Podporte mladého Homolu do WTCC

Piatok, 17 október 2014

Matej Homola je vo svojich 20-tich rokoch so svojim BMW jedným z najúspešnejších automobilových jazdcov u nás a môže byť prvým pretekárom zo Slovenska, ktorý má potenciál jazdiť majstrovstvá sveta cestovných automobilov pod značkou FIA.

Maťo Homola
Matej Homola na trati pretekov ETCC na talianskom okruhu Pergusa

Začiatkom septembra absolvoval mladý Homola úspešné WTCC testy na okruhu Catalunya pri Barcelone. Bol suverénne najrýchlejší, čo mu opäť o čosi viac priblížilo dvere do svetového šampionátu. Viacerí odborníci a vedúci pretekárskych tímov, ale aj osobnosti WTCC a Eurosportu sledujú jeho jazdecké napredovanie a predpovedajú mu úspešnú budúcnosť.

Homola je už dvojnásobným vicemajstrom v európskom šampionáte v pretekoch cestovných automobilov FIA ETCC a tak ďalším krokom v jeho kariére by bola práve účasť v majstrovstvách sveta cestovných automobilov. Štart vo FIA WTCC, ktoré počas 12 pretekov budúceho roka zavíta na štyri kontinenty, vrátane nášho Slovakia Ringu, je finančne náročný. Poskladať rozpočet si vyžaduje veľa práce a silnú fanúšikovskú základňu, ktorá motivuje k spolupráci ďalších potenciálnych sponzorov.

Teraz prišiel čas na podporovateľov Mateja Homolu. Pomôžme dostať prvého Slováka do seriálu majstrovstiev sveta. Stačí dať like na fanstránke Maťa Homolu na facebooku. Ak by sa mu podarilo získať ďalších 100 tisíc fanúšikov, stal by sa tretím najpopulárnejším jazdcom seriálu WTCC. Navyše, za každých 10 tisíc likeov splní Maťo bláznivú výzvu fanúšikov a natočí o nej pre nich video. Link fanstránky Maťa Homolu sú na FB: https://www.facebook.com/homolamotorsport.

Autor: red
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.