Richard Gonda bližšie k F1

Štvrtok, 23 január 2014

Slovenský automobilový formulový jazdec Richard Gonda, ktorý získal v minulom roku po dominantných výkonoch s 11 pódiami a 7 víťazstvami európsky titul v triede Copa v seriáli European F3 Open, podpísal dohodu s britskou uznávanou manažérskou spoločnosťou Accelerate Driver Development Ltd. a v súčasnosti ako jediný slovenský jazdec má potenciál na to, aby sa priblížil k vysnívanej formule 1.

1 Gonda - Silverstone
Richard Gonda na britskom okruhu v Silverstone, kde získal cenné víťazstvo

Mladý Slovák si myslí, že toto je správny čas na spoluprácu s Graemom Glewom a Johnom Byfieldom z Accelerate Driver Development. Majú veľa skúseností vo svete motoristického športu a v F1. Povedal to po tom, ako došlo k dohode medzi spoločnosťou ADD a jej manažérmi. Talentovaný jazdec začínal v Banskej Bystrici na minikárach v roku 2003 a v roku 2010 presedlal na formule Renault.

"Verím, že s pomocou Glewa a Byfielda, ktorí si ma vybrali do programu vývoja, dokážem dosiahnuť najvyššiu úroveň formulového jazdenia. Musím tvrdo pracovať, ale dúfam, že sa nám podarí zrealizovať prvý spoločný krok, a tým je vstup do Auto GP World Series už v roku 2014," – dodal úspešný jazdec.

Graeme Glew, riaditeľ spoločnosti ADD je presvedčený, že Gonda má na to, aby sa posunul až do najvyššej triedy tohto formulového športu. Spomenul, že keď sledoval Richarda v minulom roku v European F3 Open, upútal ho rýchlosťou a chladnou hlavou.

2 Gonda - Silverstone
Jeden z momentov minuloročnej sezóny: Richard Gonda s pohárom víťaza v Silverstone

Keď Richard musel štartovať zozadu v Spa-Francorchamps v Belgicku, spôsob ako sa prepracovával dopredu, bol podľa Glewa impozantný. A to je podľa neho dôkaz, že má povahu víťaza. Ak Richard dostane šancu, povedal, dokáže vystúpiť až na vrchol. Nahráva tomu aj fakt, že je v podstate jediným formulovým jazdcom zo Slovenska.

Spoločnosť ADD založili v roku 2010 Glew a Byfield, ktorí majú bohaté skúsenosti z rôznych úrovní motoristického športu, od základnej až po formulu 1. Organizácia, ktorú vedie Glew, sa zameriava na manažment jazdcov a akvizície sponzorov. Popri Gondovi patrí pod ich krídla aj člen Akadémie Ferrari F1 Nicolas Costa, ale aj Robert La Rocca, Liam Venter a Lucas Biagioni.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.