Rallyekros otvoril sezónu na Slovakia Ringu

Utorok, 15 marec 2016

Prvé podujatie roka 2016 na Slovakia Ringu, rallyekros o Trofej strednej Európy, ponúklo šesť tisíc divákom zaujímavé súboje. Víťazom najsilnejšej kategórie Supercars sa stal Maďar Tamás Pál Kiss, Slovensko zaznamenalo tri finálové účasti a dve druhé miesta.

Rallyekros SlovRing

Na dobre pripravenej trati dlhej 1250 metrov bojovali špičkoví jazdci z Česka, Rakúska, Maďarska a Slovenska. Okrem pretekov európskej zóny sa rozdávali body aj do seriálu majstrovstiev Slovenska, Maďarského pohára a do Českej trofeji historikov.

V najsledovanejšej kategórii Supercars sa zišlo 189 jazdcov na viac ako 500-koňových rallyekrosových špeciáloch. Na Peugeote 208 WRX sa z prvenstva tešil výborný maďarský jazdec Tamáš Pál Kiss, ktorého si diváci pamätajú z formulových pretekov, napríklad z formuly Renault 3,5, Auto GP či GP3.

Aj teraz na Slovakia Ringu jazdil tento 24-ročný pretekár precízne v každej rozjazde a počas celého víkendu nenašiel premožiteľa. Vo finále Supercars zdolal Rakúšana Maxa Puchera (Ford Fiesta) a tretí skončil ďalší Maďar Jankó Wieszt na Škode Fabia. Pekné 4. miesto si vyjazdil náš Juraj Baláž na Mitsubishi Lancer.

V kategórii Super Touring Cars nad 2000 cm3 sme mali vo finále Slováka Miroslava Pospíchala (VW Polo), ktorý obsadil veľmi pekné 2. miesto za Oliverom Gruberom z Rakúska. Pospíchal by jeho Ford Sierra možno aj zdolal, no preteky boli v predposlednom kole zastavené po kolízii ďalšieho zo slovenských jazdcov vo finále Pavla Zachara (SEAT Leon) s Rakúšanom Patrickom Breitenederom (BMW M3), ktorý obsadil 3. miesto.

V triede Super Touring Cars do 2000 cm3 sa očakával dobrý výsledok od Karola Šedivého. So svojím Seatom Ibiza napokon skončil na 2. miesto za Čechom Romanom Častoralom na vozidle Opel Astra.

Vo finále Super 1600 zvíťazil Maďar Marcell Kovács na Suzuki Swift pred svojim krajanom Gergelym Mártonom na Škode Fabia.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.