Richard Šikyňa vyhral motokros v Beckove

Štvrtok, 15 september 2016

Na perfektne pripravenej trati v Beckove pokračoval seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose jednotlivcov.

1 Šikyna Beckov
Medzinárodné majstrovstvá SR v motokrose v triede MX2 vyhral Slovák Richard Šikyňa

V triede MX2 sa po prvýkrát v tejto sezóne ukázal pred slovenskými priaznivcami aj Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na motocykli KTM 250 SXF. Po výbornom výkone vyhral kvalifikáciu pred Tomášom Kohútom. V pretekoch po druhom mieste prvej jazde, ktorú vyhral Tomáš Kohút a jasnom víťazstve v druhej jazde sa stal Šikyňa celkovým víťazom pred Kohútom.

"Mám za sebou prvé majstrovstvá Slovenska v Beckove. Boli pre mňa dobrým tréningom a možnosťou jazdiť pred domácim publikom. V prvej jazde ma trochu trápila prevodovka a o víťazstvo som prišiel. V druhej jazde som sa už v prvom kole dostal do čela a preteky som vyhral," - povedal víťaz Šikyňa po pretekoch.

Manažér tímu MX Slovakia Peter Kolek: "Rišov náročný zahraničný program nám neumožnil sa v priebehu sezóny ukázať častejšie na domácich pretekoch. Pred domácim publikom sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle a ukázať čo dokáže. Spolu s Tomášom Kohútom urobili krásne preteky. Obaja spolu s mladým Šimonom Joštom dokazujú, že aj u nás sa dá aj v motokrose výrazne napredovať."

1 Šikyna Beckov 2 Kohút - Šikyna 3 Stupen vítazov
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.