Richard Šikyňa vyhral motokros v Beckove

Štvrtok, 15 september 2016

Na perfektne pripravenej trati v Beckove pokračoval seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose jednotlivcov.

1 Šikyna Beckov
Medzinárodné majstrovstvá SR v motokrose v triede MX2 vyhral Slovák Richard Šikyňa

V triede MX2 sa po prvýkrát v tejto sezóne ukázal pred slovenskými priaznivcami aj Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na motocykli KTM 250 SXF. Po výbornom výkone vyhral kvalifikáciu pred Tomášom Kohútom. V pretekoch po druhom mieste prvej jazde, ktorú vyhral Tomáš Kohút a jasnom víťazstve v druhej jazde sa stal Šikyňa celkovým víťazom pred Kohútom.

"Mám za sebou prvé majstrovstvá Slovenska v Beckove. Boli pre mňa dobrým tréningom a možnosťou jazdiť pred domácim publikom. V prvej jazde ma trochu trápila prevodovka a o víťazstvo som prišiel. V druhej jazde som sa už v prvom kole dostal do čela a preteky som vyhral," - povedal víťaz Šikyňa po pretekoch.

Manažér tímu MX Slovakia Peter Kolek: "Rišov náročný zahraničný program nám neumožnil sa v priebehu sezóny ukázať častejšie na domácich pretekoch. Pred domácim publikom sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle a ukázať čo dokáže. Spolu s Tomášom Kohútom urobili krásne preteky. Obaja spolu s mladým Šimonom Joštom dokazujú, že aj u nás sa dá aj v motokrose výrazne napredovať."

1 Šikyna Beckov 2 Kohút - Šikyna 3 Stupen vítazov
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring