Podporte mladého Homolu do WTCC

Piatok, 17 október 2014

Matej Homola je vo svojich 20-tich rokoch so svojim BMW jedným z najúspešnejších automobilových jazdcov u nás a môže byť prvým pretekárom zo Slovenska, ktorý má potenciál jazdiť majstrovstvá sveta cestovných automobilov pod značkou FIA.

Maťo Homola
Matej Homola na trati pretekov ETCC na talianskom okruhu Pergusa

Začiatkom septembra absolvoval mladý Homola úspešné WTCC testy na okruhu Catalunya pri Barcelone. Bol suverénne najrýchlejší, čo mu opäť o čosi viac priblížilo dvere do svetového šampionátu. Viacerí odborníci a vedúci pretekárskych tímov, ale aj osobnosti WTCC a Eurosportu sledujú jeho jazdecké napredovanie a predpovedajú mu úspešnú budúcnosť.

Homola je už dvojnásobným vicemajstrom v európskom šampionáte v pretekoch cestovných automobilov FIA ETCC a tak ďalším krokom v jeho kariére by bola práve účasť v majstrovstvách sveta cestovných automobilov. Štart vo FIA WTCC, ktoré počas 12 pretekov budúceho roka zavíta na štyri kontinenty, vrátane nášho Slovakia Ringu, je finančne náročný. Poskladať rozpočet si vyžaduje veľa práce a silnú fanúšikovskú základňu, ktorá motivuje k spolupráci ďalších potenciálnych sponzorov.

Teraz prišiel čas na podporovateľov Mateja Homolu. Pomôžme dostať prvého Slováka do seriálu majstrovstiev sveta. Stačí dať like na fanstránke Maťa Homolu na facebooku. Ak by sa mu podarilo získať ďalších 100 tisíc fanúšikov, stal by sa tretím najpopulárnejším jazdcom seriálu WTCC. Navyše, za každých 10 tisíc likeov splní Maťo bláznivú výzvu fanúšikov a natočí o nej pre nich video. Link fanstránky Maťa Homolu sú na FB: https://www.facebook.com/homolamotorsport.

Autor: red
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.