklamaný, verí však, že na najbližších pretekoch v Monze to bude lepšie.

Tomáš Krajčí
Tomáš Krajčí bojoval v holandskom Essene v triede Superstock 600 a obsadil 17. miesto

Tomáša Svitka zradil motor

V holandskom Assene popri podujatí majstrovstiev sveta Superbikov sa konali aj druhé preteky svetového pohára cestných motocyklov kategórie Superstock 1000. Slovenský reprezentant Tomáš Svitok chcel nadviazať na výborné deviate miesto spred troch týždňov z talianskej Imoly. V kvalifikácii si vyjazdil 15. štartovú pozíciu, jeho tímový kolega Talian Marco Bussolotti štartoval z ôsmeho miesta. Tomáša však už v zahrievacom kole zradil motor a do pretekov tak ani neodštartoval. Bussolotti obsadil deviate miesto.

Tomáš Svitok
Tomáš Svitok štartoval podobne ako Krajčí v Essene, kde ho vyradila porucha motora

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.