Richard Gonda na Slovakia Ringu

Piatok, 18 august 2017

Dvadsaťtriročný automobilový pretekár Richard Gonda bude jednou z najväčších lákadiel na Veľkej ceny Slovenskej republiky cestných automobilov počas tohto víkendu na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni.

Gonda na Hokenheimringu

Domácim divákom sa predstaví po siedmich rokoch pretekania na svetových tratiach počas tohto víkendu – od piatku 18. augusta do nedele 20. augusta na Slovakia Ringu pri Dunajskej Strede. V uplynulých rokoch sa na tomto podujatí nemohol zúčastňovať, pretože jeho pretekársky kalendár kolidoval s inými pretekmi.

Pre banskobystrického rodáka, ktorý v tejto sezóne jazdil v nemeckom Porsche Carrera Cupe, pôjde o špecifický štart. V uplynulých ročníkoch sa na najväčšom motoristickom športovom podujatí pred domácimi fanúšikmi nepredviedol. Paradoxne na najmodernejšej slovenskej trati teda toho veľa nenajazdil a svojich priaznivcov potešil ostrým štartom len raz.

Najúspešnejší formulový jazdec Slovensku chce zužitkovať svoje čerstvé skúsenosti z pretekov kapotovaných áut. Na štartovej listine na Slovakia Ringu figuruje v šprintových pretekoch hlavnej kategórie D4 +2000. Sobotňajšia kvalifikácia je na programe od 10:10 hod a preteky odštartujú o 13:10 hod, nedeľňajšia kvalifikácia sa začne od 10:15 hod, štart pretekov je o 13:35 hod.

Richard Gonda sa predstaví v českom tíme Šenkýř Motorsport za volantom BMW Z4 GT3 poháňanom 8-valcovým motorom s výkonom 515 koní. S týmto špeciálom sa počas víkendu šampión F3 Open Cup potrebuje najskôr zžiť a po tréningoch v ňom odjazdí svoju ostrú premiéru v pretekoch, kde bude súperiť aj so slovenskými pretekármi.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.