Pred štartom Barum Rally

Streda, 24 august 2011

Siedma súťaž tohtoročného šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC) privíta posledný augustový víkend celkom 29 áut kategórie Super 2000, z nich až 14 bude so znakom okrídleného šípu, ktoré dominovali uplynulým dvom ročníkom a patria k favoritom aj teraz. Barumka bude aj tento rok súčasťou majstrovstiev Európy a medzinárodných majstrovstiev Českej republiky.

Škoda Fabia S200
Súťažné Fabie S2000 dominujú seriálu majstrovstiev IRC - lídrom je Fín Hänninen

Na štart sa teší aj továrenský pilot Škoda Motorsport Jan Kopecký, ktorý by rád na domácej súťaži zopakoval víťazstvo z roku 2009 a zároveň odčinil minuloročné vypadnutie na skvele rozbehnutej súťaži, keď odstúpil po havárii z prvého miesta.

Súčasný líder IRC Juho Hänninen by rád nadviazal na úspešné predstavenie v tomto ročníku: "Na Barumke sa nám v minulých rokoch darilo a budeme chcieť na tieto úspechy nadviazať. Je to ťažká súťaž s množstvom zradných miest a aj vďaka skvelým divákom sa právom radí k vrcholom sezóny."

Priebežne druhý muž IRC a víťaz minulého ročníka Freddy Loix štartujúci s podporou belgického zastúpenia Škody bude chcieť nadviazať na doteraz veľmi úspešne rozbehnutú sezónu. Po druhom mieste na Azorských ostrovoch sa k adeptom na popredné priečky bude radiť aj Andreas Mikkelsen z tímu Škoda Veľká Británia. K ďalším favoritom patrí aj miestny rodák Roman Kresta, niekoľkonásobný český šampión a líder českých majstrovstiev, ktorý štartuje s privátnou Fabiou.

Premiérovo sa na tratiach zlínskej súťaže objavia piloti tímu Škoda Nemecko Mark Wallenwein a Matthias Kahla. Na štarte nebude chýbať ani českým fanúšikom veľmi dobre známy Fín Toni Gardemeister.

Na jazdcov čaká 15 rýchlostných skúšok a 248 ostrých kilometrov. Rally začína v piatok atraktívnou mestskou rýchlostnou skúškou v centre Zlína a končí v nedeľu popoludní.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.