Šenkvice otvárajú Quad cup

Piatok, 16 apríl 2010

Motokrosový areál v Šenkviciach pri Bratislave otvára športovú sezónu v disciplíne štvorkoliek prvým tohtoročným podujatím Quad cupu už 18. apríla tohto roku. Začína sa osemdielny seriál, na konci ktorého sú znovu Šenkvice, kde 2. októbra budú známi víťazi všetkých vypísaných štvorkolkových kategórií, od detí najnižšieho veku až po kategóriu najvyspelejších jazdcov. Ak nemáte program na nedeľu a ste fanúšikmi motoristického športu, potom ísť na preteky štvorkoliek do Šenkvíc by mohol byť celkom dobrý nápad.

Quad Cup 2010

Šenkvice teda otvárajú seriál Quad Cup 2010. Dva týždne na to, 1. mája, je na programe druhé kolo seriálu v Bátorových Kosihách. Potom nasledujú preteky v Levoči, Horných Plachtinciach, vo Vištuku, Veľkých Uherciach, Vaďovciach a ako už bolo povedané, seriál Quad Cup 2010 ukončia preteky znovu v Šenkviciach.

Preteky v Šenkviciach sa začínajú túto nedeľu už ráno o deviatej hodine najprv zoznamovacími rozjazdami detí najmladších kategórií. Potom prídu na rad prvé rozjazdy a v odpoludňajších hodinách samotné preteky. Na prvých pretekoch sa očakáva bohatá účasť jazdcov a tímov zo všetkých končín Slovenska. Šenkvice ako otváracie preteky seriálu preveria ako sú jazdci i stroje pripravení po zime na novú sezónu.

Jedným z tímov, ktoré sa na tohtoročnú sezónu poctivo pripravoval, je Quad Extrem Slovakia Team. Za tento tím štartuje aj Simonka Brezovská na Suzuki LT-Z90, ktorá počas minulého roku zbierala skúsenosti a odvahu a výkonnostne rástla od pretekov k pretekom. Tristan Bilík bude sedlať Suzuki LT-Z90, ktorá oproti minulému roku prešla počas zimy miernymi úpravami. Po dlhej jazdeckej prestávke nastúpi v kategórii Junior 14-ročný Nicolas Antal na Suzuki 250, s ktorou jazdil aj v sezóne 2008. V rovnakej kategórii bude jazdiť svoju prvú kompletnú sezónu 9ročná Sofia Rakúsová. V minulom roku si to odskúšala na jedných pretekoch a vo svojej kategórii bude najmladším jazdcom. Sedlať bude silnú Yamahu 250.

Po minuloročných technických problémoch so svojou Yamahou 450 sa na štartový rošt znovu postaví Sandra Antalová, ďalšia členka tímu Quad Extrem Slovakia. Sily si bude merať ako jediné dievča s jazdcami najsilnejšej kategórie. Ako sama vraví, práve najlepší jazdci ju v jej výkonoch ťahajú dopredu. Verí, že v novej sezóne bude iba jazdiť a nie sledovať preteky z tribún tak, ako to bolo v minulej sezóne.

Kalendár Quad cup 2010

18.4.2010Šenkvice
1.5.2010Bátorové Kosihy
22.5.2010Levoča
12.6.2010Horné Plachtince
24.7.2010Vištuk
5.9.2010Veľké Uherce
11.9.2010Vaďovce
2.10.2010Šenkvice

Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.