SEAT Sport Slovakia má titul z ČR

Pondelok, 08 november 2010

Na posledný diel seriálu vytrvalostných pretekov sezóny 2010, Invicta Epilog na Masarykovom okruhu v Brne, rozhodoval o tom, ktorý tím získa titul majstra Českej republiky. V hre bol aj SEAT Sport Slovakia s jazdcami Vladimír Hybáček, Michal Matějovský, Karel Abrahám a Patrik Nemec. Bude útok slovenského tímu na titul úspešný?

SEAT Sport Slovakia
Získať titul majstra ČR pre tím SEAT Sport Slovakia nebolo v silnej konkurencii jednoduché

Pred pretekmi sa vedelo, že jedine umiestnenie pred bratmi Foukalovcami a jazdcami IP Racing Shop, zabezpečí posádke SEATu Leon titul majstra ČR. Po piatkovej kvalifikácii bolo zrejmé, že SEAT Sport Slovakia má poriadne našliapnuté na zisk titulu. Dôkazom bolo druhé miesto v kvalifikácii. Pred štartom šesťhodinových vytrvalostných pretekov bol jazdec tímu Michal Matějovský optimisticky naladený a veril, že bratov Foukalových porazia a že už s Hybáčkom vytvoria pre Karla Abraháma a Patrika Nemca, ktorí ich budú striedať, dobrú pozíciu na to, aby tím zvíťazil.

Najväčším ťahákom pre novinárov bol štart Karla Abraháma, inak účastníka majstrovstiev sveta motocyklov triedy Moto2, ktorý v budúcej sezóne štartuje v seriáli v najsilnejšej triede MotoGP.

Preteky začínal Hybáček. Striedal ho Matějovský na druhej pozícii. Náskok na posádku Foukal-Foukal bol značný. Po troch hodinách prešiel Matějovský cieľom a v celkovom hodnotení s časom 3:03:51,676 s odjazdenými 76 kolami, dosiahol celkovo 2. miesto v triede do 2000 cm³ a zisk titulu majstra ČR v triede do 2000 cm³.

SEAT Sport Slovakia
Za volantom úspešného tímu sa striedali V. Hybáček, M. Matějovský, K. Abrahám a P. Nemec

Preteky však pokračovali a z druhej pozície preberal auto Karel Abrahám, ktorý sa po veľmi vyrovnanej a rýchlej jazde dokázal prebiť prvú pozíciu, kde potom preberal auto Patrik Nemec. Vzhľadom na to, že SEAT SPORT štartoval so štyrmi jazdcami a teda 3 zástavkami v boxoch pričom konkurencia iba s tromi jazdcami a dvoma zástavkami v boxoch, bola aj vynikajúca stíhacia jazda Patrika Nemca málo a so stratou 13 sekúnd v cieli 6 hodinových pretekov obsadil tím SEAT Sport Slovakia s vozidlom SEAT Leon TDI druhé miesto v triede do 2000 cm³ a 13. miesto v absolútnom hodnotení.

Celkovo hodnotí posádka tímu SEAT SPORT Slovakia tohtoročnú sezónu ako veľmi úspešnú. Napriek malým zaváhaniam sa jej podarilo to, čo už dávno žiadnemu Slovenskému tímu - získať titul majstra ČR.

Autor: J. Goldberger
Foto: SEAT
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.