Šenkvice otvárajú Quad cup

Piatok, 16 apríl 2010

Motokrosový areál v Šenkviciach pri Bratislave otvára športovú sezónu v disciplíne štvorkoliek prvým tohtoročným podujatím Quad cupu už 18. apríla tohto roku. Začína sa osemdielny seriál, na konci ktorého sú znovu Šenkvice, kde 2. októbra budú známi víťazi všetkých vypísaných štvorkolkových kategórií, od detí najnižšieho veku až po kategóriu najvyspelejších jazdcov. Ak nemáte program na nedeľu a ste fanúšikmi motoristického športu, potom ísť na preteky štvorkoliek do Šenkvíc by mohol byť celkom dobrý nápad.

Quad Cup 2010

Šenkvice teda otvárajú seriál Quad Cup 2010. Dva týždne na to, 1. mája, je na programe druhé kolo seriálu v Bátorových Kosihách. Potom nasledujú preteky v Levoči, Horných Plachtinciach, vo Vištuku, Veľkých Uherciach, Vaďovciach a ako už bolo povedané, seriál Quad Cup 2010 ukončia preteky znovu v Šenkviciach.

Preteky v Šenkviciach sa začínajú túto nedeľu už ráno o deviatej hodine najprv zoznamovacími rozjazdami detí najmladších kategórií. Potom prídu na rad prvé rozjazdy a v odpoludňajších hodinách samotné preteky. Na prvých pretekoch sa očakáva bohatá účasť jazdcov a tímov zo všetkých končín Slovenska. Šenkvice ako otváracie preteky seriálu preveria ako sú jazdci i stroje pripravení po zime na novú sezónu.

Jedným z tímov, ktoré sa na tohtoročnú sezónu poctivo pripravoval, je Quad Extrem Slovakia Team. Za tento tím štartuje aj Simonka Brezovská na Suzuki LT-Z90, ktorá počas minulého roku zbierala skúsenosti a odvahu a výkonnostne rástla od pretekov k pretekom. Tristan Bilík bude sedlať Suzuki LT-Z90, ktorá oproti minulému roku prešla počas zimy miernymi úpravami. Po dlhej jazdeckej prestávke nastúpi v kategórii Junior 14-ročný Nicolas Antal na Suzuki 250, s ktorou jazdil aj v sezóne 2008. V rovnakej kategórii bude jazdiť svoju prvú kompletnú sezónu 9ročná Sofia Rakúsová. V minulom roku si to odskúšala na jedných pretekoch a vo svojej kategórii bude najmladším jazdcom. Sedlať bude silnú Yamahu 250.

Po minuloročných technických problémoch so svojou Yamahou 450 sa na štartový rošt znovu postaví Sandra Antalová, ďalšia členka tímu Quad Extrem Slovakia. Sily si bude merať ako jediné dievča s jazdcami najsilnejšej kategórie. Ako sama vraví, práve najlepší jazdci ju v jej výkonoch ťahajú dopredu. Verí, že v novej sezóne bude iba jazdiť a nie sledovať preteky z tribún tak, ako to bolo v minulej sezóne.

Kalendár Quad cup 2010

18.4.2010Šenkvice
1.5.2010Bátorové Kosihy
22.5.2010Levoča
12.6.2010Horné Plachtince
24.7.2010Vištuk
5.9.2010Veľké Uherce
11.9.2010Vaďovce
2.10.2010Šenkvice

Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010 Quad Cup 2010
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.