Richard Šikyňa vyhral motokros v Beckove

Štvrtok, 15 september 2016

Na perfektne pripravenej trati v Beckove pokračoval seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose jednotlivcov.

1 Šikyna Beckov
Medzinárodné majstrovstvá SR v motokrose v triede MX2 vyhral Slovák Richard Šikyňa

V triede MX2 sa po prvýkrát v tejto sezóne ukázal pred slovenskými priaznivcami aj Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na motocykli KTM 250 SXF. Po výbornom výkone vyhral kvalifikáciu pred Tomášom Kohútom. V pretekoch po druhom mieste prvej jazde, ktorú vyhral Tomáš Kohút a jasnom víťazstve v druhej jazde sa stal Šikyňa celkovým víťazom pred Kohútom.

"Mám za sebou prvé majstrovstvá Slovenska v Beckove. Boli pre mňa dobrým tréningom a možnosťou jazdiť pred domácim publikom. V prvej jazde ma trochu trápila prevodovka a o víťazstvo som prišiel. V druhej jazde som sa už v prvom kole dostal do čela a preteky som vyhral," - povedal víťaz Šikyňa po pretekoch.

Manažér tímu MX Slovakia Peter Kolek: "Rišov náročný zahraničný program nám neumožnil sa v priebehu sezóny ukázať častejšie na domácich pretekoch. Pred domácim publikom sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle a ukázať čo dokáže. Spolu s Tomášom Kohútom urobili krásne preteky. Obaja spolu s mladým Šimonom Joštom dokazujú, že aj u nás sa dá aj v motokrose výrazne napredovať."

1 Šikyna Beckov 2 Kohút - Šikyna 3 Stupen vítazov
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.