Richard Gonda na Slovakia Ringu

Piatok, 18 august 2017

Dvadsaťtriročný automobilový pretekár Richard Gonda bude jednou z najväčších lákadiel na Veľkej ceny Slovenskej republiky cestných automobilov počas tohto víkendu na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni.

Gonda na Hokenheimringu

Domácim divákom sa predstaví po siedmich rokoch pretekania na svetových tratiach počas tohto víkendu – od piatku 18. augusta do nedele 20. augusta na Slovakia Ringu pri Dunajskej Strede. V uplynulých rokoch sa na tomto podujatí nemohol zúčastňovať, pretože jeho pretekársky kalendár kolidoval s inými pretekmi.

Pre banskobystrického rodáka, ktorý v tejto sezóne jazdil v nemeckom Porsche Carrera Cupe, pôjde o špecifický štart. V uplynulých ročníkoch sa na najväčšom motoristickom športovom podujatí pred domácimi fanúšikmi nepredviedol. Paradoxne na najmodernejšej slovenskej trati teda toho veľa nenajazdil a svojich priaznivcov potešil ostrým štartom len raz.

Najúspešnejší formulový jazdec Slovensku chce zužitkovať svoje čerstvé skúsenosti z pretekov kapotovaných áut. Na štartovej listine na Slovakia Ringu figuruje v šprintových pretekoch hlavnej kategórie D4 +2000. Sobotňajšia kvalifikácia je na programe od 10:10 hod a preteky odštartujú o 13:10 hod, nedeľňajšia kvalifikácia sa začne od 10:15 hod, štart pretekov je o 13:35 hod.

Richard Gonda sa predstaví v českom tíme Šenkýř Motorsport za volantom BMW Z4 GT3 poháňanom 8-valcovým motorom s výkonom 515 koní. S týmto špeciálom sa počas víkendu šampión F3 Open Cup potrebuje najskôr zžiť a po tréningoch v ňom odjazdí svoju ostrú premiéru v pretekoch, kde bude súperiť aj so slovenskými pretekármi.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.