Rok Mateja Homolu: Aj s medailou na krku

Štvrtok, 07 november 2019

Automobilový pretekár Matej Homola ukončil tohtoročnú sezónu pretekmi v Ríme, ktoré dostali aj taký prívlastok ako motoristická "olympiáda", odkiaľ si doniesol za tretie miesto z dvojdňových pretekov bronzovú medailu.

Stupeň-víťazov
Matej Homola (vpravo) na stupni víťazov v Ríme s bronzovou medailou

Sezónu mladý Bratislavčan začal v novom tíme s Hyundaiom i30 R v seriáli TCR Európe, ktorý vznikol v tomto roku. Matej si dal odvážny cieľ a po skúsenostiach zo seriálu WTCR chcel nový seriál vyhrať. Začal v tomto duchu a prvé preteky na maďarskom Hungaroringu vyhral a veril, že v talianskej stajni bude mať tie najlepšie podmienky.

Slovenský jazdec, aby dosiahol svoj cieľ, chcel mať svojho pretekového inžiniera Jara Krajčiho, čo mu však u Talianov neprešlo. Na auto dostal základné nastavenie a ostatné vraj je už na ňom. Napriek bojovnosti a dobrým jazdeckým výkonom to nebolo to najlepšie, ale i tak dosiahol viac dobrých výsledkov. Napríklad v Belgicku na okruhu Spa Francorchamps skončil tretí, ale seriál ukončil na celkovom ôsmom mieste, čo nebolo zlé, ale svoj cieľ si nesplnil.

Na pretekoch FIA Motorsport Games 2019 Rome v talianskom Ríme štartoval Homola už v novom tíme. Napriek silnej konkurencii vybraných jazdcov získal s Hyundaiom i30 R a po dobrom taktickom i jazdeckom výkone bronzovú medailu za celkové tretie miesto a s výsledkom bol veľmi spokojný. Spolupráca s novým talianskym tímom sa mu javí ako dobrá a perspektívna.

Aj v budúcoročnej sezóne bude Matej Homola jazdiť znovu seriál TCR Europe a má to byť s novým tímom, za ktorý jazdil na "olympiáde" v Ríme. Čakajú ho s ním rokovania o ďalšej spolupráci. Chce naďalej jazdiť na aute Hyundai a verí, že v tom najlepšom tíme.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.