Pred štartom Barum Rally

Streda, 24 august 2011

Siedma súťaž tohtoročného šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC) privíta posledný augustový víkend celkom 29 áut kategórie Super 2000, z nich až 14 bude so znakom okrídleného šípu, ktoré dominovali uplynulým dvom ročníkom a patria k favoritom aj teraz. Barumka bude aj tento rok súčasťou majstrovstiev Európy a medzinárodných majstrovstiev Českej republiky.

Škoda Fabia S200
Súťažné Fabie S2000 dominujú seriálu majstrovstiev IRC - lídrom je Fín Hänninen

Na štart sa teší aj továrenský pilot Škoda Motorsport Jan Kopecký, ktorý by rád na domácej súťaži zopakoval víťazstvo z roku 2009 a zároveň odčinil minuloročné vypadnutie na skvele rozbehnutej súťaži, keď odstúpil po havárii z prvého miesta.

Súčasný líder IRC Juho Hänninen by rád nadviazal na úspešné predstavenie v tomto ročníku: "Na Barumke sa nám v minulých rokoch darilo a budeme chcieť na tieto úspechy nadviazať. Je to ťažká súťaž s množstvom zradných miest a aj vďaka skvelým divákom sa právom radí k vrcholom sezóny."

Priebežne druhý muž IRC a víťaz minulého ročníka Freddy Loix štartujúci s podporou belgického zastúpenia Škody bude chcieť nadviazať na doteraz veľmi úspešne rozbehnutú sezónu. Po druhom mieste na Azorských ostrovoch sa k adeptom na popredné priečky bude radiť aj Andreas Mikkelsen z tímu Škoda Veľká Británia. K ďalším favoritom patrí aj miestny rodák Roman Kresta, niekoľkonásobný český šampión a líder českých majstrovstiev, ktorý štartuje s privátnou Fabiou.

Premiérovo sa na tratiach zlínskej súťaže objavia piloti tímu Škoda Nemecko Mark Wallenwein a Matthias Kahla. Na štarte nebude chýbať ani českým fanúšikom veľmi dobre známy Fín Toni Gardemeister.

Na jazdcov čaká 15 rýchlostných skúšok a 248 ostrých kilometrov. Rally začína v piatok atraktívnou mestskou rýchlostnou skúškou v centre Zlína a končí v nedeľu popoludní.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.