Pozvánka na Slovakia Ring

Utorok, 09 august 2011

Najväčšie automobilové preteky roka na Slovensku sú na dohľad. Veľká cena Slovenskej republiky, preteky cestných automobilov, sa uskutočnia 19. – 21. augusta na modernom pretekárskom okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni.

Veľká cena SR
Veľká cena SR sa svojim charakterom zaraďuje medzi najatraktívnejšie podujatie na Slovensku

Veľká cena SR bude okrem majstrovstiev Slovenskej republiky obohatená o majstrovstvá Českej republiky, Poľskej republiky, Slovinskej republiky ako aj o preteky zóny strednej Európy. Chýbať nebudú ani formule D2 a D3.

Najväčším magnetom veľkej ceny na Slovakia Ringu však budú preteky seriálu majstrovstiev Európy FIA GT3, historicky prvé na Slovensku. Štartovné pole GT3 tvorí približne 30 áut, za sezónu sa jazdí 12 pretekov, z nich najbližšie dva počas najbližšieho víkendu na Slovakia Ringu.

"To, že sa nám podarilo dotiahnuť na slovenský okruh tak významné preteky, akým je seriál FIA GT3, dokazuje kvalitu a atraktívnosť okruhu Slovakia Ring. Ide o tímy a jazdcov z celého sveta, ktorí sedlajú najnovšiu generáciu športových vozidiel a bojujú o lukratívne ceny a o postup do kategórie FIA GT1," - hodnotí športový zaradenie pretekov zaradenie kategórie FIA GT3 do programu VC SR športový riaditeľ Slovakia Ringu Ladislav Šnegoň.

"Veľmi nás teší, že každým rokom zvyšujeme kvalitu našich podujatí, ktorých sa zúčastňujú profesionálne tímy a kvalitní svetoví jazdci na špičkových autách. Pritiahnutím pretekov FIA GT3 zvyšujeme úroveň samotnej Veľkej ceny Slovenskej republiky, čo verím že ocenia diváci, ktorí si toto atraktívne podujatie nenechajú ujsť," dopĺňa výkonný riaditeľ Slovakia Ringu Tomáš Vranka.

Medzi značkami, ktoré budú mať možnosť diváci na našej veľkej cene vidieť, budú okrem iných Lamborghini Gallardo LP600 GT3, Aston Martin DBRS9, Ferrari 458 Italia, Mercedes-Benz SLS AMG GT3 či Porsche 911 GT3 R, BMW Z4 GT3 a ďalšie.

Z našich jazdcov sa okrem iných na Slovakia Ringu predstavia Štefan Rosina a Filip Sládečka, obaja zaradení do kategórie "zlatý jazdec". Zo zahraničných sú na súpiske zatiaľ mená ako Paul van Splunteren, Phillippe Giauque, či českí jazdci Jan Šťovíček, Jarek Janis, Jakub Knoll. A pribúdajú ďalší zahraniční jazdci.

Pre návštevníkov Veľkej ceny SR je pripravený aj bohatý sprievodný program s množstvom atrakcií a zábavy. Organizátori chcú potešiť návštevníkov podujatia a aj ich rodiny. Samotné preteky by mali byť adrenalínom pre mužov, relax pre ich manželky a partnerky a zábava pre deti. Bude možnosť vyskúšať si let vrtuľníkom i jazdu obrneným transportérom. Zastúpená bude aj Red Bull letka, budú sa žrebovať atraktívne ceny, k dispozícii je neďaleké termálne kúpalisko a kemp kyvadlovou dopravou.

V piatok už od 8,30 sú na programe voľné tréningy a večer od 19,00 do 20,00 prehliadka pretekárskych áut. V sobotu už o 8,30 sa začínajú preteky cestovných automobilov D4-2000. Od 9,30 sa pôjde kvalifikácia FIA GT3, potom nasledujú preteky formúl D2 a D3, kvalifikácia Europen R-Cup a o 14,45 preteky FIA GT3. O 16,15 sa začínajú 2hodinové vytrvalostné preteky D4-2000 a D4+2000. Sobotu uzatvára program ďalšia prehliadka pretekárskych áut.

V nedeľu ráno o 8,40 sa pôjde kvalifikácia formúl D2 a D3 a cestných áut G4-2000 a D4+2000. O 11,15 sú na programe hodinové preteky FIA GT3, potom o 12,45 preteky European R-Cup. Od 14,15 vyjdú znovu na trať automobily D4-2000 a D4+2000 a formuly D2 a D3. Program VC SR uzatvárajú preteky European R-Cup.

Na Slovakia Ringu čaká návštevníkov podujatia bohatý športový i spoločenský program. Je to mimoriadna príležitosť vidieť na jednom mieste počas troch dní od 19. do 22. augusta množstvo hodnotných a určite aj veľmi dramatických pretekov.

Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR
Autor: J. Goldberger
Foto: Slovakia Ring
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.