Richard Šikyňa vyhral motokros v Beckove

Štvrtok, 15 september 2016

Na perfektne pripravenej trati v Beckove pokračoval seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose jednotlivcov.

1 Šikyna Beckov
Medzinárodné majstrovstvá SR v motokrose v triede MX2 vyhral Slovák Richard Šikyňa

V triede MX2 sa po prvýkrát v tejto sezóne ukázal pred slovenskými priaznivcami aj Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na motocykli KTM 250 SXF. Po výbornom výkone vyhral kvalifikáciu pred Tomášom Kohútom. V pretekoch po druhom mieste prvej jazde, ktorú vyhral Tomáš Kohút a jasnom víťazstve v druhej jazde sa stal Šikyňa celkovým víťazom pred Kohútom.

"Mám za sebou prvé majstrovstvá Slovenska v Beckove. Boli pre mňa dobrým tréningom a možnosťou jazdiť pred domácim publikom. V prvej jazde ma trochu trápila prevodovka a o víťazstvo som prišiel. V druhej jazde som sa už v prvom kole dostal do čela a preteky som vyhral," - povedal víťaz Šikyňa po pretekoch.

Manažér tímu MX Slovakia Peter Kolek: "Rišov náročný zahraničný program nám neumožnil sa v priebehu sezóny ukázať častejšie na domácich pretekoch. Pred domácim publikom sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle a ukázať čo dokáže. Spolu s Tomášom Kohútom urobili krásne preteky. Obaja spolu s mladým Šimonom Joštom dokazujú, že aj u nás sa dá aj v motokrose výrazne napredovať."

1 Šikyna Beckov 2 Kohút - Šikyna 3 Stupen vítazov
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.