Rok Mateja Homolu: Aj s medailou na krku

Štvrtok, 07 november 2019

Automobilový pretekár Matej Homola ukončil tohtoročnú sezónu pretekmi v Ríme, ktoré dostali aj taký prívlastok ako motoristická "olympiáda", odkiaľ si doniesol za tretie miesto z dvojdňových pretekov bronzovú medailu.

Stupeň-víťazov
Matej Homola (vpravo) na stupni víťazov v Ríme s bronzovou medailou

Sezónu mladý Bratislavčan začal v novom tíme s Hyundaiom i30 R v seriáli TCR Európe, ktorý vznikol v tomto roku. Matej si dal odvážny cieľ a po skúsenostiach zo seriálu WTCR chcel nový seriál vyhrať. Začal v tomto duchu a prvé preteky na maďarskom Hungaroringu vyhral a veril, že v talianskej stajni bude mať tie najlepšie podmienky.

Slovenský jazdec, aby dosiahol svoj cieľ, chcel mať svojho pretekového inžiniera Jara Krajčiho, čo mu však u Talianov neprešlo. Na auto dostal základné nastavenie a ostatné vraj je už na ňom. Napriek bojovnosti a dobrým jazdeckým výkonom to nebolo to najlepšie, ale i tak dosiahol viac dobrých výsledkov. Napríklad v Belgicku na okruhu Spa Francorchamps skončil tretí, ale seriál ukončil na celkovom ôsmom mieste, čo nebolo zlé, ale svoj cieľ si nesplnil.

Na pretekoch FIA Motorsport Games 2019 Rome v talianskom Ríme štartoval Homola už v novom tíme. Napriek silnej konkurencii vybraných jazdcov získal s Hyundaiom i30 R a po dobrom taktickom i jazdeckom výkone bronzovú medailu za celkové tretie miesto a s výsledkom bol veľmi spokojný. Spolupráca s novým talianskym tímom sa mu javí ako dobrá a perspektívna.

Aj v budúcoročnej sezóne bude Matej Homola jazdiť znovu seriál TCR Europe a má to byť s novým tímom, za ktorý jazdil na "olympiáde" v Ríme. Čakajú ho s ním rokovania o ďalšej spolupráci. Chce naďalej jazdiť na aute Hyundai a verí, že v tom najlepšom tíme.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.