Rosinovi štart v Spa nevyšiel

Pondelok, 09 september 2013

Víkend na slávnom okruhu Spa-Francorchamps nedopadol pre Štefana Rosinu podľa predstáv. Český jazdec Luganov, s ktorým mal Rosina v pretekoch štartovať, nezvládol v kvalifikácii auto, havaroval a do pretekov už svoje Lamborghini Gallardo FL2 nestihli opraviť.

Rosina GT Open Spa
Lamborghini Gallardo FL2 s ktorým mal Štefan Rosina štartovať v Spa-Francorchamps

V rámci španielskeho šampionátu International GT Open mal Rosina spolu s českým jazdcom Eduardom Luganovom štartovať v Lamborghini Gallardo FL2 vo farbách nemeckého tímu Rhino's Leipert Motorsport. Luganov vo výjazdovom kole kvalifikácie pri zahrievaní pneumatík narazil do bariéry. Auto bolo tak poškodené, že ho mechanici nestihli opraviť a postaviť na štart pretekov.

"Na preteky v tomto solídne obsadenom šampionáte som sa tešil," povedal Štefan Rosina."K športu, žiaľ, patria aj nehody a jedna postihla práve nás. Už sa teším na ďalšie preteky, na ADAC GT Masters u nás doma na Slovakia Ringu."

Preteky nemeckého GT šampionátu sa na Slovakia Ringu pôjde už tento víkend, 13. až 15. septembra. Rosina bude v Lamborghini tímu Reiter Engineering štartovať spolu s Nemcom Albertom von Thurn und Taxis.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.