Šenkvice otvárajú Quad cup

Piatok, 16 apríl 2010

Motokrosový areál v Šenkviciach pri Bratislave otvára športovú sezónu v disciplíne štvorkoliek prvým tohtoročným podujatím Quad cupu už 18. apríla tohto roku. Začína sa osemdielny seriál, na konci ktorého sú znovu Šenkvice, kde 2. októbra budú známi víťazi všetkých vypísaných štvorkolkových kategórií, od detí najnižšieho veku až po kategóriu najvyspelejších jazdcov. Ak nemáte program na nedeľu a ste fanúšikmi motoristického športu, potom ísť na preteky štvorkoliek do Šenkvíc by mohol byť celkom dobrý nápad.

Quad Cup 2010

Šenkvice teda otvárajú seriál Quad Cup 2010. Dva týždne na to, 1. mája, je na programe druhé kolo seriálu v Bátorových Kosihách. Potom nasledujú preteky v Levoči, Horných Plachtinciach, vo Vištuku, Veľkých Uherciach, Vaďovciach a ako už bolo povedané, seriál Quad Cup 2010 ukončia preteky znovu v Šenkviciach.

Preteky v Šenkviciach sa začínajú túto nedeľu už ráno o deviatej hodine najprv zoznamovacími rozjazdami detí najmladších kategórií. Potom prídu na rad prvé rozjazdy a v odpoludňajších hodinách samotné preteky. Na prvých pretekoch sa očakáva bohatá účasť jazdcov a tímov zo všetkých končín Slovenska. Šenkvice ako otváracie preteky seriálu preveria ako sú jazdci i stroje pripravení po zime na novú sezónu.

Jedným z tímov, ktoré sa na tohtoročnú sezónu poctivo pripravoval, je Quad Extrem Slovakia Team. Za tento tím štartuje aj Simonka Brezovská na Suzuki LT-Z90, ktorá počas minulého roku zbierala skúsenosti a odvahu a výkonnostne rástla od pretekov k pretekom. Tristan Bilík bude sedlať Suzuki LT-Z90, ktorá oproti minulému roku prešla počas zimy miernymi úpravami. Po dlhej jazdeckej prestávke nastúpi v kategórii Junior 14-ročný Nicolas Antal na Suzuki 250, s ktorou jazdil aj v sezóne 2008. V rovnakej kategórii bude jazdiť svoju prvú kompletnú sezónu 9ročná Sofia Rakúsová. V minulom roku si to odskúšala na jedných pretekoch a vo svojej kategórii bude najmladším jazdcom. Sedlať bude silnú Yamahu 250.

Po minuloročných technických problémoch so svojou Yamahou 450 sa na štartový rošt znovu postaví Sandra Antalová, ďalšia členka tímu Quad Extrem Slovakia. Sily si bude merať ako jediné dievča s jazdcami najsilnejšej kategórie. Ako sama vraví, práve najlepší jazdci ju v jej výkonoch ťahajú dopredu. Verí, že v novej sezóne bude iba jazdiť a nie sledovať preteky z tribún tak, ako to bolo v minulej sezóne.

Kalendár Quad cup 2010

18.4.2010Šenkvice
1.5.2010Bátorové Kosihy
22.5.2010Levoča
12.6.2010Horné Plachtince
24.7.2010Vištuk
5.9.2010Veľké Uherce
11.9.2010Vaďovce
2.10.2010Šenkvice

Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.