Richard Gonda bližšie k F1

Štvrtok, 23 január 2014

Slovenský automobilový formulový jazdec Richard Gonda, ktorý získal v minulom roku po dominantných výkonoch s 11 pódiami a 7 víťazstvami európsky titul v triede Copa v seriáli European F3 Open, podpísal dohodu s britskou uznávanou manažérskou spoločnosťou Accelerate Driver Development Ltd. a v súčasnosti ako jediný slovenský jazdec má potenciál na to, aby sa priblížil k vysnívanej formule 1.

1 Gonda - Silverstone
Richard Gonda na britskom okruhu v Silverstone, kde získal cenné víťazstvo

Mladý Slovák si myslí, že toto je správny čas na spoluprácu s Graemom Glewom a Johnom Byfieldom z Accelerate Driver Development. Majú veľa skúseností vo svete motoristického športu a v F1. Povedal to po tom, ako došlo k dohode medzi spoločnosťou ADD a jej manažérmi. Talentovaný jazdec začínal v Banskej Bystrici na minikárach v roku 2003 a v roku 2010 presedlal na formule Renault.

"Verím, že s pomocou Glewa a Byfielda, ktorí si ma vybrali do programu vývoja, dokážem dosiahnuť najvyššiu úroveň formulového jazdenia. Musím tvrdo pracovať, ale dúfam, že sa nám podarí zrealizovať prvý spoločný krok, a tým je vstup do Auto GP World Series už v roku 2014," – dodal úspešný jazdec.

Graeme Glew, riaditeľ spoločnosti ADD je presvedčený, že Gonda má na to, aby sa posunul až do najvyššej triedy tohto formulového športu. Spomenul, že keď sledoval Richarda v minulom roku v European F3 Open, upútal ho rýchlosťou a chladnou hlavou.

2 Gonda - Silverstone
Jeden z momentov minuloročnej sezóny: Richard Gonda s pohárom víťaza v Silverstone

Keď Richard musel štartovať zozadu v Spa-Francorchamps v Belgicku, spôsob ako sa prepracovával dopredu, bol podľa Glewa impozantný. A to je podľa neho dôkaz, že má povahu víťaza. Ak Richard dostane šancu, povedal, dokáže vystúpiť až na vrchol. Nahráva tomu aj fakt, že je v podstate jediným formulovým jazdcom zo Slovenska.

Spoločnosť ADD založili v roku 2010 Glew a Byfield, ktorí majú bohaté skúsenosti z rôznych úrovní motoristického športu, od základnej až po formulu 1. Organizácia, ktorú vedie Glew, sa zameriava na manažment jazdcov a akvizície sponzorov. Popri Gondovi patrí pod ich krídla aj člen Akadémie Ferrari F1 Nicolas Costa, ale aj Robert La Rocca, Liam Venter a Lucas Biagioni.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."