Rosinovi štart v Spa nevyšiel

Pondelok, 09 september 2013

Víkend na slávnom okruhu Spa-Francorchamps nedopadol pre Štefana Rosinu podľa predstáv. Český jazdec Luganov, s ktorým mal Rosina v pretekoch štartovať, nezvládol v kvalifikácii auto, havaroval a do pretekov už svoje Lamborghini Gallardo FL2 nestihli opraviť.

Rosina GT Open Spa
Lamborghini Gallardo FL2 s ktorým mal Štefan Rosina štartovať v Spa-Francorchamps

V rámci španielskeho šampionátu International GT Open mal Rosina spolu s českým jazdcom Eduardom Luganovom štartovať v Lamborghini Gallardo FL2 vo farbách nemeckého tímu Rhino's Leipert Motorsport. Luganov vo výjazdovom kole kvalifikácie pri zahrievaní pneumatík narazil do bariéry. Auto bolo tak poškodené, že ho mechanici nestihli opraviť a postaviť na štart pretekov.

"Na preteky v tomto solídne obsadenom šampionáte som sa tešil," povedal Štefan Rosina."K športu, žiaľ, patria aj nehody a jedna postihla práve nás. Už sa teším na ďalšie preteky, na ADAC GT Masters u nás doma na Slovakia Ringu."

Preteky nemeckého GT šampionátu sa na Slovakia Ringu pôjde už tento víkend, 13. až 15. septembra. Rosina bude v Lamborghini tímu Reiter Engineering štartovať spolu s Nemcom Albertom von Thurn und Taxis.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.