Pred štartom Barum Rally

Streda, 24 august 2011

Siedma súťaž tohtoročného šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC) privíta posledný augustový víkend celkom 29 áut kategórie Super 2000, z nich až 14 bude so znakom okrídleného šípu, ktoré dominovali uplynulým dvom ročníkom a patria k favoritom aj teraz. Barumka bude aj tento rok súčasťou majstrovstiev Európy a medzinárodných majstrovstiev Českej republiky.

Škoda Fabia S200
Súťažné Fabie S2000 dominujú seriálu majstrovstiev IRC - lídrom je Fín Hänninen

Na štart sa teší aj továrenský pilot Škoda Motorsport Jan Kopecký, ktorý by rád na domácej súťaži zopakoval víťazstvo z roku 2009 a zároveň odčinil minuloročné vypadnutie na skvele rozbehnutej súťaži, keď odstúpil po havárii z prvého miesta.

Súčasný líder IRC Juho Hänninen by rád nadviazal na úspešné predstavenie v tomto ročníku: "Na Barumke sa nám v minulých rokoch darilo a budeme chcieť na tieto úspechy nadviazať. Je to ťažká súťaž s množstvom zradných miest a aj vďaka skvelým divákom sa právom radí k vrcholom sezóny."

Priebežne druhý muž IRC a víťaz minulého ročníka Freddy Loix štartujúci s podporou belgického zastúpenia Škody bude chcieť nadviazať na doteraz veľmi úspešne rozbehnutú sezónu. Po druhom mieste na Azorských ostrovoch sa k adeptom na popredné priečky bude radiť aj Andreas Mikkelsen z tímu Škoda Veľká Británia. K ďalším favoritom patrí aj miestny rodák Roman Kresta, niekoľkonásobný český šampión a líder českých majstrovstiev, ktorý štartuje s privátnou Fabiou.

Premiérovo sa na tratiach zlínskej súťaže objavia piloti tímu Škoda Nemecko Mark Wallenwein a Matthias Kahla. Na štarte nebude chýbať ani českým fanúšikom veľmi dobre známy Fín Toni Gardemeister.

Na jazdcov čaká 15 rýchlostných skúšok a 248 ostrých kilometrov. Rally začína v piatok atraktívnou mestskou rýchlostnou skúškou v centre Zlína a končí v nedeľu popoludní.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.