Plochá dráha: Martin Vaculík majstrom Európy

Streda, 02 október 2013

Plochá dráha na Slovensku, to je Žarnovica. Žarnovica, to je aj Zlatá prilba SNP. Liahňou pretekárov pre plochú dráhu je znovu Žarnovica. Aj tohtoročný majster Európy je zo Žarnovice – Martin Vaculík. Stal sa ním v nedeľu 29. septembra 2013 a je najväčším úspechom slovenskej plochej dráhy.

Martin Vaculík
So štartovým číslom deväť jazdec zo Žarnovice Martin Vaculík, nový majster Európy

Martin Vaculík získal titul majstra Európy v poľskom meste Rzeszów, kde sa konali posledné finálové preteky štvordielnej série majstrovstiev Európy na plochej dráhe jednotlivcov. Slovenský pretekár sa v nich postaral o veľké prekvapenie, keď dokázal poraziť konkurenciu a zo štyroch podujatí získal najviac bodov a titul európskeho šampióna patrí práve jemu. Predtým zažiaril ešte ako junior, keď v roku 2009 získal bronz na juniorských majstrovstvách Európy.

Jazdec Speedway Clubu Žarnovica mal pred posledným podujatím v poľskom Rzeszówe stratu na prvého muža priebežného poradia Nickiho Pedersena z Dánska stratu piatich bodov a figuroval na priebežnom štvrtom mieste. Sám príliš neveril, že by na posledných pretekoch dokázal túto stratu vymazať a ukoristiť tak pre seba titul európskeho šampióna.

V pretekoch v Poľsku nenašiel však Martin Vaculík ani v jednej jazde premožiteľa, ani v tej poslednej finálovej, a tak si titul domov do Žarnovice odnášal titul práve on. Víťazstvo v každej jazde bolo vydreté, to vo finálovej o to ťažšie, že poľský jazdec Grzegorz Zengota narazil zozadu do jeho zadného kolesa. Slovenský jazdec však náraz ustál a jazdu vyhral. Podobný incident sa zopakoval aj v opakovanej finálovej jazde, keď vinníkom bol Rus Grigorij Laguta. Aj túto jazdu však nás jazdec vyhral.

Martin Vaculík sa tak stal celkovým víťazom záverečného finálového kola a s náskokom troch bodov získal titul majstra Európy pred Dánom Nicki Pedersenom a Grigorijom Lagutom z Ruska.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.