Rosinovi štart v Spa nevyšiel

Pondelok, 09 september 2013

Víkend na slávnom okruhu Spa-Francorchamps nedopadol pre Štefana Rosinu podľa predstáv. Český jazdec Luganov, s ktorým mal Rosina v pretekoch štartovať, nezvládol v kvalifikácii auto, havaroval a do pretekov už svoje Lamborghini Gallardo FL2 nestihli opraviť.

Rosina GT Open Spa
Lamborghini Gallardo FL2 s ktorým mal Štefan Rosina štartovať v Spa-Francorchamps

V rámci španielskeho šampionátu International GT Open mal Rosina spolu s českým jazdcom Eduardom Luganovom štartovať v Lamborghini Gallardo FL2 vo farbách nemeckého tímu Rhino's Leipert Motorsport. Luganov vo výjazdovom kole kvalifikácie pri zahrievaní pneumatík narazil do bariéry. Auto bolo tak poškodené, že ho mechanici nestihli opraviť a postaviť na štart pretekov.

"Na preteky v tomto solídne obsadenom šampionáte som sa tešil," povedal Štefan Rosina."K športu, žiaľ, patria aj nehody a jedna postihla práve nás. Už sa teším na ďalšie preteky, na ADAC GT Masters u nás doma na Slovakia Ringu."

Preteky nemeckého GT šampionátu sa na Slovakia Ringu pôjde už tento víkend, 13. až 15. septembra. Rosina bude v Lamborghini tímu Reiter Engineering štartovať spolu s Nemcom Albertom von Thurn und Taxis.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.