Richard Šikyňa vyhral motokros v Beckove

Štvrtok, 15 september 2016

Na perfektne pripravenej trati v Beckove pokračoval seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose jednotlivcov.

1 Šikyna Beckov
Medzinárodné majstrovstvá SR v motokrose v triede MX2 vyhral Slovák Richard Šikyňa

V triede MX2 sa po prvýkrát v tejto sezóne ukázal pred slovenskými priaznivcami aj Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na motocykli KTM 250 SXF. Po výbornom výkone vyhral kvalifikáciu pred Tomášom Kohútom. V pretekoch po druhom mieste prvej jazde, ktorú vyhral Tomáš Kohút a jasnom víťazstve v druhej jazde sa stal Šikyňa celkovým víťazom pred Kohútom.

"Mám za sebou prvé majstrovstvá Slovenska v Beckove. Boli pre mňa dobrým tréningom a možnosťou jazdiť pred domácim publikom. V prvej jazde ma trochu trápila prevodovka a o víťazstvo som prišiel. V druhej jazde som sa už v prvom kole dostal do čela a preteky som vyhral," - povedal víťaz Šikyňa po pretekoch.

Manažér tímu MX Slovakia Peter Kolek: "Rišov náročný zahraničný program nám neumožnil sa v priebehu sezóny ukázať častejšie na domácich pretekoch. Pred domácim publikom sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle a ukázať čo dokáže. Spolu s Tomášom Kohútom urobili krásne preteky. Obaja spolu s mladým Šimonom Joštom dokazujú, že aj u nás sa dá aj v motokrose výrazne napredovať."

1 Šikyna Beckov 2 Kohút - Šikyna 3 Stupen vítazov
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.