Rallyekros otvoril sezónu na Slovakia Ringu

Utorok, 15 marec 2016

Prvé podujatie roka 2016 na Slovakia Ringu, rallyekros o Trofej strednej Európy, ponúklo šesť tisíc divákom zaujímavé súboje. Víťazom najsilnejšej kategórie Supercars sa stal Maďar Tamás Pál Kiss, Slovensko zaznamenalo tri finálové účasti a dve druhé miesta.

Rallyekros SlovRing

Na dobre pripravenej trati dlhej 1250 metrov bojovali špičkoví jazdci z Česka, Rakúska, Maďarska a Slovenska. Okrem pretekov európskej zóny sa rozdávali body aj do seriálu majstrovstiev Slovenska, Maďarského pohára a do Českej trofeji historikov.

V najsledovanejšej kategórii Supercars sa zišlo 189 jazdcov na viac ako 500-koňových rallyekrosových špeciáloch. Na Peugeote 208 WRX sa z prvenstva tešil výborný maďarský jazdec Tamáš Pál Kiss, ktorého si diváci pamätajú z formulových pretekov, napríklad z formuly Renault 3,5, Auto GP či GP3.

Aj teraz na Slovakia Ringu jazdil tento 24-ročný pretekár precízne v každej rozjazde a počas celého víkendu nenašiel premožiteľa. Vo finále Supercars zdolal Rakúšana Maxa Puchera (Ford Fiesta) a tretí skončil ďalší Maďar Jankó Wieszt na Škode Fabia. Pekné 4. miesto si vyjazdil náš Juraj Baláž na Mitsubishi Lancer.

V kategórii Super Touring Cars nad 2000 cm3 sme mali vo finále Slováka Miroslava Pospíchala (VW Polo), ktorý obsadil veľmi pekné 2. miesto za Oliverom Gruberom z Rakúska. Pospíchal by jeho Ford Sierra možno aj zdolal, no preteky boli v predposlednom kole zastavené po kolízii ďalšieho zo slovenských jazdcov vo finále Pavla Zachara (SEAT Leon) s Rakúšanom Patrickom Breitenederom (BMW M3), ktorý obsadil 3. miesto.

V triede Super Touring Cars do 2000 cm3 sa očakával dobrý výsledok od Karola Šedivého. So svojím Seatom Ibiza napokon skončil na 2. miesto za Čechom Romanom Častoralom na vozidle Opel Astra.

Vo finále Super 1600 zvíťazil Maďar Marcell Kovács na Suzuki Swift pred svojim krajanom Gergelym Mártonom na Škode Fabia.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."