Richard Gonda bližšie k F1

Štvrtok, 23 január 2014

Slovenský automobilový formulový jazdec Richard Gonda, ktorý získal v minulom roku po dominantných výkonoch s 11 pódiami a 7 víťazstvami európsky titul v triede Copa v seriáli European F3 Open, podpísal dohodu s britskou uznávanou manažérskou spoločnosťou Accelerate Driver Development Ltd. a v súčasnosti ako jediný slovenský jazdec má potenciál na to, aby sa priblížil k vysnívanej formule 1.

1 Gonda - Silverstone
Richard Gonda na britskom okruhu v Silverstone, kde získal cenné víťazstvo

Mladý Slovák si myslí, že toto je správny čas na spoluprácu s Graemom Glewom a Johnom Byfieldom z Accelerate Driver Development. Majú veľa skúseností vo svete motoristického športu a v F1. Povedal to po tom, ako došlo k dohode medzi spoločnosťou ADD a jej manažérmi. Talentovaný jazdec začínal v Banskej Bystrici na minikárach v roku 2003 a v roku 2010 presedlal na formule Renault.

"Verím, že s pomocou Glewa a Byfielda, ktorí si ma vybrali do programu vývoja, dokážem dosiahnuť najvyššiu úroveň formulového jazdenia. Musím tvrdo pracovať, ale dúfam, že sa nám podarí zrealizovať prvý spoločný krok, a tým je vstup do Auto GP World Series už v roku 2014," – dodal úspešný jazdec.

Graeme Glew, riaditeľ spoločnosti ADD je presvedčený, že Gonda má na to, aby sa posunul až do najvyššej triedy tohto formulového športu. Spomenul, že keď sledoval Richarda v minulom roku v European F3 Open, upútal ho rýchlosťou a chladnou hlavou.

2 Gonda - Silverstone
Jeden z momentov minuloročnej sezóny: Richard Gonda s pohárom víťaza v Silverstone

Keď Richard musel štartovať zozadu v Spa-Francorchamps v Belgicku, spôsob ako sa prepracovával dopredu, bol podľa Glewa impozantný. A to je podľa neho dôkaz, že má povahu víťaza. Ak Richard dostane šancu, povedal, dokáže vystúpiť až na vrchol. Nahráva tomu aj fakt, že je v podstate jediným formulovým jazdcom zo Slovenska.

Spoločnosť ADD založili v roku 2010 Glew a Byfield, ktorí majú bohaté skúsenosti z rôznych úrovní motoristického športu, od základnej až po formulu 1. Organizácia, ktorú vedie Glew, sa zameriava na manažment jazdcov a akvizície sponzorov. Popri Gondovi patrí pod ich krídla aj člen Akadémie Ferrari F1 Nicolas Costa, ale aj Robert La Rocca, Liam Venter a Lucas Biagioni.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.