Pred štartom Barum Rally

Streda, 24 august 2011

Siedma súťaž tohtoročného šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC) privíta posledný augustový víkend celkom 29 áut kategórie Super 2000, z nich až 14 bude so znakom okrídleného šípu, ktoré dominovali uplynulým dvom ročníkom a patria k favoritom aj teraz. Barumka bude aj tento rok súčasťou majstrovstiev Európy a medzinárodných majstrovstiev Českej republiky.

Škoda Fabia S200
Súťažné Fabie S2000 dominujú seriálu majstrovstiev IRC - lídrom je Fín Hänninen

Na štart sa teší aj továrenský pilot Škoda Motorsport Jan Kopecký, ktorý by rád na domácej súťaži zopakoval víťazstvo z roku 2009 a zároveň odčinil minuloročné vypadnutie na skvele rozbehnutej súťaži, keď odstúpil po havárii z prvého miesta.

Súčasný líder IRC Juho Hänninen by rád nadviazal na úspešné predstavenie v tomto ročníku: "Na Barumke sa nám v minulých rokoch darilo a budeme chcieť na tieto úspechy nadviazať. Je to ťažká súťaž s množstvom zradných miest a aj vďaka skvelým divákom sa právom radí k vrcholom sezóny."

Priebežne druhý muž IRC a víťaz minulého ročníka Freddy Loix štartujúci s podporou belgického zastúpenia Škody bude chcieť nadviazať na doteraz veľmi úspešne rozbehnutú sezónu. Po druhom mieste na Azorských ostrovoch sa k adeptom na popredné priečky bude radiť aj Andreas Mikkelsen z tímu Škoda Veľká Británia. K ďalším favoritom patrí aj miestny rodák Roman Kresta, niekoľkonásobný český šampión a líder českých majstrovstiev, ktorý štartuje s privátnou Fabiou.

Premiérovo sa na tratiach zlínskej súťaže objavia piloti tímu Škoda Nemecko Mark Wallenwein a Matthias Kahla. Na štarte nebude chýbať ani českým fanúšikom veľmi dobre známy Fín Toni Gardemeister.

Na jazdcov čaká 15 rýchlostných skúšok a 248 ostrých kilometrov. Rally začína v piatok atraktívnou mestskou rýchlostnou skúškou v centre Zlína a končí v nedeľu popoludní.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.