Sebastien Loeb: Prišiel, videl, nezvíťazil

Utorok, 20 august 2013

Celé motoristické Slovensko sa tešilo na deväťnásobného majstra sveta rallye Sebastiena Loeba, ktorý prišiel na Slovakia Ring predviesť svoje jazdecké schopnosti. Skôr ako ho v nedeľu popoludní mohol slovenským divákom ukázať, dostal sa do nevinnej kolízie, jeho auto začalo horieť a pre Sebastiena sa ukážka jeho umenia skončila.

Sebastien Loeb
Sebastien Loeb prišiel na Slovensko a chcel tu vyhrať. Preteky sa pre neho skončili už v prvej zákrute, kde došlo ku kolízii viacerých áut a jeho McLaren zasiahli plamene.

V sobotu popoludní na stretnutí s novinármi si sympatický Francúz pochvaľoval okruh pri Orechovej Potôni. Na Slovensko priletel vrtuľníkom a dobre naladený. Okruh podľa neho nie je jednoduchý, páčil sa mu, aj jeho dlhé a tiahle zákruty. Na preteky sa veľmi tešil, pretože cestné automobily si ho plne získali. Aj napriek tomu, že myslí aj na automobilové súťaže, kde ho už onedlho čaká posledná rallye - VC Francúzska.

Predpoludňajšie kvalifikačné preteky Sebastien Loeb s Alvarom Parentem na McLarene MP4-12C vyhrali, s tým bol spokojný. Popoludňajšie hlavné preteky FIA GT Series na Slovakia Ringu však už Loebovi nevyšli. Už v prvej zákrute po štarte sa dostal do ním nezavinenej kolízie viacerých áut, jeho auto zasiahli plamene a preteky sa tak pre neho veľmi skoro skončili.

Ďalším automobilom v kolízii bolo Lamborghini Štefana Rosinu, za volantom ktorého sedel v tej chvíli Rosinov spolujazdec Holanďan Kox. Aj pre nich sa preteky pre poškodený záves predného kolesa predčasne skončili.

Hlavné popoludňajšie preteky, štvrtý diel seriálu FIA GT Series na Slovakia Ringu priniesli veľa drámy a aj nečakané výsledky. Hodinové vytrvalostné preteky vyhral nemecký tím s Andreasom Simonsenom a Sergejom Afanasievom na Mercedese SLS AMG GT3. Druhý skončil nemecký tím s jazdcami Proczykom a Baumannom na Lamborghini LP560-4. Tretie miesto v cieli patrilo britskému tímu v sedle s jazdcami Reipom a Buncombom na Nissane GT-R Nismo GT3.

Sebastien Loeb Havária Loeb S. Loeb - SlovRing
Autor: J. Goldberger
Foto: SR
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.