Pozvánka na Slovakia Ring

Utorok, 09 august 2011

Najväčšie automobilové preteky roka na Slovensku sú na dohľad. Veľká cena Slovenskej republiky, preteky cestných automobilov, sa uskutočnia 19. – 21. augusta na modernom pretekárskom okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni.

Veľká cena SR
Veľká cena SR sa svojim charakterom zaraďuje medzi najatraktívnejšie podujatie na Slovensku

Veľká cena SR bude okrem majstrovstiev Slovenskej republiky obohatená o majstrovstvá Českej republiky, Poľskej republiky, Slovinskej republiky ako aj o preteky zóny strednej Európy. Chýbať nebudú ani formule D2 a D3.

Najväčším magnetom veľkej ceny na Slovakia Ringu však budú preteky seriálu majstrovstiev Európy FIA GT3, historicky prvé na Slovensku. Štartovné pole GT3 tvorí približne 30 áut, za sezónu sa jazdí 12 pretekov, z nich najbližšie dva počas najbližšieho víkendu na Slovakia Ringu.

"To, že sa nám podarilo dotiahnuť na slovenský okruh tak významné preteky, akým je seriál FIA GT3, dokazuje kvalitu a atraktívnosť okruhu Slovakia Ring. Ide o tímy a jazdcov z celého sveta, ktorí sedlajú najnovšiu generáciu športových vozidiel a bojujú o lukratívne ceny a o postup do kategórie FIA GT1," - hodnotí športový zaradenie pretekov zaradenie kategórie FIA GT3 do programu VC SR športový riaditeľ Slovakia Ringu Ladislav Šnegoň.

"Veľmi nás teší, že každým rokom zvyšujeme kvalitu našich podujatí, ktorých sa zúčastňujú profesionálne tímy a kvalitní svetoví jazdci na špičkových autách. Pritiahnutím pretekov FIA GT3 zvyšujeme úroveň samotnej Veľkej ceny Slovenskej republiky, čo verím že ocenia diváci, ktorí si toto atraktívne podujatie nenechajú ujsť," dopĺňa výkonný riaditeľ Slovakia Ringu Tomáš Vranka.

Medzi značkami, ktoré budú mať možnosť diváci na našej veľkej cene vidieť, budú okrem iných Lamborghini Gallardo LP600 GT3, Aston Martin DBRS9, Ferrari 458 Italia, Mercedes-Benz SLS AMG GT3 či Porsche 911 GT3 R, BMW Z4 GT3 a ďalšie.

Z našich jazdcov sa okrem iných na Slovakia Ringu predstavia Štefan Rosina a Filip Sládečka, obaja zaradení do kategórie "zlatý jazdec". Zo zahraničných sú na súpiske zatiaľ mená ako Paul van Splunteren, Phillippe Giauque, či českí jazdci Jan Šťovíček, Jarek Janis, Jakub Knoll. A pribúdajú ďalší zahraniční jazdci.

Pre návštevníkov Veľkej ceny SR je pripravený aj bohatý sprievodný program s množstvom atrakcií a zábavy. Organizátori chcú potešiť návštevníkov podujatia a aj ich rodiny. Samotné preteky by mali byť adrenalínom pre mužov, relax pre ich manželky a partnerky a zábava pre deti. Bude možnosť vyskúšať si let vrtuľníkom i jazdu obrneným transportérom. Zastúpená bude aj Red Bull letka, budú sa žrebovať atraktívne ceny, k dispozícii je neďaleké termálne kúpalisko a kemp kyvadlovou dopravou.

V piatok už od 8,30 sú na programe voľné tréningy a večer od 19,00 do 20,00 prehliadka pretekárskych áut. V sobotu už o 8,30 sa začínajú preteky cestovných automobilov D4-2000. Od 9,30 sa pôjde kvalifikácia FIA GT3, potom nasledujú preteky formúl D2 a D3, kvalifikácia Europen R-Cup a o 14,45 preteky FIA GT3. O 16,15 sa začínajú 2hodinové vytrvalostné preteky D4-2000 a D4+2000. Sobotu uzatvára program ďalšia prehliadka pretekárskych áut.

V nedeľu ráno o 8,40 sa pôjde kvalifikácia formúl D2 a D3 a cestných áut G4-2000 a D4+2000. O 11,15 sú na programe hodinové preteky FIA GT3, potom o 12,45 preteky European R-Cup. Od 14,15 vyjdú znovu na trať automobily D4-2000 a D4+2000 a formuly D2 a D3. Program VC SR uzatvárajú preteky European R-Cup.

Na Slovakia Ringu čaká návštevníkov podujatia bohatý športový i spoločenský program. Je to mimoriadna príležitosť vidieť na jednom mieste počas troch dní od 19. do 22. augusta množstvo hodnotných a určite aj veľmi dramatických pretekov.

Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR Veľká cena SR
Autor: J. Goldberger
Foto: Slovakia Ring
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.