Richard Gonda na Slovakia Ringu

Piatok, 18 august 2017

Dvadsaťtriročný automobilový pretekár Richard Gonda bude jednou z najväčších lákadiel na Veľkej ceny Slovenskej republiky cestných automobilov počas tohto víkendu na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni.

Gonda na Hokenheimringu

Domácim divákom sa predstaví po siedmich rokoch pretekania na svetových tratiach počas tohto víkendu – od piatku 18. augusta do nedele 20. augusta na Slovakia Ringu pri Dunajskej Strede. V uplynulých rokoch sa na tomto podujatí nemohol zúčastňovať, pretože jeho pretekársky kalendár kolidoval s inými pretekmi.

Pre banskobystrického rodáka, ktorý v tejto sezóne jazdil v nemeckom Porsche Carrera Cupe, pôjde o špecifický štart. V uplynulých ročníkoch sa na najväčšom motoristickom športovom podujatí pred domácimi fanúšikmi nepredviedol. Paradoxne na najmodernejšej slovenskej trati teda toho veľa nenajazdil a svojich priaznivcov potešil ostrým štartom len raz.

Najúspešnejší formulový jazdec Slovensku chce zužitkovať svoje čerstvé skúsenosti z pretekov kapotovaných áut. Na štartovej listine na Slovakia Ringu figuruje v šprintových pretekoch hlavnej kategórie D4 +2000. Sobotňajšia kvalifikácia je na programe od 10:10 hod a preteky odštartujú o 13:10 hod, nedeľňajšia kvalifikácia sa začne od 10:15 hod, štart pretekov je o 13:35 hod.

Richard Gonda sa predstaví v českom tíme Šenkýř Motorsport za volantom BMW Z4 GT3 poháňanom 8-valcovým motorom s výkonom 515 koní. S týmto špeciálom sa počas víkendu šampión F3 Open Cup potrebuje najskôr zžiť a po tréningoch v ňom odjazdí svoju ostrú premiéru v pretekoch, kde bude súperiť aj so slovenskými pretekármi.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.